Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hej Warszawiacy kartonów potrzebuję

edytowano listopad 2012 w Pomagajmy sobie
Macie pomysł skąd wziąć większą ilość kartonów? (do przeprowadzki potrzebuję).
Zdobycie ich w sklepach okazało się mało skuteczne.
Może ktoś z Was ma sklep albo coś?
Albo jakieś kartonowe wskazówki?

Komentarz

  • sklepy już brykietuja... więc ciężko

    szukaj w zakladach - tam moze szybciej...

    albo wbij się na zaplecze do hipermarketa jakiego

  • @Haku, mamy. Na przeciwko nas jest sklep muzyczny i tam codziennie są góry kartonów. Zapytam, co oni z tymi kartonami robią.
    Jak my sie przeprowadzaliśmy podjechaliśmy do Janek, do JYSK-u i dostaliśmy taką ilość kartonów, że wystarczyło dla naszej ósemki i dla przyjaciół, którzy tez się wtedy przeprowadzali.
  • W hipermarketach można brać. Tylko najlepiej chyba partiami, bo tak trochę głupio wywozić 20 kartonów na raz
    ;)
    Ja w ten sposób też część kartonów do przeprowadzki zdobyłam, resztę niestety musiałam dokupić w specjalnym sklepie, który posiada takie utensylia.
  • Potrzebowałam dużego kartonu na rower. Umówiłam się w Decatlonie (telefonicznie), że mi odłożą i że się zgłoszę po niego tuż po otwarciu sklepu. 

    Można też kartony kupować (np. w IKEI). Mają tam zgrabne pudełka po 1,99, takie jak pudełka po ryzach papieru, z przykrywką i otworami po bokach do przenoszenia.
    image
    Te kartony mi się w wielu domowych sytuacjach przydają, są stosunkowo tanie. Ale ogólnie to uważam, że nie warto kupować kartonów na samą przeprowadzkę.
  • wszystkie okoliczne hipermarkety zgniatają.
    W sklepach dookoła kilka mi obiecali, ale mało generalnie mamy.
    Kiedyś braliśmy z Hali Banacha, teraz nic tam nie było - no mogiła normalnie :) trzeba by kupić w ikea za 15zł za 2 szt

    @apowojku - zapytaj, podjedziemy gdzie trzeba!
    A w Jysku poprosiliście sprzedawców czy jak?
  • @Amica
    (cyt.)Ale ogólnie to uważam, że nie warto kupować kartonów na samą przeprowadzkę.

    Zależy od sytuacji. Profesjonalne kartony są bardzo wytrzymałe i mają solidne uszy do noszenia, tak że można je naładować maksymalnie nie martwiąc się czy dno się oberwie. My właśnie teraz przenosimy się do innego domu tymczasowo, więc kartony będą jeszcze raz używane. A potem można je po prostu odsprzedać.
  • Haku, w sklepach Delima (jest u nas na Bródnie, może też gdzieś obok Ciebie) są dobrej jakości pudła kartonowe po ok. 2 zł za sztukę.
  • Sprawdziłąm - delima jest jedna tylko w Wawie.
    Ok - idziemy niedługo na żer, jak Fela się obudzi :)
  • A jakieś markety osiedlowe niewielkie? Jak Teściowa się przeprowadzała, to poszłyśmy do pobliskiego marketu i dostałyśmy pudła po alkoholu na ten przykład...
  • Biedronki zawsze dają kartony. Chyba, że tylko u nas.
  • Czasami kartony są też w aptekach
  • wszystkie okoliczne hipermarkety zgniatają.
    W sklepach dookoła kilka mi obiecali, ale mało generalnie mamy.
    Kiedyś braliśmy z Hali Banacha, teraz nic tam nie było - no mogiła normalnie :) trzeba by kupić w ikea za 15zł za 2 szt

    @apowojku - zapytaj, podjedziemy gdzie trzeba!
    A w Jysku poprosiliście sprzedawców czy jak?
    tak w JYSKu zagadaliśmy ze sprzedawcami, mąż podjechał od zaplecza i dali nam w takim wieeelkim worze poskładane pudełka.
    W tym muzycznym to oni szaleją z pudłami rano, chyba. Zapytam.
  • Haku, a na kiedy potrzebujecie? ja takie niewielkie - po papierze xero i jakichś paluszkach mogłabym w szkole odłożyć. Małe są, ale przynajmniej łatwo je nosić ;-) (włączyli mnie do sieci-coraz szybciej im to idzie!)
  • Jaki,my bazowalismy na aptecznych.różne rozmiary i czyste.
  • Parę sztuk dostałam od swojej wetki, też różne rozmiary i czyste :D Warto zapytać, jeśli lecznica niewielka, pewnie je wyrzucają :)
  • dowiem sie u kumpla w sklepie, pod most poniatowskiego moglabys podjechac ewentualnie? maz od niego brał dla nas.
  • odwołuję alarm - znaleźliśmy w Liroy Merlin wielkie pudło z napisem "Kartony dla ciebie" :D stale je napełniają!
  • dobrze wiedziec, pewnie sie jeszcze kiedys przyda
  • Haku, a w którym? Bo może to tylko lokalna akcja ;)
  • na skoroszach
  • W Biedronce dostaniesz kartony, ale raczej do spalenia niż do pakowania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.