Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

edytowano listopad 2012 w Polityka
Trafiłam na dosyć ciekawy program.
Prawdopodobnie - tak mówi pewien gość - 50 tys. rezerwistów w Polsce dostało wezwanie do wojska. On twierdzi, że podobnie jest też w innych krajach, w tym w Czechach, a nawet w Norwegii.
Co jest w Niemczech jeszcze dokładnie nie wiem, wiem tylko, że do Turcji posłano rakiety Patriot i ok. 160 żołnierzy z Bundeswehry.

Tutaj link do programu, o którym pisałam:

http://niezaleznatelewizja.pl/2012/11/alternews-16-11-2012/

Od 13:40  minuty.

Edit: poprawiłam liczbę żołnierzy z Bundeswehry - Klarcia ostro przesadziła. :-?

Komentarz

  • Po pierwsze: w Polsce nikt rezerwistów nie będzie wzywał bo armia jest zawodowa. I tym zdaniem można te cytowane bzdury obalić.
  • Przesłuchaj to nagranie.
    Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam, chodzi o żołnierzy, którzy odeszli z wojska, bo im się kontrakt skończył, czy jakoś tak.
    Też jestem ciekawa, na ile ta niezależna TV jest wiarygodna.
  • Po pierwsze: w Polsce nikt rezerwistów nie będzie wzywał bo armia jest zawodowa. I tym zdaniem można te cytowane bzdury obalić.
    Greg piszesz bzdury...W USA też jest zawodowa a w czasie wojny powołuje się rezerwistów...
  • Argento :a ile rezerwistów ma PRL-Bis a ilu usA? policzymy to cieńko wyjdzie

  • Argento :a ile rezerwistów ma PRL-Bis a ilu usA? policzymy to cieńko wyjdzie

    Greg a co ma piernik do wiatraka ???
    Chodzi o to że twierdzisz że w Polsce nikt nie będzie wzywał rezerwistów...a ja twierdzę że piszesz bzdury...
  • Bo w Polsce rezerwistów prawie nie ma.
  • Skorek : ilu jest rezerwistów w PL? w liczbach proszę.
  • Skorek : ilu jest rezerwistów w PL? w liczbach proszę.
    Greg w czasie wojny każdy mężczyzna może być powołany do służby...
    Każdy kto był w wojsku przechodził do rezerwy...a więc jest rezerwistą...
    Wielu nie było w wojsku ale zostali przeniesieni do rezerwy...

    Nie bądź upierdliwy od rana...
  • Niezdolni do służbty też sa w rezerwie? Ci co nie mieli nawet książeczki wojskowej też?
  • jednak albo nie potrafisz czytać albo jesteś upierdliwy...stawiam na to drugie...
  • nie trwóżcie się kiedy usłyszecie o wojnach i przewrotach, ale wiecie... koniec jest bliski.
  • Dla każdego z nas koniec może być bliski - nie wiemy przecież czy dożyjemy następnego dnia.
  • dziś rano mój spowiednik na moje rozważania na temat remontu mieszkania powiedział "spiesz się bo nie wiadomo czy zdążysz to zrobić"


  • http://niezalezna.pl/34950-nasz-news-nie-szykujemy-sie-do-wojny


    ****

    Strona o podanym adresie nie istnieje

    ooo, a to ciekawe, że tak prędko usunięto... hmmm.


  • Powiem tak...módlmy się o Pokój

    Pokój na świecie, pokój w naszych sercach...

    +++

  • za to pojawiło się to http://niezalezna.pl/34950-nasz-news-powszechne-manewry-wojskowe
    Manewry wojskowe? - może, ale w Niemczech na ten temat nic nie wiadomo.
    Ten gościu, co dzwonił do telewizji mówił, jakoby mobilizacja była też w innych krajach europejskich.
    Rozmawiałam przed chwileczką z synem - w Bundeswehr'ze nic na ten temat nie wiedzą, a gdyby chodziło o akcję na szeroką skalę, to by wiedzieli.
    /Tutaj sprostowanie, z rakietami Patriot pojechało 160 wojaków, a nie jak podałam 1,6 tys., zaraz tamto poprawię/
    Poza tym - 50 tys. żołnierzy to jednak trochę mało na wypadek działań wojennych.
    Ktoś pod notatką, w komentarzu napisał, że Tusk z ekipą będzie się ewakuował, że już sobie samolot kupili. Może i tak, ale gdzie?

    Ktoś inny pisze: "nie zauważyłem, żeby ćwiczenia odbywały się w Warszawie. Tymczasem do mojego szpitala tez przyszły pisma mobilizacyjne z WKU. ..."

    A może jednak "partia miłości" przygotowuje wprowadzenie Stanu Wojennego?
  • Mój przyjaciel-oficer spokojnie szykujesię na narty. Taaa...powołują rezerwy,a zawodowi na urlopy...
  • ...chyba jednak zależna TV... od wodnika Szuwarka.... Nie warto sobie głowy zawracać. Chyba, że lubisz zakładać nogi na głowę...

  • Poza tym - 50 tys. żołnierzy to jednak trochę mało na wypadek działań wojennych.
    Dlatego LWP już dawno nie jest największą po Armii Czerwonej siłą zbrojną Układu Warszawskiego.

    A może jednak "partia miłości" przygotowuje wprowadzenie Stanu Wojennego?
    Tego wykluczyć nie można.

    Ale miejmy nadzieję. Źródło info takie mocno niepewne jest.
  • W temacie zastanawiające słowa Tuska z expose z października:

    „My od lat, mniej więcej od lat dwudziestu ścigamy się z historią,
    ścigamy się o kolejne lata pokoju i spokoju, dobrych relacji z
    sąsiadami, możliwości rozwoju, korzystania z pieniędzy europejskich i
    umacniania się w tej kulturze zachodu. Od dwudziestu lat ścigamy się z
    czasem, bo historia rzadko kiedy dawała nam tyle czasu, ale naprawdę
    może być tak, że nie za rok, może za pięć, ale kiedyś ta historia swoje
    szpetne oblicze może znowu pokazać, tu w tej części świata, bo zawsze
    tak się działo.”

  • W temacie zastanawiające słowa Tuska z expose z października:

    „My od lat, mniej więcej od lat dwudziestu ścigamy się z historią,
    ścigamy się o kolejne lata pokoju i spokoju, dobrych relacji z
    sąsiadami, możliwości rozwoju, korzystania z pieniędzy europejskich i
    umacniania się w tej kulturze zachodu. Od dwudziestu lat ścigamy się z
    czasem, bo historia rzadko kiedy dawała nam tyle czasu, ale naprawdę
    może być tak, że nie za rok, może za pięć, ale kiedyś ta historia swoje
    szpetne oblicze może znowu pokazać, tu w tej części świata, bo zawsze
    tak się działo.”

    Też zwróciłam na to uwagę - a teraz jeszcze do tego "zamachowiec".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.