Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki samochód 9 osobowy?

edytowano grudzień 2012 w Ogólna
Doradźcie Kochani, bo juz zaczynamy się rozglądać.
Jaka marka, model, najlepszy rocznik?
Interesuje na 3-4latek...
«134

Komentarz

  • O , fajny wątek. ). Nam już w vanie trochę ciasno , chociaż rodzina na razie tylko 7-osobowa.
  • My teraz mamy punto (5os) taki do objazdu po okolicy, gruchot straszny i dodge caravana (7os). Najwyższy czas pozbyć się malucha i zakupić autko rozwojowe. ;)

    Ze względu na cenę najbardziej realne jest renault, ewentualnie VW... W leasing chcemy.
  • @Savia - fiat scudo.
    Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dobre wykonanie. Bagażnik nawet z kompletem osób na pokładzie.
    k.
  • @Savia - fiat scudo.
    Macie? jak sobie radzi przy mrozie -20 -30?
  • A, my nie, ale zapytam tych, co mają. Co najmniej już 2 lata jeżdżą, to ze 2 zimy za nimi.
    k.
  • Mercedes Viano
  • my mamy renault i ja polecam,chociaz ja właściwie znam się tylko na kolorach samochodów:)
  • Mercedes Viano
    Nie polecam stanowczo. Wygórowana cena, kiepska blacha i w ogłe często sie psuje.
  • Nie daj Boże diesel - dobry byłby na gaz, albo chociaż benzyniak.
    Jak usłyszałam jak diesle przechodzą remonty silnika to mi sie slabo zrobilo...
  • Nie doradzę, ale mi powiedz czy i za ile będziecie sprzedawać Dodga? ;)
  • @Savia: my mamy Scudo, spisuje się OK, ma małe mankamenty, ale stosunek ceny do reszty bije konkurencje w tej klasie.
  • Nie daj Boże diesel - dobry byłby na gaz, albo chociaż benzyniak.

    W tej klasie (9cio osobowe) nie ma benzyniaków.
  • @Savia: my mamy Scudo, spisuje się OK, ma małe mankamenty, ale stosunek ceny do reszty bije konkurencje w tej klasie.
    Jakie mankamenty? Jaką wersję/model masz?
  • ja mam akurat tę 8mio osobową. mankamenty są do pominiecia. drobnostki i błahostki. Choć należy wspomnieć, że nawet przy lekkim wietrze na autostradzie gdy jedzie powyżej 140 to się czuję jakby to był żaglowiec (nosi)

    Z resztą Scudo to to samo co Pegeaut Teppe Expert Long tylko francuz droższy,
  • A co do Renault nad którym się zastanawiasz (Traffic) to znam taki model co tygodniowo robi jakieś 2500km od paru lat i jakoś nie ma problemu

    Problem jest jeden: znajdź takie używane autko z nie za dużym przebiegiem, 3-4 lat. To graniczy z cudem. I mam na myśli wszystkie w klasie 9cio osobówek.
  • Nie doradzę, ale mi powiedz czy i za ile będziecie sprzedawać Dodga? ;)
    Że tak się lekko wtrącę i prywatę uprawie. :-)
    Może będziesz tym zainteesowana 7 osobowym?
    http://wielodzietni.org/discussion/17037/7-osobowy-hyundai-do-sprzedazy#Item_1
  • @Inka - dodga zostawiamy jako drugie auto do rozwożenia ekipy.
  • my mamy od 2 lat fiata scudo  2,0 multi jet, 8 osobowe,

    bardzo chwalę

    duzo miejsca, wysokie wygodne siedzenia, łatwo zapinać pasy (w ulisesie dzieci narzekały), duży bagażnik - wózek bliźniaczy (jeden za drugim) wchodzi bez skałdania!

    i mamy dwoje tylnych drzwi rozsuwanych (świetna sprawa!) (są wersje tylko z jednymi drzwiami)

    bezpieczna jazda - od nas juz tylko wiekszy jest autobus i tir;)  - przyjemnie ciągnie na piątce i szóstce, osiągi ma na autostradzie miłe :) kiedyś jak popatrzyłam na licznik, to nie wierzyłam, że to 1.. , a nic nie czułam;) a nie było to 140 (ale wiatr nie wiał)

    na tarasie pali ok 8 i coś l

    jak mój mąż mówi jedyny mankament to duże (11 l w zimie) spalanie po mieście. niestety ja jeżdze na małe odległości i zanim sie silnik rozgrzeje już zostaje zgaszony.

    pozostałe mankamenty -w zasadzie niezauważalne jak sie jeździ TYLKO tym samochodem - duża przestrzeń od foteli do sufitu daje wrażenie większego hałasu, czasami też nie słychać jak mama mówi a dzieci siedza w ostatnim rzędzie (czasmi to może być zaleta - jak dzieci mówią, a ja nie chcę słyszeć;)) Rzeczy w bagażniku trzeba unieruchamiać, inaczej sie przesuwają i drażni hałas.

    może mała przejażdżka ?:) 

  • T4 nam się sypie, mąż myśli (intensywnie) nad dziewięcioosobowym T5, ale może ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia i rady?
  • edytowano sierpień 2013
    mieliśmy scudo panorama na 10 dniowy wyjazd. rocznik 2010. przebieg 150 000 km.


    bilans naszego wyjazdu: 4000 km. 2 x laweta z assistance. 5 dni w naprawie. raz przekaźnik z centralki do rozrusznika a potem skrzynia biegów.


    może to tylko pech ?


    kiedy był sprawny, to całkiem ok auto.
  • W tej klasie (9cio osobowe) nie ma benzyniaków. 

    My mamy VW T4 9 os, wersja długa, benzyna 2,4, 1993 i bardzo sobie chwalimy.
  • Benzyna 2.5 litra silnik, projektowany pewnie jeszcze w latach 80tych Ciekawe ile pali ? 14 na 100km ?
  • Upatrzyłam sobie Opla Vivaro, ale oprócz tego, że dość ładny (jak na 9-cio osobówki), to niewiele wiem na jego temat.
    Znajomy ma Traffica i baaardzo zachwala.
  • To są bliźniacze modele - Vivaro i Traffic. W firmie, w której pracuję mamy 3 sztuki takich (2 Traffic i 1 Vivaro - kilkuletnie) - intensywnie użytkowane, sprawują się dobrze.
  • dealerzy powinni nam płacić , trzeba im podrzucić linka do forum
  • My nadal nie wiemy, co kupić chcemy. Znajomy, który handluje autami (przywozi z Niemiec) uważa, że lepiej kupić zadbane T4 niż T5, ponoć piątki bardziej awaryjne, z gorszą blachą i więcej żrą.  :-/
  • Benzyna 2.5 litra silnik, projektowany pewnie jeszcze w latach 80tych Ciekawe ile pali ? 14 na 100km ?
    Latem 12, zimą do 17. Ale za to przy 30 stopniach mrozu odpala za pierwszym razem. Mógłby palić mniej, to prawda, ale i tak go lubimy. Spadł nam z nieba po dwóch latach męki z oplem corsą, który mieścił tylko fragment rodziny, a reszta ćwiczyła mięśnie nóg lub testowała połączenia autobusowe, pociągowe itp.
  • też słyszałem, że nie ma jak T4 z silnikiem 1,9 TDI.
  • @Savia, na 9-osobowe kat "C": trzeba mieć.
    Nie, dopiero na 9+kierowca = 10.
  • w "ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym". Art. 88 ust. 2 tej ustawy mówi, iż (...)
    Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania (...) pojazdem
    samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z
    wyjątkiem autobusu lub motocykla;



    Definicję "autobusu" czytamy zaś w art. 2 pkt 41 - autobus - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;


    Posiadając prawo jazdy kategorii B nie można więc przewozić więcej niż ośmiu osób (9 włączając kierowcę).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.