Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ma ktoś taki problem z oczami??

edytowano grudzień 2012 w Pomagajmy sobie
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą. 
Kobieta -Anioł. 
 
Ma problem z czerwonymi żyłkami w oczach.Biedna wygląda jakby ciągle przemęczona była,a właściwie oczy.Ma jakieś przekrwione. 
Okulistycznie badane -niby wszystko ok. 
Alergicznie też. 
Liczę na Was -Skarbnico Wiedzy wszelakiej
;;)

Komentarz

  • edytowano grudzień 2012
    Ja mam inny problem. Czytać nie mogę z opuszczoną głową (bolą oczy, muli mnie), czyli książki odpadają. Codzienne Pismo św i urywki Dzienniczka to szczyt możliwości.
    No, chyba, że przed sobą bym postawiła jak monitor. :D
  • mam tak jak za długo na kompie siedzę.

    Polecam witaminę A.

    jest taka super maść (bez recepty) VitaPos A.

    Mnie bardzo pomogła.

  • Okłady ze świetlika
  • Okłady ze świetlika
    uwaga, niektórych uczula
  • mam tak jak za długo na kompie siedzę.

    Polecam witaminę A.
    jest taka super maść (bez recepty) VitaPos A.
    Mnie bardzo pomogła.
    Doe -długo czekałeś na poprawę?
  • Savia :a jak przygotowujesz okład?
  • ok tyg. - minimalizowałem kompa + 1 lub 2 razy dziennie maść (ona osłabia widzenie, ale daje ulgę). Można jeszcze vit. A w tabletach.

  • ok tyg. - minimalizowałem kompa + 1 lub 2 razy dziennie maść (ona osłabia widzenie, ale daje ulgę). Można jeszcze vit. A w tabletach.

    To może być to-ta pani jest księgową.
  • Savia :a jak przygotowujesz okład?
    Moja mama stosowała maść czy krople ze świetlikiem. Okazało się, że świetlik ją uczula. Ja nie.
  • no to raczej może być to. Zwłaszcza zimą kiedy jest niedobór światła i witamin.
  • no to raczej może być to. Zwłaszcza zimą kiedy jest niedobór światła i witamin.
    Zaraz Jej to przekażę. 
    Oby pomogło.
  • mnie też świetlik uczulał.

    znajoma okulistka mówiła, że zwłaszcza żel ze świetlikiem dla wielu jest uczulający.

  • Bri: a ona ma tylko te żyłki popękane, czy też bolą ją oczy ja mruga, czy czuje zmęczenie oczu?

  • ja nie mówie o żelu, ja mówie o lekkim wywarze ze świetlika i wacie w nim umoczonej jako okłąd na powieki. Najlepiej jeszcze ciepły ten okład. Tak na 10 minut parę razy dziennie.
  • Ja mam takie objawy alergicznego zapalenia spojówek. Ale u mnie okulista od ręki rozpoznał. 
  • @Savia, a badałaś ciśnienie w gałkach ocznych? Zbadaj koniecznie.
  • A jak zatoki?
  • @Savia można taką podpórkę pod książkę podstawić. Kiedyś okulista mi tak radził, podobno jak czytam siedząco/leżąco patrząc w dól, to wzrok sobie mocno osłabiam, a jak patrzę przed siebie tak jak w monitor własnie, to jest dużo lepiej dla moich oczu. Spróbuj, przyznaję bez bicia, że takiej podpórki nie mam jeszcze ;). Wolę czytać na leżąco, ale nie zasłaniam sobie światła, no i na brzuchu leżąc nie czytam, to najgorsze dla wzroku.
  • A jak zatoki?
    Zatoki to mam do bani... często cosik kleistego tyłem ścieka, choć same zatoki nie bolą.

    MonikaN - ja tak coś mogę przeczytać, ale to już nie ma przyjemnosci. A na brzuchu to zawsze było najlepsze! :-) ... i czemu najgorsze jednocześnie?
  • Wg okulisty mojego najgorze, nie pamiętam, młoda byłam, ale szczerze odradzał czytanie na brzuchu i jeszcze zasłanianie głową światła :)
  • Ja mam inny problem. Czytać nie mogę z opuszczoną głową (bolą oczy, muli mnie), czyli książki odpadają. Codzienne Pismo św i urywki Dzienniczka to szczyt możliwości.
    No, chyba, że przed sobą bym postawiła jak monitor. :D
    A , to już wiadomo , dlaczego nie możesz czytać książki Pani Łyżeczki.
  • Mi pomógły kiedyś tanie zwykłe krople dla zmęczonych oczu polecone przez farmaceutę. Okulista też niczego nie rozpoznał i nie przepisał, ale u mnie mógł się przyczynić  zespół suchego oka jak zwykle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.