Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poszukiwany dobry pediatra w Warszawie - Mokotów, Centrum

UlaUla
edytowano styczeń 2013 w Pomagajmy sobie
Moj lekarz pierwszego kontaktu zmienil przychodnie, przeniósł sie do Babic pod W-wa. co mocno utrudnia mi korzystanie z jego usług. Czy ktos moze polecic dobrego pediatre na NFZ, najlepiej na Mokotowie? Dobry to taki, który nie szafuje antybiotykami i zwykle nie myli sie w diagnozach (nie musi byc mily , ma byc skuteczny ;). Sprawa jest dosc pilna, bo u Szymona wyszly w badaniu przesiewnym problemy ze sluchem w lewym uchu, wiec musimy dostac skierowanie, zeby przebadac sie w Kajetanach. Zeby dostac skierowanie od dotychczasowego pediatry musialabym sie przepisac do tych Babic, a potem i tak nie bardzo mi pasuje, zeby tam jeździc w razie jakis problemów zdrowotnych dzieci. Dotychczasowa przychodnia jest na Bemowie, wiec tez daleko od szkoly i w tej chwili juz nic mnie tam nie trzyma. No i oczywiscie tez - najpierw musialabym Szymka przepisac do innej lekarki, potem dostac sie na wizyte itp. 

Komentarz

  • Nasze dzieci są zapisane do Przychodni na Madalińskiego. Lekarkę poleciła nam jakaś znajoma mańki. nie wiem, jak jest z szafowaniem antybiotykami czy nie trafionymi diagnozami, bo dzieci nie chorują. Za to jak potrzebowałam skierowanie do Por Specjalistycznej, czy na badania (badania były z naszej inicjatywy)- to bez zbędnego słowa skierowania dostałam.
  • Dziekuję :)
    A mozesz podac nazwisko, tu lub na priva?
  • ja kiedyś korzystałam z przychodni na Malczewskiego - dr. Orzeł.
    Byłam raptem 3 razy więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć, było OK ale bez zachwytów.
    Jeden plus miała ta przychodnia, bez większych problemów można było zamówić wizytę telefonicznie, nie było kolejek i było miło.
  • edytowano styczeń 2013
    dr Strzyczkowska z Madalińskiego
  • @Ula a tak z ciekawości co to był za lekarz i która przychodnia? Ja też na Bemowie i mam kłopot z pediatrą właśnie... bo co pediatra inne zdanie i nie wiem kogo słuchać...a do Babic niedaleko mam powiedzmy...
  • Ula, czy te problemy w jednym uchu "wyszły" w przesiewowym badaniu w szkole?
  • ja mam pediatrę na Bielanach do polecenia jakby co
  • @Anulcia - ten nasz lekarz jest nieco specyficzny, niektorzy rodzice go nie cierpia ;), wiec nie wiem, czy powinnam go tak ogólnie polecac, natomiast nasze zasadniczo zdrowe dzieci prowadzil dosc dobrze :) 
    @apowojek - dzieki 
    problemy wyszly w tym badaniu.
  • Więc nie jest Ci potrzebne skierowanie. Tylko dzwonisz tam, mówisz, ze dostałaś info z nieprawidłowością w wyniku i oni zapisują tam w trybie dość szybkim jako powtórzenie badania po badaniu przesiewowym, to raczej jest inny telefon czy inna rejestracja niz "normalnie".
    Ja z córką powtarzałam badanie (na Młocinach ) bez skierowania.
    Teraz z synem jade w sprawie nieprawidłowego badania przesiewowego oczu.
  • UlaUla
    edytowano styczeń 2013
    Nie wiem, moze to inne badanie, ale na moim jest wyraznie napisane, ze ma byc skierowanie , co rowniez potwierdzila mi pani w Kajetanach telefonicznie. Co do kolejki sie zgadza, czyli jest jakas dodatkowa, szybsza niz zwykle. 
    ED. - moze na Mlocinach nie trzeba, a w Kajetanach chca?
  • Też trafiłam kiedyś na Malczewskiego, jak w Damianie miałam 8 godzin czekać na anestezjologa (syn miał wprawdzie infekcję gardłową, oskrzela, grypowe coś, wysoką gorączkę, ale epidemia była taka, że wezwali na dyżur nawet anestezjologów...). Stwierdziłam, że na Malczewskiego gorzej nie będzie, a pewnie szybciej, bo przychodnia miała pracować jeszcze chwilę, a nie 8 godzin. Trafiliśmy do miłej i kompetentnej lekarki, wprawdzie z antybiotykiem, ale wtedy sytuacja naprawdę wymagała. Zrobiła porządny wywiad i nie próbowała nam wciskać nie wiadomo czego. Nazwiska niestety nie pamiętam, ale karta syna została w przychodni, więc gdybyśmy kiedyś znowu musieli skorzystać w Warszawie z pediatry, zamierzam pójść w to samo miejsce, w miarę możliwości do lekarki, której nazwisko widnieje w jego karcie.
  • Aneczko08, ja bym bardzo chetnie poprosila o ten namiar na pediarte na Bielanach. Do tej pory chodzilismy do przychodni na Kochanowskiego, ale jestem tak srednio zadowolona. 
  • Korzystamy z Medycyny rodzinnej na Wrzecionie. Do polecenia sa tam 2 lekarki, obie maja b. dobre opinie - dr. MIłoszewska i dr Rzewuska. Chodzimy do tej pierwszej z kilku powodów - możemy chodzić i na NFZ i na abonament Medycyny Rodzinnej, który mąz ma z pracy za jakieś śmieszne pieniądze (20 zł od dziecka na miesiąc). W razie jakiejś b. pilnej sprawy dr Miłoszewska ma tez prywatny gabinet kilka bloków od na na Balzaka i jak rano jest w przychodni to po południu i w soboty w tym gabinecie, w soboty chyba też + mamy jej komórkę gdyby coś się działo

    ps. Kochanowskiego to moja przychodnia, z której korzystałam całe moje dzieciństwo bo tuz obok się wychowałam na tym osiedlu, podobno pracuje tam jeszcze dr Terlecka, która przyjmowała już blisko 40 lat temu :-) Mam koleżankę lekarkę, która chodzi tylko do dr Terleckiej, najpierw sama była jej pacjentką teraz prowadzi tam swoje dzieci.

    Nie próbowałam umawiać wizyt na Wrzecionie przez tel ale nie wiem czy nie ma z tym problemu, trzeba chyba ustawić się w kolejkę jeśli to ma być na NFZ. Ja dzięki Medycynie rodzinnej mogę się umówić z wyprzedzeniem przez internet.
  • O, rety, ja tez jako dziecko chodzilam do tej przychodni, mieszkalismy dwa przystanki dalej, a po przeprowadzce mialam widok z okna na przychodnie. A teraz chodze tam z synkiem, bo mieszkamy tuz obok bloku, gdzie spedzilam 12 lat dziecinstwa, tylko po przeciwnej strony ulicy. :)
    Nasza dr prowadzaca jest dr Korczyk, dr Terlecka faktycznie chyba wciaz pracuje, bo kojarze nazwisko, chyba nawet raz u niej bylismy. Najbardziej mieszane uczucia mam odnosnie pielegniarek.
  • świat jest mały:-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.