Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oscyloskop

edytowano styczeń 2013 w Pomagajmy sobie
Jest tu więcej posiadaczy tego urządzenia?

Mąż mój stał się szczęśliwym posiadaczem tego nowo zakupionego na alledrogo sprzętu i, zaintrygowany niezidentyfikowanym wejściem z tyłu urządzenia, poszukuje instrukcji do swego Nowego Przyjaciela. A tu nie ma w całym necie. Czy ktoś się odważy po zdjęciu ocenić cóż to być może?

Sam Pan O:




Komentarz

  • Hmm, zdjęcie mi nie wchodzi.
    Wejście oznaczone jest "Z mod" oscyloskop jest niemiecki

  • A jaki to dokładnie model?
  • Siemens Oscillarzet 10
  • Modulacja Z cokolwiek to oznacza, zapytaj @Jacol
  • To wejście może sterować jasnością świecenia, czyli jakby dodaje trzecią oś do układu współrzędnych (X - prawo-lewo, Y góra-dół, Z jakby bliżej-dalej). Zdaje się że to wejście jest raczej rzadko wykorzystywane, a jeżeli to chyba tylko przy badaniu urządzeń mechanicznych. Krótki opis, po angielsku, jednego z zastosowań można znaleźć TUTAJ (trzeci post).
  • Wiedziałem, że wystarczy kolegę wywołać do tablicy ;-)
  • @Jacol, dzięki - Haczor mówi, że wczoraj się domyślił i, że link od Ciebie mu potwierdził przypuszczenia.

    Cóż. Nie mam męża odkąd w domu pojawił się "ten drugi"
  • @Jacol, dzięki - Haczor mówi, że wczoraj się domyślił i, że link od Ciebie mu potwierdził przypuszczenia.

    Cóż. Nie mam męża odkąd w domu pojawił się "ten drugi"
    @Haku - to może okazja coś upiec ? ;)
  • Oscyloskop kojarzy mi się wyłącznie z uroczą laborką z fizyki, na I roku, gdzie nikt nie wiedział, o co chodzi i po co to wszystko.
    Haku - a Ty wiesz, po co to urządzenie? To wytłumacz, plizz, tylko ludzkimi słowami.
    k.
  • Haczor twierdzi, ze będzie mógł sobie obrazować w postaci linii (wykresu?) działanie rozmaitych urządzeń, co pozwoli mu na bieżąco kontrolować stan tworzonych elektronizmów.
    Na intuicję wydaje mi się, że tu chodzi o to, że można "zobaczyć prąd".

    Ja wiem tyle, ze mieliśmy oscyloskop kobyłę relikt PRLu, który zajmował tyle co wielka walizka i ważył ze 40kg a teraz mamy mały, lekki i przenośny.
    I mniej rozkalibrowany


  • @Haku - to może okazja coś upiec ? ;)
    No pichcę - ciasteczka żytnie z Felą zrobiłyśmy (z rozmaitymi dodatkami, wśród których kudły psa są chyba najmilsze).
    Zakwas dziś reanimuję i spróbuję się wciągnąć w pieczenie chleba. Mam w tym domku obiecujący piekarnik


  • @Haku - to może okazja coś upiec ? ;)
    No pichcę - ciasteczka żytnie z Felą zrobiłyśmy (z rozmaitymi dodatkami, wśród których kudły psa są chyba najmilsze).
    Zakwas dziś reanimuję i spróbuję się wciągnąć w pieczenie chleba. Mam w tym domku obiecujący piekarnik
     no w sensie  miałam na myśli, że nie zje przed czasem ;) ;)  skoro go nie ma :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.