Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odwrócony kredyt hipoteczny - co o tym sądzicie?

2

Komentarz

  • Produkt bankowy jak każdy inny. Banki szukają różnych sposobów by się dorobić. Mnie to przypomina wszelkiego rodzaju ubezpieczenia emerytalne. Paradoksalnie bankowi czy ubezpieczalni zależy aby nasze zycie było jak najkrótsze. Podejrzewam, nie mam dowodów, że te instytucje finansują propagandę eutanazyjną.

    Inna sprawa, że z czysto ludzkiego punktu widzenia fakt, że ktoś na coś takiego się decyduje świadczy o porażce życiowej.
  • Dodam, że ten produkt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie spowodowane kultem życia "tu i teraz" z jednej strony, z drugiej pogarszającą się kondycją finansową rosnącej masy emerytów co jest skutkiem ujemnego przyrostu naturalnego w jewropie.
  • edytowano luty 2013
    Odwróconą hipoteką może się zajmować jedynie państwo, ale nie zagraniczne prywatne bądź państwoe banki. W ten sposób możemy stracić bardzo dużo polskiej własności na rzecz obcych.

    Oczywiście nie ma to znaczenia jeśli mamy wyginąć w jednym pokoleniu, a reszta za granicą rozpłynie się w międzynarodowej zupie.
  • Państwo? Nie wystarczy, że państwo zajmuje się ZUSem?
  • @Spioch - tak, obecny system emerytalny jest fatalny, niewydajny i wkrótce się rozsypie, to fakt. I właśnie dlatego, że skutkuje ubóstwem emerytów nie powinno się dopuszczać rozwiązania, które spowoduje, że banki i pseudobanki zaczną przejmować nieruchomości.
  • Dodatkowo obawiam się, że ludzie, do których kierowana jest ta oferta nie są świadomi zagrożenia.
  • @Ergo ... z pierwszym się nie zgadzam z drugim jak najbardziej.
    Na razie bezdzietni i lub porzuceni przez rodziców emeryci są na łasce ZUSu i różnej maści hochsztaplerów (patrz afery z odbieraniem majątków przez dalekich krewnych lub przyjaciół niby w zamian za opiekę).
    Niestety czy nam się to podoba czy nie, odwrócona hipoteka to bardziej cywilizowana wersja wnuczka, który zaopiekuje się babcią w zamian za dożywocie (po czym babcia ląduje u Brata Alberta).
  • Powtórzę: w normalnej rodzinie temat nie istnieje.
  • Powtórzę: w normalnej rodzinie temat nie istnieje

    @Spioch - niestety, są bardzo różne sytuacje, wielu ludzi po prostu nie ma bliskiej rodziny.
  • @Ergo ... No to co im doradzisz jak nie mają rodziny i pieniędzy na utrzymanie a jedynym dobrem jakie im zostało jest mieszkanie?

    Niektórzy sprzedają większe lub lepiej położone i przeprowadzają się do mniejszego lub położonego w gorszej okolicy. Taki manewr dla starszej samotnej osoby to na ogół ryzyko, którego taka osoba się obawia. Mało to oszustów? Stąd paskarska oferta odwróconej hipoteki. Nieopłacalna ale z jakimiś (często iluzorycznymi) gwarancjami bankowymi.
  • edytowano luty 2013
    Dla mnie to nie istnieje taka opcja. Wolę dom zostawić wnukom niż , żeby sobie na nim kapitał robili lichwiarze. Nie liczę też na utrzymywanie przez dzieci bo to dla mnie nie pojęte wprost. One i tak będą musiały utrzymać całe rzesze wygodnickich emerytów, oraz swoje własne dzieci. Co im zostanie? mam nadzieję, że nie będę żyć zbyt długo i nie stanę się ciężarem niemożliwym do wytrzymania w znaczeniu, że moje dzieci czy wnuki będą musiały zrezygnować z życia rodzinnego, posiadania potomstwa aby się poświęcić mi. Niestety też nie będzie mi się należała żadna emerytura ani renta. Ale mam to gdzieś. Dopóki będziemy z mężem w stanie jakoś się utrzymać to ok , później Pan Bóg się zlituje i nas zabierze.
  • Dla mnie to nie istnieje taka opcja. ... nie istnieje bo masz co do gara wrzucić i nie grozi Ci bezdomność. Niestety w tym zdziczałym świecie jest coraz więcej porzuconych starszych osób.

    w ostateczności zostanie CI bezpłatna eutanazja pod pretekstem życia nie do zniesienia (zapewne w unii jewropejskiej będzie to zagwarantowane jako prawo człowieka do godnej śmierci).
  • w ostateczności zostanie CI bezpłatna eutanazja pod pretekstem życia nie
    do zniesienia (zapewne w unii jewropejskiej będzie to zagwarantowane
    jako prawo człowieka do godnej śmierci).


    Pewnie tak, skoro już teraz chcą wprowadzić eutanazję, to w przyszłości będziemy usypiani z urzędu.
    natomiast jeśli chodzi o banki to one w Polsce strasznie kantują samotnych staruszków. Inne są wypłacane pieniądze tutaj a inne w reszcie Europy.
  • Zło nie tkwi w odwróconej hipotece lecz w realizacji tego pomysłu w warunkach przesiąkniętej korupcją i zdemoralizowanej Polsce.
  • Zło nie tkwi w odwróconej hipotece lecz w realizacji tego pomysłu w warunkach przesiąkniętej korupcją i zdemoralizowanej Polsce.

    @Spioch - w nawiązaniu także do poprzedniego Twojego posta - nie wiem, co poradzić emerytom w trudnej sytuacji materialnej, nie to zresztą było moim celem, kiedy zakładałam ten wątek. Ta cała odwrócona hipoteka moim zdaniem jest z gruntu złym pomysłem, a nie tylko jej realizacja w Polsce (nota bene uważam, że nie tylko u nas jest demoralizacja i korupcja, choć oczywiście na własnym podwórku jest najbardziej bolesna).
  • Odwrócona hipoteka jest świetna dla ludzi , którzy nie zdecydowali się na dzieci ,bo inwestowali w nieruchomości
    :P
  • @Monika73 - obecni emeryci raczej nie mieli szansy na takie inwestycje.
  • @Monika73 - obecni emeryci raczej nie mieli szansy na takie inwestycje.
    Ja tam takich znam ,i to nie są pojedyncze przypadki.
  • Tzn. niekoniecznie są to osoby bezdzietne. Tylko , że znam takich obecnych emerytów ,którzy zainwestowali w nieruchomości. Na różną skalę.
  • Ale czy inwestowali w okresie, gdy mieli wybór dziecko czy działka ;)
  • Napisałam tylko tyle , że znam ludzi , którzy zainwestowali w nieruchomości. Bo pisałeś , że raczej takich emerytów nie ma.
  • NapisaŁAM :) że dzisiejsi emeryci raczej nie mieli szansy na takie inwestycje. Przynajmniej znakomita większość z nich.
  • Ergo czepiasz się , mój wpis był taki bardziej abstrakcyjny i nawiązywał do dyskusji w innym wątku .
  • Zło nie tkwi w odwróconej hipotece lecz w realizacji tego pomysłu w warunkach przesiąkniętej korupcją i zdemoralizowanej Polsce.
    @Spioch - w nawiązaniu także do poprzedniego Twojego posta - nie wiem, co poradzić emerytom w trudnej sytuacji materialnej, nie to zresztą było moim celem, kiedy zakładałam ten wątek. Ta cała odwrócona hipoteka moim zdaniem jest z gruntu złym pomysłem, a nie tylko jej realizacja w Polsce (nota bene uważam, że nie tylko u nas jest demoralizacja i korupcja, choć oczywiście na własnym podwórku jest najbardziej bolesna).
    z gruntu złym? dlaczego?
  • Rzadko kto dożywa setki.

    Zwłaszcza jeśli instytucja się stara by tak nie było

    Jest z czego wyrównywać.
    Przypomina mi się opowieść, którą czytałam jakiś czas temu w necie, gdzie nie pomnę.Otóż  bodaj w Pradze mieszkała pewna osiemdziesięciolatka schorowana i samotna jak palec co posiadała piękne mieszkanie, sąsiad się z nią dogadał, że za opiekę z dożywociem zapisze mu to mieszkanie to będzie dla córki. Ok. układ czysty. Podobno chłopina uczciwy dba, utrzymuje i leczy babcię ale ta mu numer wywineła i jak to czytałam właśnie obchodziła bodaj 105 czy 106 urodziny.
    1:1 000 000
  • NIektórzy twierdzą, że wszelki kredyt oraz ubezpieczenia są z gruntu złe.
  • @Monika73 - jeśli z innego wątku, to miałam prawo nie zrozumieć :)

    @Spioch - dlaczego zła? Chociażby dlatego, że w interesie firmy, która taką usługę oferuje jest jak najkrótsze życie osoby biorącej taki kredyt.
  • taki sam interes ma ZUS i wszelkie ubezpieczalnie tzw. emerytalne ...
  • Sądzę, że jest to kolejne narzędzie mafii.
    Jest przyzwolenie na ograbianie głównie starszego pokolenia.
     
    ZUS,fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia na życie-bezczelna reklama telewizyjna, że za śmierć należy zapłacić za życia, polityka lekowa.
    Odwrócona hipoteka wpisuje się  w ten scenariusz.
     Osoby o niskich świadczeniach emerytalnych lub pozbawione emerytury z powodu plajty  ubezpieczalni nakłonić do korzystania z odwróconej hipoteki i na złodziejskich warunkach przejąć ich nieruchomości.
    Oszuści typu Plichty, chętnie podłączają się pod wybrane "wydarzenia kulturalne", bo poprzez takie akcje nabierają wiarygodności, która, z kolei, pomaga im chwytać w sieci kolejne ofiary. 
    No i strach iść do szpitala. W 2002r. jak umierał mój ojciec dowiedziałam się, ze leczą tylko do 73 roku życia. Teraz zapewne do 60 roku życia.


  • kiedyś czytałam, że oferty banku są śmieszne w porównianiu do wartości mieszkania. Bank dostaje mieszkanie prawie za bezcen.
    czasami dla emeryta to lepsze, niż głodowa emerytura i w efekcie eksmisja.
    nie każdy \ma spadkobierców i nie o każdego sąsiedzi dbają
    lepiej sprzedać mieszkanie...wynająć coś/kupić kawalerkę i jeszcze kasa zostanie na życie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.