Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

uraz stopy

edytowano luty 2013 w Pomagajmy sobie
4 latek wczoraj za bardzo fikał na piętrowym łóżku, chciałam go stamtąd ściągnąć no i tak zeskoczył. że sobie coś w stopę zrobił. Krzyczał, że boli, zaczął kuleć. Oglądałam tę stopę już kilka razy wczoraj i dziś i zero obrzęku, jak mu naciskam czy ruszam też się nie krzywi, jak pytam gdzie boli pokazuje na piętę - też nie ma na niej obrzęku, zasinienia, nic. Dotykałam tej pięty trochę mocniej ale nie widzę by jakoś go to szczególnie bolało bo nie ma reakcji, jedynie przy chodzeniu widać, że coś go tam boli.
Chodzi lekko utykając i na tej obitej nodze raczej na palcach.

No i nie wiem co z tym fantem robić, gdyby to było coś poważnego to byłby chyba obrzęk czy większy ból, może to stłuczenie.
Jakieś bardzo dotkliwe to chyba to nie jest bo jego aktywność poza utykaniem jest normalna, właśnie zainicjował tańce przy muzyce;-)
Przeczekać czy jechać do lekarza? Czy odciązyć noge i dać jej trochę odpoczynku.
Ze spaceru chyba dziś zrezygnujemy.


ps. oczywiście od razu wystąpiła wczoraj epidemia bólu nogi u pozostałej dwójki ;-)

Komentarz

  • ja bym pewnie posmarowała Altacetem i zawinęła bandażem, przede wszystkim, żeby mały człowiek poczuł się zaopiekowany i potraktowany poważnie, plus na jakiś czas by go to wyciszyło może... No i obserwować. Też myślę, że gdyby coś poważnego, to obrzęk by był... 
    Wysyłam fluidki w kierunku stopy :)
  • dzięki, wydaje mi się, że on jakoś nie udaje, bo go obserwuję też z ukrycia i jest to samo;-)  coś go boli choć raczej nie jakoś bardzo, przyłożyłam zimny okład, bawi się normalnie ale widzę, że stopę stawia raczej na palcach
  • krwiaka ani siniaka żadnego nie ma na szczęście
  • chyba nie zwichnięte bo stawem wywija tak że hej, siada na stopach na przykład a pokazuje wyraźnie, że pięta go boli
  • przejdzie ...
    ... jeżeli to Cię nie uspokaja to idź do lekarza i na RTG.
  • myślę że odbił sobie piętę...to cholerstwo bolesne i trochę trwa ale przechodzi...rób mu okłady z altacetu lub szarego mydła...
  • myślę że odbił sobie piętę...to cholerstwo bolesne i trochę trwa ale przechodzi...rób mu okłady z altacetu lub szarego mydła...
    trochę trwa tzn ile?
    bo na razie ciągle chodzi na palcach i kuleje, obrzęku i innych objawów brak, jak go mocno ucisnęłam z boku pięty to się skrzywił więc chyba tam go boli.

    @Katarzyna może Ty masz jakiś pomysł ile poczekać, bo lekarza i rtg wolałabym uniknąć.
  • @Aneczka08 - działanie powinno być zależne od Twojego rozeznania w sprawie. Jeśli młody jest ogólnie histeryczny, to może tak chodzić na palcach kilka dni nawet jeśli nic mu się nie stało poważnego. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to udaj się na rentgen. Kiedyś taki skok wykonał mój najstarszy (miał wtedy trochę ponad 3 lata). Wył tak przeraźliwie, że pojechaliśmy do chirurga. Zrobili RTG i nic nie znaleźli. Zalecili altacet i bandaż elastyczny. Młody histeryk przez 3 dni przemieszczał się tylko na czworaka mimo, że żadnych uszkodzeń kości nie było.
  • dzięki @Katarzyna, poczekam jeszcze co najmniej do poniedziałku i zobaczymy.
    Weekend mamy dość zajęty i będzie miał dużo atrakcji to może przestanie o tej nodze myśleć;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.