Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Dzieci chciane". Pora wydobyć cały cennik. - polecanko z rebelki

edytowano marzec 2013 w Polityka
wpis otwierający:

Cytacik z sobotniego plusa-minusa.
http://www.rp.pl/artykul/61991,988154-Narazamy--zycie-calej--populacji.html
(Płatne. Warto.)

RP: Komórka jajowa widać jest dziś w cenie...

[prof.
Stanisław Cebrat, genetyk:] To najdroższy element w in vitro. Choćby
dlatego, że stymulacja hormonalna i pobieranie komórek bardzo obciąża
zdrowie kobiety. Wolno ją temu poddać tylko kilka razy w życiu.
Najtańszym źródłem komórek byłyby jajniki żeńskich płodów po aborcji.
Komórki jajowe są tam już prawie dojrzałe.

RP: To jakiś szatański pomysł, kto by to robił?

Jeśli komórka jajowa kosztuje
5 tysięcy dolarów? Już kilkanaście lat temu informowano o tego typu pracach.


http://rebelya.pl/forum/watek/62404/


Komentarz

  • edytowano marzec 2013
    Czytałam wczoraj cały wywiad. Też mnie to zszokowało. Niewykluczone, że to już się dzieje gdzieś na świecie, bo teraz możliwości techniczne są...

    Edit: literówki
  • to się dzieje nie tylko na świecie ale w Polsce też - zapłodnienie nasieniem dawcy i/albo komórką dawczyni
    ... wystarczy poczytać na różnych forach.... masakra
  • @Aneczka08 - chodzi najbardziej o ten fragment: . Najtańszym źródłem komórek byłyby jajniki żeńskich płodów po aborcji. Komórki jajowe są tam już prawie dojrzałe.


    Niedobrze się robi na samą myśl...
  • ok, myślałam, że ogólnie o dawstwo komórek.
  • juz kilka lat temu czytałam ze płody z aborcji są bardzo w cenie ..czyli niezupełnie aborcja konczy sie w smietniku 
  • Gdyby nie były w cenie, nie byłoby takiego pędu na aborcję. Tak mi się wydaje. Gdyby tylko chodziło o "prawa kobiet" - po tamtej stronie nie ma aż takich ideowców.

    Ale może to tylko moje uprzedzenia ;)
  • A ja myślę Katia, że trafiłaś w sedno.
  • Niestety, @Katia, ale możesz mieć rację...to nawet bardzo prawdopodobne. Dużo ludzi łapie się na ten propagandowy lep, wierzą w "prawo" do własnego ciała itp. Ale powiedz komuś, co za tym może stać...w najlepszym wypadku uznają Cię za tropiciela spisków...
  • Gdyby nie były w cenie, nie byłoby takiego pędu na aborcję. Tak mi się wydaje. Gdyby tylko chodziło o "prawa kobiet" - po tamtej stronie nie ma aż takich ideowców.

    Ale może to tylko moje uprzedzenia ;)
    ale to jest tylko dodatkowyvsmaczek - wszak sama procedura raczej prosta i mało rzykowna, a ubezpieczyciel płaci. z tego wsamego powodu tak popularne jest w USA obrzezanie niemowląt. jeszcze niedawno w wielu miejscach robiono dzieciom standardowo przed wyjsciem ze szpitala bez informowania rodziców
  • juz kilka lat temu czytałam ze płody z aborcji są bardzo w cenie ..czyli niezupełnie aborcja konczy sie w smietniku 
    Kiedyś powiedział to mój tato , myślałam, że staruszkowi się z tego przepracowania w głowie pomieszało....Ale to wszystko przestaje być śmieszne a robi się makabryczne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.