Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opieka na zone

edytowano kwiecień 2013 w Pomagajmy sobie
Moze ktos ma aktualne informacje ile przysluguje opieki na zone i jak to sie zalatwia ? zostalo mi poltora mca ciazy i slabo sie czuje. musze wziac jakies zwolnienie/zaswiadczenie  od lekarza?

Komentarz

  • halo czy jakis maz bral opieke na zone w ciazy?
  • Podbiję Ci wątek ;) Od siebie mogę tylko powiedzieć że po porodzie przysługuje 2 tygodnie na żonę. Mój mąż brał, a zwolnienie wypisali mu tam gdzie rodziłam. 
  • Pracownikowi przysługuje 14 dni zwolnienia lekarskiego na opieke nad chorym czlonkiem rodziny(14 dni roboczych! wiec prawie 3 tyg, tylko wtedy trzeba brać od poniedziałku do piatku i pózniej kolejne), może to być żona, mąż ale też np matka czy ojciec. Płatne jest 80 %.  Jak brałam takie zwolnienie od lekarza rodzinnego to zabierałam zaświadeczenie o stanie zdrowia mamy badz jej karty wypisowe ze szpitala, żeby była "podkładka" w dokumentach.
    Ja bym wzieła na twoim miejscu zaświadczenie od ginekologa, że jestes w ciaży zagrozonej i wymagasz np leżenia czy po prostu z uwagi na liczne dolegliwsci wymagasz pomocy w codziennych czynnościach i wysłac z tym męża do lekarza rodzinnego czy internisty. Jak masz jakies karty informacyjne ze szpitala z okresu ciąży to też skopiuj.
  • Asiao mojemu mezowi wystawil zwolnienie moj gin. 14 dni mozna.
  • Was stać na tylko 80% pensji bo mnie nie i dlatego nawet chory chodzę do pracy.
  • do czasu Greg do czasu
    i to żaden powód do chluby...

    też kiedyś chodziłam chora do pracy aż się skończyło miesięczną chorobą na poważnie.
    Czasem mimo kasy trzeba jednak wychorować i zająć się swoim zdrowiem by potem miał kto zarabiać na rodzinę.
  • Aneczka08: jak raz nie pójdę, nie będę miał czym zapłacić za rachunki.
  • gorzej jak raz nie pójdziesz na kilka dni a potem będziesz musiał iść na kilkadziesiąt....
    oczywiście ja też nie chodziłam z powodu byle kichnięcia ale w drugą stronę też nie ma co przesadzać. Koleżanka tak chodziła z temperaturą itp skończyła na miesiąc w szpitalu z ciężkim zapaleniem płuc.

    w każdym razie dużo zdrowia Ci życzę:-)
  • gorzej jak raz nie pójdziesz na kilka dni a potem będziesz musiał iść na kilkadziesiąt....
    oczywiście ja też nie chodziłam z powodu byle kichnięcia ale w drugą stronę też nie ma co przesadzać. Koleżanka tak chodziła z temperaturą itp skończyła na miesiąc w szpitalu z ciężkim zapaleniem płuc.

    w każdym razie dużo zdrowia Ci życzę:-)
    To jeszcze nic. W mojej przed-przedostatniej pracy jedna twardzielka się przekręciła :(
  • Aneczka08: jak raz nie pójdę, nie będę miał czym zapłacić za rachunki.
    a dzisiaj byłeś?
  • Aneczka08: jak raz nie pójdę, nie będę miał czym zapłacić za rachunki.
    a dzisiaj byłeś?
    Siedziałem za biurkiem. Robię tyle, ile mi płacą, czyli prawie nic.
  • Jak ktoś chce być chory to chodzi do lekarza.
  • a jak nie chodzi to jest zdrowy - no rewelka!
    jak zachoruję to sobie chorobę wybiję z głowy magicznymi zaklęciami
    :bz
  • Aneczka08 jak mów dość zaawansowany wiekiem ojciec twierdzi, kiedyś lekarza wołano tylko do przypadków beznadziejnych.
  • Was stać na tylko 80% pensji bo mnie nie i dlatego nawet chory chodzę do pracy.
    nas nie stac wyzyc z jednej pensji..ale to inna bajka
  • udalo sie wziac kilka dni na opieke na zone..mezowi wystawil jego lekarz internista
  • Aneczka08: jak raz nie pójdę, nie będę miał czym zapłacić za rachunki.
    i tak sobie zyjesz ojcze rodziny z jednym zrodlem dochodu ? ;)
  • tak jak piszesz
  • nie łapie o co chodzi
  • A moja firma zatrudni z chęcia programistę Java/J2EE.
  • Za przyzwoite pieniądze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.