Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dysk instalacyjny Visty potrzebny

edytowano kwiecień 2013 w Pomagajmy sobie
Drodzy y Szanowni

System mi się wywalił, opcją rozwiązania problem jest skorzystanie z cudzej płyty instalacyjnej. To zgodne z licencją :)
Gdyby ktoś miał pod ręką, gdzieś geograficznie blisko (30 km na pd-zach od Wawy), byłbym wdzięczny :)

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2013
    sorry, found, ale tam jakaś tylko ultimate.

    A jeśli to dobre na wszystko, to jak sprawdzić wersję 32/64?
  • a jaki masz procek? Linux Live CD. jakikolwiek
  • edytowano kwiecień 2013
    proces to procesor? Nie wiem, włącze komp to sprawdzę. Widać to w set upie? w bootowaniu?

    Linux to procesor nie OS?
  • Live CD linuchowe ci pozwoli rozpoznać Twoja konfigurację sprzętową kompa. ...
  • Chyba otworze kompowy hotline z rabatami dla wielodzietnych
  • edytowano kwiecień 2013
    Po prostu nie rozumiem ocb :)

    Dziękuje ci bardzo, naprawdę, ale nadal nie wiem czy mogę ultimatem uruchomić HBasic, jak sprawdzić 32/64. Linux Live CD też nie mam. W ogóle linuxa nie mam. Zamiast Visty szukać linuxa?

    Jak to wszystko się przekłada na utratę danych?
     
    Póki co nadal z nadzieją na płytkę w okolicy :)

    Pisanie na lapku jest wykańczające :(
  • Poza tym nie załapię się na rabat :(
  • @tatapafcia chwila, utraciłes dane? Jak to sie stało?
  • Poza tym nie załapię się na rabat :(
    Dla mentalnie wielodzietnych rabat też obowiązuje
  • @tatapafcia chwila, utraciłes dane? Jak to sie stało?
    Nie utraciłem, ale coś tam wiem, np że przy operacjach tego rodzaju można utracić. Wolałbym nie, dlatego o tym wspomniałem.
    Poza tym nie załapię się na rabat :(
    Dla mentalnie wielodzietnych rabat też obowiązuje

    ^:)^
  • Daltego nic nie ruszaj.

    I nie oczekuj, że ci pomogę w pięć minut poprzez pisanie na forum.
  • Nie ruszam.
    Daltego nic nie ruszaj.

    I nie oczekuj, że ci pomogę w pięć minut poprzez pisanie na forum.
    Ale ja tylko spytałem czy ktoś ma dysk.

    Gdzieś blisko.
  • tatapafcia: opisz najpierw problem jaki masz. rozumiem, ze masz jakiś lapek obok z którego właśnie piszesz?
  • Problem mam taki:

    Siadłem jak co rano do pracy, odpalam sprzęt, a ten mówi mi że nie może mnie zalogować.
    Więc kazałem mu się odpalić jeszcze raz. To już w ogóle nie dozipał do logowania, tylko zaczął krzyczeć o płytkę. Ewentualnie tryb awaryjny, ale na nim wpadał w błędne koło bootowania od nowa. Płytki nie mam, nie sprzedawali z płytkami, więc równolegle dzwoniłem do producenta i szukałem helpunku. Za radą znajomego ściągnąłem i wypaliłem Vista Recovery Disc, który coś tam znalazł i naprawił, ale nie wszystko. Teraz po starcie dociąga do stadium strzałki na czarnym ekranie, na mysz reaguje.

    Jednocześnie producent dopoinformował, że powinienem skołować sobie płytkę legalną od kogoś i wpisać swoje licencje. I kazać nie usuwać danych (tylko cholipka nie wiem czy pamiętam jak...)

    Więcej nie pamiętam. To wszytsko.
  • Miałem przestój, mam dużo do zrobienia, część zrobione, lezy tam na dysku, czas tez goni. Będzie krucho jak się to wszystko sypnie :(
  • Daj priwa. zobavczymy co sie da zdalnie zrobić.
  • Daj priwa. zobavczymy co sie da zdalnie zrobić.
    dał.
  • ale dziś już nie dam rady. Rozumiem, że krytyczne sa dane, system nie musi wstać?
  • dane są b. ważne ale przydałoby się żeby komp tez był do uzytku. chyba że się nie da po prostu

    Dane - żebym zabrał co musze, a jak się da to i co chce a potem choćby format

    Alternatywnie jest opcja że pojawi się płytka. Ale tez nie wcześniej niz jutro wieczorem. To nie brać?
  • Zabawa płytką może ci naruszyć dane. Lepiej dmuchać na zimne. ale weź. i tak musisz na  nowo system zainstalować. Masz jakiś dysk zewnętrzny  na te dane?
  • płyty dvd, pendrive. Takiego jak twardy to nie mam, nie wiem czy umiem takie coś podłączyć. Powinienem mieć taki?
  • a pen ma dośc miejsca na te dane?

  • edytowano kwiecień 2013
    nie, musiałbym na raty

    Tzn na najważniejsze tak, ale np fotki z wakacji itd - byłem w trakcie organizowania tego do przerzutu, ale nie zdążyem
  • Jak potrzebny jest regularny backup danych przekonujesz sie dopiero gdy go Ci zabraknie.
  • najlepsze, że ja zwykle backupowałem co najmniej bieżące zlecenia. Tylko jakoś ostatnimi tygodniami nie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.