Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Opiekun dzienny"- możliwość pracy i znalezienia opiekunki

edytowano kwiecień 2013 w Pomagajmy sobie
Umieszczam , bo może być ktoś zainteresowany. Gminy do bodajże 2014 roku są zobowiązane do utworzenia domowych punktów opieki zastępujących żłobek. Po szkoleniu można podjąć pracę jako opiekun dzienny i przyjąć do swojego mieszkania 1-5 dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 (4 lat). Każda gmina zdaje się pisze własny projekt, więc szczegóły mogą się różnić. Gmina zatrudnia na umowę zlecenie, daje odpowiedni sprzęt i meble, w niektórych nawet zapewniają lokal kilku opiekunkom. Warto poszukać, jeśli ktoś wychowuje dzieci w domu, zawsze parę groszy przyda się.

Poza tym można skorzystać z tej formy opieki. Jest tanio- 3zł za godzinę chyba w całej Polsce. opieka w domu, w małej grupie dzieci i oczywiście to rodzice ze swym dzieckiem wybierają opiekunkę

Komentarz

  • A ja powiem tak-gdybym miala do wyboru opiekunke, to niemal ze 100% pewnoscia i zaufaniem wybralabym jakas orgowa mamę, choc jak niektorzy wiedza nie jestem w pelni poprawna polityczynie

    sorry za braki w literkach, klawiatura mi szaleje

  • nie każdego stać na nianie, a w tym projekcie i wilk syty i owca cała
  • jak ktos ma swoich 4 to chyba nie łapie sie na bycie opiekunem dziennym na kolejne 5 
  • i tu się mylisz :)

    tak jak pisałam wyżej - Umieszczam , bo może być ktoś zainteresowany.
  • Wiesz moze,jakie są wymagania lokalowe?O mojej Mamie myślę.
  • edytowano kwiecień 2013
    Nie ma żadnych przepisów. Warunki mają być zbliżone do domowych. Koleżanka ma tylko jeden mały pokój i dostała pod opiekę jedno dziecko, bo nie ma więcej miejsca na łóżeczko turystyczne. Myślę, ze z czasem dostanie drugie starsze, bo w dobrym punkcie miasta mieszka
  • ja już słyszałam o takich rozwiązaniach...
    pomysł super....

  • Ja bym chętnie w ten sposób pracowała... Tylko potrzebna jest osoba do pary, żeby ktoś cię zastąpił w nagłych przypadkach
  • edytowano kwiecień 2013
    U nas rodzic zawozi do innej opiekunki. Wszystkie dostajemy trochę pieniędzy za gotowość świadczenia zastępstwa. Tak samo w przypadku "urlopu".
  • zrozumiałam że 3 zeta płaci rodzic, a opiekunki dostają pensję
  • Zrozumiałam, że rodzice płacą 3, a opiekunka ma pensję ustaloną z gminą. Za 3. to 20 lat temu pracowałam czasem. ;)
  • Zależy od gminy i od liczby przyjętych dzieci. Nie są to duże pieniądze, ale lepsze niż żadne.

    I żeby nie było. Nie dostaję kasy za reklamę, nie w moim interesie, żeby ktoś sie tym zajął.  :)
    Jednak w obliczu sporych kłopotów z bezrobociem itp itd lepsze to niż echo w lodówce i puchy na koncie.
  • Jakby opiekunka miała dostawać tylko te 3 zł na godzinę , to zastanawiam ,czy choć jedna by się znalazła
    ;)
  • to sa grosze, bo gminy nie maja funduszy, bardzo duzo słyszałam głosów ze po takie kase to sie nie warto schylać
  • edytowano kwiecień 2013
    Ale jak za darmo dają to warto. Zawsze mi się wydawało, że praca ma wartość. Tym bardziej jeśli to jest wychowanie młodego człowieka. Wielodzietnych to nie dotyczy, ale znam takich, których dzieci głodują, do szkoły nie chodzą, bo butów nie mają, ale za grosze pracować nie będą, a dla mnie żadna praca nie hańbi. A Ci , którzy decydują o głodowych pensjach będą rozliczeni po śmierci za grzech wołający o pomstę do nieba.


    Znam tez taką panią, która jest śmiertelnie chora, a jednak szuka pracy, bo na męża liczyć nie może, gdyby dostała te 3 zł od dziecka, to byłaby szczęśliwa i spełniona
  • @isa7 pisze o tym zupełnie bezinteresownie. Nawet mnie namawia, chociaż jestem potencjalną konkurencją dla niej.
    hahaah nie śmiałabym konkurować z Tobą;)))
    Krytyki nie przyjmuję do siebie, bo to nie moja sprawa. Pewnie ze wolałabym zarabiać 30 zł od dziecka, może byc i 100, ale jak sie nie ma co się lubi...;)Zresztą przy trójce dzieci zarabia się więcej niż opiekunka w prywatnym żłobku mająca conajmniej 12 dzieci do opieki
  • Będę czuwała nad terminem kolejnego naboru ;)
  • Ale jak za darmo dają to warto.
    ja sie zgadzam w całej rozciagłosci. jedyny problem to jednak kwestia potrzeby dyspozycyjnosci
  • to sa grosze, bo gminy nie maja funduszy, bardzo duzo słyszałam głosów ze po takie kase to sie nie warto schylać
    Gdybym miała dac swoje dziecko do przedszkola i pracowac za grosze to pewnie nie warto, ale skoro tak czy inaczej zajmuje sie wlasnym dzieckiem, to czemu za "grosze" nie wziąć dodatkowo drugiego?
  • AgaAga
    edytowano kwiecień 2013
    Nie wiem, jakie są zasady w Polsce. W Niemczech nikt nie zastępuje chorej opiekunki (Tagesmutter).
    U nas byly zastepstwa, moze zalezy wiec od miasta lub landu.


    A tak w ogole bardzo sie ciesze, ze ten pomysl dotarl do PL. Jak go biurokracja nie "ulepszy", to naprawde jest to swietny wynalazek.
  • @manna - nie mam dobrych wieści-  ponoć projekt zamykają, czyli nie będzie nowego kursu do czerwca 2014 r i niedługo koniec rekrutacji rodziców do projektu
  • upnę.

    Gdzie można jakiekolwiek info znaleźć, jeśli szukam opieki do dziecka?

    google mi wyrzuca same prywatne żłobki i przedszkola...
  • Niania.pl

    Warto zainwestowac te 20 zł, masz potem całe mnóstwo kontaktów
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.