Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Festyn św.Feliksa, patrona dzieci -26 maja

edytowano maj 2013 w Polecamy

Już 26 maja 2013 r. na dziedzińcu klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie odbędzie się festyn poświęcony świętemu z Cantalice.

Tego dnia w godzinach 10-18 sekretariat misyjny warszawskiej prowincji Braci Kapucynów i Fundacja Kapucyńska przewidzieli wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Jarmark misyjny, cappuccino w misyjnej kawiarence, pyszne przekąski, zabawy zręcznościowe oraz losy z nagrodami to tylko niektóre z nich. Warto dodać, że o godz. 12-14 planowane jest szkolenie z pierwszej pomocy. Poprowadzi je Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Idąc za przykładem św. Feliksa, który przez ponad 40 lat życia zakonnego był kwestarzem, organizatorzy festynu przeznaczą zebrane podczas wydarzenia fundusze na pomoc misjom kapucyńskim. Posługę braci kapucynów poza granicami naszego kraju przybliży misyjna wystawa fotograficzna.

Festyn Św. Feliksa to bardzo dobra okazja, by w miłym miejscu i dobrej atmosferze spędzić czas wspólnie z rodziną. Jest to również sposobność do bliższego poznania postaci św. Feliksa oraz wszystkich wspólnot i organizacji, które na co dzień działają przy kapucyńskim klasztorze.

http://fundacja-kapucynska.pl/2013/05/niebawem-iii-festyn-sw-feliksa/

Komentarz

  • a może ktoś ma fanty: 


    Jeśli macie do oddania (w dobrym stanie) zabawki, kobiecą biżuterię lub książki dla dzieci i przywieźcie je do Klasztoru Braci Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4 do dnia 21 maja.

    Przekażcie dar Furtianowi z informacją, że są to rzeczy na Festyn św. Feliksa.

    Furta czynna jest codziennie w godz: 7:30 – 21:00, z przerwą pomiędzy 17:30 a 18:30.

  • W kościele Kapucynów w Gdańsku (ul Wałowa) - 19 maja 2013 r. z dziećmi i dla dzieci świętować będziemy niedzielę
    ze św. Feliksem. Dlatego już dziś, zapraszamy WSZYSTKIE DZIECI na Mszę św.
    o
    godz. 1130 na której do naszego Kościoła wprowadzimy na stałe relikwie
    św. Joanny Beretty Molla – włoskiej lekarki, która oddała życie, by jej
    dziecko
    mogło żyć. Następnie będzie nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Feliksa
    i błogosławieństwem Jego relikwiami. Po wydarzeniach w kościele udamy się
    do ogrodu na festyn z różnymi atrakcjami. Między innymi: ratownictwo drogowe
    z pokazem cięcia samochodu, psy ratownicze, lekcje pierwszej pomocy, gry, zabawy, podnośnik, sprzęt policyjny i strażacki i … .

    http://www.gdansk.kapucyni.pl/ogloszenia/ogloszenia_duszpasterskie___wniebowstapienie_panskie_2013_05_12.html


    Zapraszam!!!

  • Imię Feliks dla synka  :x


    ach!
  • O, @Pola, tak mi przeszło przez myśl, że pewnie u Was też Feliksa świętujecie :-)))Pozdrawiam
  • Dzięki Pompejanko!!!
    Tobie też przesyłam ciepłe pozdrowienia!!!
    To chyba już czwarty nasz festyn u Kapucynów z tej okazji.
    Zapraszamy!
  • Udanego festynu jutro :-)))
  • Imię Feliks dla synka  :x


    ach!
    to imię kojarzy mi się jak najgorzej... :(
  • Czemu? Jarema Feliks, hm...  :x
  • Felek to był mój dziadek, co latał po pijaku z siekierą po podwórku i pieszczotliwie do ludzi mówił "fujaro". Nie pieszczotliwie - nie śmiem cytować, wrodzona skromność mi nie pozwala.
  • Uj. Szkoda. Rzeczywiście, może obrzydnąć. 

    Chociaż, jeśli J zgodzi się na Jaremę, to ja zaproponuję na drugie Stanisław, po jego śp. Tacie. W ogóle tak chcę zaproponować, ale... "nie daje się imion po zmarłych" ;)
  • To już w najbliższą niedzielę - polecam zwłaszcza to : 

     Warto dodać, że o godz. 12-14 planowane jest szkolenie z pierwszej pomocy. Poprowadzi je Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.