Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dziecko w taksówce

edytowano maj 2013 w Pomagajmy sobie
czy ktoś wie czy jak się jedzie z dzieckiem 1,5 rocznym w taksówce to trzeba mieć fotelik? Jak to jest?

Komentarz

  • Nie trzeba.

    Jestem w trakcie kursu prawa jazdy i uczą, że nie. Ale dla pewności zajrzałabym w Kodeks Drogowy ;-)
  • AgaAga
    edytowano maj 2013
    Nie trzeba. Taksowka jest prawnie zaliczona do komunikacji publicznej, wiec ustawodawcy nie interesuje, ze w razie wypadku zachowa sie tak samo jak identyczny samochod, zarejestrowany do uzytku prywatnego.
  • Czyli taksówkarz nie odmówi przewiezienia dziecka? Uff :)
  • Nie, nie odmowi. Raczej bedzie zaklopotany, jesli poprosisz o fotelik.
  • Ale kiedyś któraś z korporacji warszawskich reklamowała się, że niektóre taksówki w nich są wyposażone w foteliki. Tylko to trzeba powiedzieć przy zamawianiu taksówki.
    919 to kiedyś było, teraz jakoś się chyba nr pozmieniał... 91919? Nie jestem pewna.
    Obowiązku nie ma.
  • Jak zamawia się taksówkę przez telefon, to wystarczy zaznaczyć, że chcesz fotelik, i powinni przysłać kogoś z fotelikiem.
  • Tak, potwierdzam powyższe. Popros o taxi z fotelikiem. Tylko na taka zazwyczaj dłuższy czas oczekiwania jest.
  • Prosisz o taksówkę z fotelikiem, czas oczekiwania nie zawsze jest długi bo może akurat wolna taryfa stoi za rogiem na postoju, wtedy jedzie od razu. Gorzej jak łapiesz pierwszą lepszą na ulicy, może akurat fotelika nie mieć. Ale z tego co wiem choć nie rozbijam się taryfami, nie ma takiego wymogu przweożenia dziecka w foteliku w taxi zwłaszcza w sytuacjach nagłych.
  • Na pewno nie trzeba. Obdzwoniliśmy w tej sprawie gdzie tylko to możliwe, więc od urodzenia dzidzia korzystaliśmy bez fotelika. Poza tym tłumaczyli nam w korporacjach, że kurs z fotelikiem trwa dłużej i będzie droższy, bo taksówka musi pojechać do bazy po fotelik i to wliczy się w cenę. Nie wiem jak w W-awie
  • Problem nam się rozwiązał, bo musieliśmy tylko jedno dziecko wziąć ze sobą do lekarza, a starsze zostało w domu z babcią :) Ale dzięki za wszystkie odpowiedzi - dopóki nasz samochód jest zdechły, pewnie jeszcze zajdzie konieczność jechania taxi
  • Oczywiście ze obowiązku nie ma ale chyba bezpieczniej zapłacić 20zl wiecej i trochę poczekać i przewieźć dziecko bezpieczniej..
  • Myślałam, że ktoś z forum w taksówce urodził

    :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.