Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam pytanie....

2»

Komentarz

  • edytowano lipiec 2013
    P. Inspektor z WE zrobiła sondaż w okolicy naszego domu i mamy sie stawic w mojej własnej, byłej szkole, tam nieliczne klasy i p. Dyr nieprzerażona naszym Synem... Ucieszyłam się..... a może powinnam się zmartwić?  ;;)
  • Nie..... Za staram, się przeterminowała kadra.
  • Nie chciałby mi ktoś z wielkopolski rowera w drodze jakiejś wakacyjnej przywieźć w ciągu 2 tygodni- do Torunia? W swarzedzu wymarzony fa.. bo miętowy . co prawda drogi trochę  ale negocjuje jeszcze .. 
  • Nikt przez Wielkopolskę do Torunia nie zawija? Oferuje kawę i ozezwiajaca kąpiel w 3,5 M basenie :-)) 
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Cart&Pud powiedział(a):
    Szkoła do końca sierpnia ma pulę miejsc dla dzieci z rejonu, które z powodów różnych wypadków losowych muszą zmienić szkołę na rejonową.
    Więc niech nie próbują ściemniać ;)
    Czy to jest wciąż aktualne?
    Tak, ale są też wyjątkowe przypadki kiedy może być tak że nie przyjmą, ale to już jest decyzja zatwierdzona przez kuratorium.
  • To znowu ja. Jestem dogadana z facetem spod krosna na rower. Ale on jest tak nieczasowy w tym tygodniu ze go nie spakuje.. JEDNAk. mówi ze dowieźć 20 km nawet może ale czy da radę w kuriera sam załatwić to wątpi.. nam czas się kończy .. pod Toruniem mamy tez znaleziony  ale ten pod krosnem wymarzony mietowy.. a czas goni.. nie będzie ktoś w tym tygodniu w tamtej okolicy nawet nie żeby przywieźć go do Torunia tylko spakować i oddać kurierowi? 
  • @MAFJa, nie pomogę, bo trochem za daleko od Krosna. Ale kuriera możesz sama mu zamówić do domu. Kurier z Geis sam przywozi nawet wydrukowaną naklejkę. Byleby facet choć strechem zawinął, zważył, żebyś wiedziała, jak wielką przesyłkę zamawiać, i byłoby wystarczyło.
  • Polecicie jakiś stacjonarny robot kuchenny....tańsza wersja termomixa :) kawy nie musi robić ;) ale fajnie jakby miał dużo funkcji i metalowe a nie plastikowe końcówki.
  • Upnę sobie....
  • Zależy jakich funkcji pitrzebujesz
    Ja jestem zachwycona Kenwood major titanium
    Podziękowali 1awia
  • Dzieki juz guglam :)
  • edytowano maj 2020
    @awia, od tygodnia mam eldom Perfect Mix. Poleciła mi koleżanka, która ma to od dwóch lat i jest zadowolona.
    W odróżnieniu od thermomixa nie ma wbudowanej wagi (jest waga kuchenna dodana w komplecie) Jak dotychczas testy wypadają pozytywnie, a cena niższa od termomixowej 5 razy...
    Robiłam już: ciasto na pizze i bułki, placki ziemniaczane, zupy, smoothie.
    Podziękowali 1awia
  • Motylek jest plastikowy, noże stalowe. 
  • Jaki warto kupić solidny wózek na zakupy? Potrzebny z długą rączką i porządnymi kółkami.
  • @Tusia dzięki poczytam
  • edytowano maj 2020
    @awia, ja mam od kilku lat bosch mum z serii chyba 5... Bardzo bardzo jestem zadowolona. Zarabiam w nim chleb 1,3 kg i regularnie ciasto drożdżowe z 1kg mąki (odkąd mam ten robot to ciasto jest regularnie, bo wreszcie porządnie wyrobione a moja praca to wrzucenie skladnikow, wyłożenie gotowego na blachę i ręczna kruszonka pffff).
    Moj ma jeszcze w zestawie dodatki typu szatkownica do warzyw (na mizerię, surówki, zapiekanki), krajalnice w kostce do sałatek (nie nadaje się do twardych surowych warzyw) i maszynkę do mięsa. No i końcówkę do ubijania biszkoptów czy smietany i innych ciast. Kosztował coś poniżej 1tys. i to był super zakup dla mnie.
    (tam są różne serię. Seria 8... ma chyba większą misę, a seria chyba 4... mniejsza. Jeśli dobrze pamiętam nasz miał cyferkę 5 na początku)

    Edit: nawet sobie dokupiłam dostawkę do tarcia surowych pyrów na sine kluchy, jeśli jecie (Ty chyba z mojego miasta?) i nie muszę pół godziny trzeć pyrów tylko rach ciach. 
  • Mam maszyne do wyrabiania ciasta. Robota potrzebuje do ubijania, szatkowania itp. Misa musi być duża (6). Jeśli ten mum nie kroi twardych warzyw to jakie? A wiesz że szarych klusek (znam pod taką nazwą) nigdy nie robiłam....muszę spróbować :)
  • Surowych nie kroi w kostkę (tzn może się zaciąć na twardej marchewce albo selerze, raz mi się zacięła więc surowych już nie kroje tak) . Ale surowe oczywiście szatkuje na plastry (dwie grubości) i trze jak na tarce na grubych i cienkich oczkach i na takie długie cienkie wiórki. Misa ma 3,9l, niby do 2kg ciasta. Max chyba 12 białek, nie pamiętam już. Biszkopt tortowy robię z 8 jajek. 
    Chyba te mum8 mają większe misy, 6 albo 6,5 l, ale są droższe. 
    Podziękowali 1awia
  • Mam mum5 i troje małych dzieci, wielkosc w sam raz. Wiec jak ktoś potrzebuje czegoś dla większej rodziny, to nie polecam. Ale wyrobi wszystko.
    Podziękowali 1awia
  • Ja jestem zadowolona posiadaczką kitchen aid od ponad 6 lat. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.