Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spuchnięty język - help

edytowano czerwiec 2013 w Pomagajmy sobie
Miał ktoś kiedyś?

Wczoraj jadłam owoce i orzechy, i zdaje się, że to reakcja po nich. Jadłam pistacje, ananasa i czereśnie. W dużych ilościach nie, ale nic innego się nie pojawiło w diecie. Chyba że opuchnięcie języka może mieć związek z czymś innym.
Obrzęk nie narasta. Nie utrudnia oddychania.

Co można z tym zrobić? Wzięłam wapno. Coś jeszcze mogę?

Edit: przypomniało mi się, że wczoraj głosiłam herezje - może to od tego?
:-?

Komentarz

  • Głupolu,jaden!!!
    (z sympatią to piszę)
    Tez bym wzieła wapno(może jeszcze Allertec,tylko nie wiem,czy można zapodać młodemu w mleku.)
  • ja bym alertecu nie wzięła tylko wapno, bo karmię... 

    ech, dziś na truskawki patrzyłam łakomie, wiem, że nie mogę, czereśni też nie mogę 
    3:-O
  • Czyli myślicie, że nie umrę od gwałtownego wstrząsu anafilaktycznego?

    ;;)
  • Jak do tej pory piszesz i zyjesz, to juz Ci raczej nie grozi... Na przyszly raz nie rob na sobie testow alergicznych :P
  • edytowano czerwiec 2013
    To moze byc od chemii, ktora na tych owocach była...

    A reakcja ostrzejsza moze byc w kazdej chwili.... Nie zalecam spokoju.
    Wez ze 3 wapna musujace. To zalecenie ratownika medycznego
    I lepiej bądźcie czujni
  • HAku, ale odważna jesteś... takie rzeczy jesz, ech...., ja właśnie odstawiłam dwulatka i wreszcie mogę czekoladę i orzechy, czereśnie na szczęśncie on też już może :)
  • Orzechy to jedne z najbardziej uczulających pokarmów...często je jadasz?
  • Miał ktoś kiedyś?

    Wczoraj jadłam owoce i orzechy, i zdaje się, że to reakcja po nich. Jadłam pistacje, ananasa i czereśnie. W dużych ilościach nie, ale nic innego się nie pojawiło w diecie. Chyba że opuchnięcie języka może mieć związek z czymś innym.
    Obrzęk nie narasta. Nie utrudnia oddychania.

    Co można z tym zrobić? Wzięłam wapno. Coś jeszcze mogę?

    Edit: przypomniało mi się, że wczoraj głosiłam herezje - może to od tego?
    :-?

    =))
  • a może Cię coś ugryzło?
  • HAku, ale odważna jesteś... takie rzeczy jesz, ech...., ja właśnie odstawiłam dwulatka i wreszcie mogę czekoladę i orzechy, czereśnie na szczęśncie on też już może :)
    W bardzo małych ilościach - pistacji zjadłam kilka sztuk, tak samo z czereśniami :(
    ja już prawie nic nie jem bo wszystko ma gluten, mleko, jaja, soję.
    Ugryźć - nic mnie nie ugryzło. Chyba bym zauważyła. Nawet komary mnie omijają.
  • Orzechy to jedne z najbardziej uczulających pokarmów...często je jadasz?
    nie lubię orzechów generalnie. Nie pamiętam kiedy wcześniej jadłam orzechy w formie innej niż np. w cieście
  • Biedna ja właśnie nadrabiam dwa lata postu, bo może niedługo znowu..., mam nadzieję, codziennie jem 4 jajka na miękko, i jeszcze wieczorem mam ochotę, im dłużej trzymałam dietę tm częściej mnie ciągnęło do dziwnych rzeczy, potem 2 noce nieprzespane, boleści u dziecka i znowu grzeczniałam, ech..., cieszscie się mamy co mozecie wszystko jeść i się dziwnie na nas oglądacie...
  • @Bea@ a jak Ty się czujesz? W domu już?
  • sorry za off

    Haku, zdrówka życzę. :-)
  • Hmm, ponieważ boli mnie też gardło i zaczyna ucho, zastanawiam się czy po prostu nie mam jakiegoś stanu zapalnego w obrębie jamy ustnej.
    :-?
  • To może się niewiadomo zastanawiaj,tylko pędź do medyka?
  • Miało być bez niewiadomo... Z telefonu piszę
  • edytowano czerwiec 2013
    jak tam dzisiaj @Haku ?
  • @Haku, a może to od gadania?


    A tak na serio idźże do lekarza.


  • dziś lepiej - nie wiem czy po tantum verde czy po wapnie ale lepiej :)

    eee ja do lekarzy nie chodzę. Ostatni raz byłam jak mnie diagnozowali w kierunku podejrzanych zmian w śródpiersiu, ale nie zdążyli, bo w ciążę zaszłam.

  • Ale do gina chodzę ;)
    i do dentysty
  • Moze po jednym i drugim? Ale jakbys  znowu zaczela puchnac albo gorzej bolalo, to moze jednak idz, niech Ci w gardlo zajrza?

  • Haku, cieszę się, że lepiej. Niepewność uczuleniową trochę znam i rozumiem :x
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.