Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szukam tłumacza na j. ukraiński

edytowano czerwiec 2013 w Pomagajmy sobie
Mam do przetłumaczenia dwustronny akt notarialny.

Jest tu ktoś?

Komentarz

  • Ale skoro notarialny to chcesz od tłumacza przysięgłego, tak?
  • chabrówko nie wiem czy jest konieczny.

    Jedziemy w lipcu do Lwowa nie swoim autem. Mam notarialny akt użyczenia auta, bo generalnie aby wjechać na Ukrainę trzeba być właścicielem samochodu. Notariuszka powiedziała, że w zasadzie powinna wystarczyć zwykła umowa zawarta przez strony z notarialnym poświadczeniem podpisu ale na wszelki wypadek zrobiła nam notarialną.

    Myślę, że wystarczyłoby zwykłe tłumaczenie z pieczątką tłumacza np.
  • edytowano czerwiec 2013
    @Agnieszka5
    Gdyby Chabrówka nie dała rady, polecam Ci inną wielodzietną (edit: chociaż nie z forum):

  • spisałam dane - możesz wykasować
  • No to ja niestety nie pomogę :( Nie mam pieczątki tłumacza, ani nikogo znajomego z takową.
    Ale jakbyś coś chciała dopytać w sprawie wyjazdu, to służę :)
  • Zrobione.
    Chociaż dane podałam z oficjalnej wizytówki, rozdawanej po ludziach, więc chyba nie są tajne :)
  • a już myślałem, że ktoś chce tłumaczyć uchwałę (jeśli takowa w ogóle będzie) sejmową w 70 rocznicę ludobójstwa na kresach południowo-wschodnich II RP... :)
  • No to ja niestety nie pomogę :( Nie mam pieczątki tłumacza, ani nikogo znajomego z takową.
    Ale jakbyś coś chciała dopytać w sprawie wyjazdu, to służę :)
    a jesteś w stanie ustalić mi połączenia pomiędzy Lwowem a Winnicą?
    Autobusem. Muszę obrócić jednego dnia.
  • Spróbuję :)

    Dam znać dziś jeszcze.
  • No dobra, to wiem tak:

    nie ma autobusów Lwów - Winnica. Wszystkie które jeżdżą są "przelotowe" - może być ryzyko z miejscami.

    Do winnicy jest autobus w dni NIEPARZYSTE o 9.00 - na miejscu jesteś o 15.50 (wszystko to ukraiński czas).

    A powrotnych jest więcej, ale sam ostatni odchodzi o 14.00 ;/
    Czyli obrócić w jedną stronę może być niemożliwe raczej.


    Dowiem się co z pociągami (na pewno będą lepsze połączenia - tu cały kraj jeździ pociągami) i czy są jakieś marszruty.
  • @chabrowka to jak bym się do Tarnopola wybierał to już wiem kogo o drogę pytać :)
  • @DOE polecam się! niech będą jakieś dodatkowe plusy z mojego siedzenia tutaj :)
  • dzięki! generalnie to ja wiem co chciałbym i gdzie tam zrobić, chodziłoby bardziej o lokalne rozeznanie :) jak coś to się niezawaham prosić.
  • @Agnieszka5

    Tutaj masz linki z pociągami:

    Ze Lwowa do Winnicy:

    http://rasp.yandex.ua/search/train/?fromName=Львов&fromId=s9617537&toName=Винница&toId=c963&when=на+все+дни&ncrnd=3737

    Z Winnicy do Lwowa:

    http://rasp.yandex.ua/search/train/?fromName=Винница&fromId=c963&toName=Львов&toId=s9617537&when=на+все+дни

    Tylko patrz na daty - w jakie dni kursują.
    Jakbyś miała jakies pytania - pisz.

    I naprawdę weź pod uwagę pociąg, bo w nim to chociaż jakiś ruch powietrza jest. A w autobusie moze być z tym cięzko (możesz trafić na starego gruchota gdzie ani klimy, a i okna wszystkie mogą się nie otwierać - tu dużo od szczęścia zależy ;) ) I dłużej. I drogi na Ukrainie zachodniej są w kiepskim stanie.  No i przede wszystkim - pociągiem jest szansa obrócić w 24h, a autobusem raczej nie.
    Być może są jeszcze jakieś busy, o których nie wiem, bo we Lwowie są podobno 3 dworce autobusowe, ale raczej wszystkie są "przelotówki" i ciężko coś zagwarantować.


  • Dzięki - jesteś Wielka!
    :-*
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.