Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Filmy dla dzieci

124

Komentarz

  • No i my jeszcze bardzo lubimy oadac Mikołajka i stare filmy Barbie.
  • Właśnie przyszła Anka po obejrzeniu w pustyni i w puszczy z pytaniem "a kiedy oni w końcu będą w tej puszczy?"
  • Klasa syna wybiera sie do kina na film "Grinch". Ktoś oglądał? Warto?
  • edytowano maj 2020
    Co polecacie familijnego, nie bajki?
    Ostatnio oglądaliśmy razem i bardzo nam weszły:
    - Jumanji
    - Szatan z siódmej klasy
    - Cudowny chłopak
    Dla nas wszystkie super, co jeszcze polecacie, tak żeby dało się z dziećmi obejrzeć?
  • Nie wiem w jakim wieku dzieci, pierwsze z brzegu co mamy i lubimy:
    Chłopiec z burzy
    Był sobie pies
    Kroniki Spiderswick
    BFG
    Marley i ja
    Może akurat Ci się coś spodoba 
  • edytowano maj 2020
    Polecam Mikolajka i Pana od muzyki.
    Jest film z Jeanem Reno, na ktory chcielismy isc ale cos wypadlo i w koncu nie poszlismy a moze byc fajny -> Moj przyjaciel orzeł.
  • edytowano maj 2020
    https://m.cda.pl/video/4163872c6

    "O chłopcu, który ujarzmił wiatr."

    Polecam- rzecz dzieje się w Afryce, jest bieda, susza. Chłopak jest inteligentny, niestety początkowo ojciec nie ufa jego pomysłom. 
    Prawdziwa historia.
    Podziękowali 1Tusia
  • Jest książka @palusia, moj 9 latek lyknal w jeden dzień. 
  • Tak, wiem. 
    Szkoda, że nie mieliśmy wcześniej książki, ale film fajny
  • Mia i bialy lew. Jest tez film, nie oglądaliśmy, ale czytal syn książkę, ja tez, bo chciałam z.Nim ja.potem.omowic. 
  • Bella i Sebastian. Są 3 części.
    Podziękowali 1Bagata
  • @Joannna, dzięki za przypomnienie, nie zdążyliśmy do kina.

    @MonikaN, dzięki, już namierzone.
    Podziękowali 1Joannna
  • A wiecie gdzie można legalnie obejrzeć "Mój przyjaciel orzeł"?

  • Film Kacper i Emma, jest parę części. 
  • Wallie - bardziej dla chłopców.
  • @pierniki, można kupić na plycie 
  • "Uwolnić orkę" pamiętacie jeszcze? Oglądaliśmy ostatnio :)
  • Joannna powiedział(a):
    "Uwolnić orkę" pamiętacie jeszcze? Oglądaliśmy ostatnio :)
    Pewnie, my w zeszłym roku odświeżalismy. Dzieci zachwycone.
  • @palusia, dzięki za polecenie "O chłopcu, który ujarzmil wiatr". Bardzo nam się podobało! 
  • A są tam jakieś sceny drastyczne albo bardzo smutne? Piszą, że od 13 lat. 
  • Ale @Bagata o tym chłopcu? Czy w uwolnić orkę?
  • edytowano maj 2020
    @palusia, o chłopcu. Mam wrażliwego siedmiolatka, który zwłaszcza ostatnio bardzo przeżywa temat cierpienia i umierania i nie chcę mu dokładać wrażeń. Wczoraj obejrzeliśmy Most do Therabitii i mieliśmy niemiłą niespodziankę :(
  • @Bagata, moja wrazliwa osmiolatka oglądała wtulona we mnie, żadnych koszmarów nie miała. Są smutne sceny, jest śmierć, niedostatek jedzenia, niepewność jutra. Ale bohaterowie się wspierają, a główny bohater jest pomysłowy, zdeterminowany i sympatyczny. Kończy się dobrze. 
    Sama najlepiej znasz swoje dziecko. Moze podejrzyj na przewijaku?
    Podziękowali 1Bagata
  • (tylko dla @Bagata-Uwaga spoiler, nie czytać.!!!)

    My oglądaliśmy z trójką dzieci 5-7 i 10 lat.
    Jest kilka scen brutalnych:
    - przybywa władza do wioski, mają być wybory, wódz zaczyna mówić szczerze do swoich ludzi, więc ludzie prezydenta tylnymi drzwiami wyprowadzają wodza i za sceną zostaje on skopany. Widz tego się domyśla, bo nie są to sceny z odległości 20 cm, raczej 20m, na to wbiega syn wodza, przedostaje się między nich, broni go, padają strzały w niebo. Potem z bliska widać, że wódz ma poobijaną zakrwawioną twarz.

    - inna scena: jest rodzina, ojciec jedzie z innymi protestować przeciwko prezydentowi, syn na rowerze pędzi po worek mąki, bo tłumy biednych głodnych ludzi coraz większe, w tym czasie matka i córka (ok.16 lat) zostają z niemowlakiem w domu. Przychodzi mężczyzna, mówi, że nic im nie zrobi, ale jest bardzo głodny, taka chwila grozy, choć nic się fizycznie nie dzieje, za chwilę okazuje się, że nie był sam, pozostali mężczyzni ograbili rodzinę z tych marnych płodów ziemi, które miały im starczyć na cały sezon. Zostają z niczym.
    - raz matka córce daje w twarz (co by się złe na temat swojego ojca nie wypowiadała)
    - raz ojciec bije (popycha) syna na ziemię, wrzeszczy na niego, że ma pracować, a nie bawić się (tu chodziło o to, że syn chciał wytłumaczyć ojcu jak może zrobić wiatrak, który doprowadzi prąd do zepsutej pompy i pozwoli wyciągnąć ze studni tak potrzebną wodę).

    Nie pamiętam czy coś jeszcze.
    Ciężko mi ocenić, czy Twój syn będzie to ciężko znosił, czy nie. Może najpierw sama obejrzyj i będziesz, czy dla niego, czy nie bardzo.
    Podziękowali 2Bagata Joannna
  • MonikaN powiedział(a):
    Mia i bialy lew. Jest tez film, nie oglądaliśmy, ale czytal syn książkę, ja tez, bo chciałam z.Nim ja.potem.omowic. 

    Wiem, że to wątek o filmach, ale masz może jakieś typy książek dla 9-latka ciekawe? K. przeczytał ostatnio mnóstwo książek, lubi przyrodnicze, podróżnicze i nie mam pomysłów, co poza Nelą mu podsunąć... Czaję się na otwarcie biblioteki miejskiej i chętnie bym z jakąś listą pojechała, żeby w ciemno nie brać... Może być na priv, żeby wątka nie zaśmiecać ;)
  • @Tusia, @palusia, dzięki! Zdecydowanie na razie nie dla nas. 
  • @Hania, to wyślę Ci priv, co moj syn ostatnio czytał.
    Podziękowali 1Hania
  • Dziękujemy za ten promyczek. Oglądamy :)
  • Czy "Piraci z Karaibów" i pozostałe części to film odpowiedni dla 10latka? Nie oglądałam i nie bardzo chce mi się oglądać, a chciałabym mieć pewność, że nie jest to niewłaściwy film.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.