Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podroz samochodem przez Niemcy

edytowano lipiec 2013 w Pomagajmy sobie
Jak w temacie, w poniedzialek ruszamy cala rodzina samochodem do Polski. Do przebycia 1600 km, rozlozone na dwa dni. Czy orientujecie sie, czy autostrady w Niemczech sa platne? Czy za korzystanie z toalet sie placi (
;))i czy to prawda, ze sa odcinki z nielimitowana predkoscia?

Mam tez pytanie z serii kulinarnych. Wole nie jesc niczego z restauracji, aby dzieci mi sie nie pochorowaly. Co moge przygotowac, oprocz kanapek, co przetrzyma 12 godzinna jazde?

Boje sie tej podrozy jak nic, szczegolnie, ze nasza najmlodsza, 18-mies. E. nie znosi jazdy. Trzeba bedzie jakos ja i reszte dziatwy czyms zajac...

Dziekuje za wszelkie informacje i porady.

Komentarz

  • Autostrady w Niemczech wszystkie bezpłatne. I super!
    Za toalety w niektórych miejscach się płaci. Ale przy autostradach i na stacjach benzynowych bezpłatne.
  • Sarcella, a obok Monachium bedziecie?
    Autostrady sa darmowe, na niewielu odcinkach jest ograniczenie predkosci, reszta - mozna jechac ile bozia dala ;) Toalety bezplatne, albo platne (0,5 - 0,7 euro), ale dostajesz bon na ta sama kwote do wykorzystania w sklepiku/restauracji w ktorej korzystasz z wc.
    Jedzenie moze nie zawsze smaczne, ale jeszcze nigdy sie nie zatrulam, wiec bez obaw. Co mozna wziasc: owoce (np. pokrojony juz w kostki arbuz - ostatnio to byl hit u nas), jogurty, pieczone udka kurczaka, serki babybell,ogorki pokrojone w "paluszki", jablko pokrojone w osemki, czesto robilam tez wrapy (gotowe, albo kupione tortille z salata i pieczona piersia kurczaka), omlet z groszkiem i parowkami (zwarty, pokrojony jak pizza),.....
  • Nie wiem w jakim wieku masz pozostałą dziatwę, ale polecam wszelkiego rodzaju audiobooki (świetne są Muminki) oraz wierszyki lub piosenki dla dzieci.
  • podróżowaliśmy kilkakrotnie nad morze wybrzeże zachodnie z Krakowa właśnie przez Niemcy (autostrada na Berlin potem Szczecin) - bo o wiele szybciej i wygodniej niż przez Polskę, choć droga dłuższa - Kraków-Pobierowo w 9 godzin :) z postojami.
    Ostatnia podróż rok temu więc mogło się coś zmienić.
    Autostrady nie są płatne, większość toalet bezpłatnych - płatne czasami te przy stacjach benzynowych gdzie są  bary. Co do prędkości z tego co wiem jeśli nie ma oznaczeń to nie ma ograniczeń. Ale rzadko spotykałam kierowców, którzy by pędzili ponad 200 na godzinę. Za to w Polsce na A4 owszem :( a u nas obowiązuje 140 max.
    Drogi w Niemczech są moim zdaniem bezpieczne, wszelkie roboty drogowe są bardzo dobrze oznakowane, z dużym wyprzedzeniem.

    Co do jedzenia - nie kupowaliśmy praktycznie nic, ale jeśli wolisz swoje to bez podróżnej lodówki lub przynajmniej torby termicznej z wkładami lodowymi się nie obejdzie. 
    Zawsze można też zaryzykować McDonalda czy inny tego typu bar - bo tam i szybko i jak duży ruch to jest szansa, że świeże. Nie jestem zwolennikiem tego typu jedzenia ale w czasie podróży jest jak znalazł.

    Dobrym rozwiązaniem na znudzone dzieci w podróży zwłaszcza takiej po autostradzie, gdzie nie ma właściwie czego podziwiać jest u nas laptop lub przenośne DVD z zestawem nagranych wcześniej filmów (ładowarka samochodowa się przyda i zestaw zewnętrznych głośniczków) oraz powieści i bajki na MP3. A ostatnio hitem w drodze była u nas płyta z muzyką przygotowaną przed wyjazdem przez dzieci - mix ich ulubionych kawałków ;) 
    - dzieło historyczne 

    :-j  przez heavi metal, hip-hop, rock, japońskie i koreańskie hity po muzykę filmową
  • Przez Niemcy jedzie sie cudnie, za autostrady nie placisz. Stosunkowo gesto sa rozmieszczone stacje benzynowe i roamaite strefy odpoczynku z restauracjami i kibelkami, wiec problemu nie bedziesz miala.

    My jezdzilismy z lodowka turystyczna - i to jest wybawienie. Ale moze sensowniej byloby korzystac z restauracji lub nawet jakiegos McDonalda lub KFC? Nie jest to jedzenie na codzien, ale w podrozy moze byc sensowniejsze i...bezpieczniejsze, niz jedzenie wiezione w upale.

    U nas wszelkie DVD, Nintendo albo tablet czy laptop zdawaly egzamin - maly sie nei nudzil - no, ale on uwielbia jazde samochodem:) Pamietaj o duzej ilosci picia dla Was i dla dzieci:)

  • Dzieki za odzew! Kwestia autostrad juz mi znana, maz sie cieszy, ze przycisnie nasza tojotke :)

    Jedziemy z Paryza do Torunia, z noclegiem w Berlinie.

    Manna, dziekuje za propozycje przenocowania u Ciebie, moze innym razem?

    Co do jedzenia, to przygotuje kejki z szynka serem i czyms tam jeszcze.Do tego niesmiertelne kanapki, pomidorki koktajlowe do przegryzienia, cos do picia. Jak bedzie za malo, to sie gdzies zatrzymamy i cos zamowimy, jako ze opanowalam podstawowe slownictwo gastronomiczne w jezyku niemieckim ;)

    Do sluchania mamy Findusa i Petsona i ulubione reggae mojej E. :)

    No i w trase, obym prowadzic nie musiala...


  • @manna, maz wraca sam pod koniec lipca, a ja jeszcze zostane u rodzicow. Z powrotem wracam zas jak hrabina, samolotem
    :bz

    Ale moze kiedys... Moze i Wam bedzie po drodze przez Francje ;)
  • Sarcella, jezeli wybierzecie wariant z A4 (nie przez Bruksele,tylko przez Frankfurt), to bedziecie przejezdzac w odleglosci ca. 10 km ode mnie. Chcesz telefon na wszelki wypadek?
  • super, Aga, tylko jeszcze nie wiem, jak dokladnie bedziemy jechac. Chyba przez Aachen, jutro sprawdze dokladnie. O telefon w takim razie grzecznie poprosze :)
  • Przez Aaachen, to ten drugi wariant, ale telefon Ci mimo wszystko posylam.
  • To Jak by co ja z Aachen i tez moge podac telefon pozdrawjam i milej podrozy
  • Autostrady w Niemczech wszystkie bezpłatne. I super!
    Za toalety w niektórych miejscach się płaci. Ale przy autostradach i na stacjach benzynowych bezpłatne.
    Prawie. Chyba że płatne 50c. Przynajmniej te na stacjach.
  • Autostrady nie są płatne, większość toalet bezpłatnych - płatne
    czasami te przy stacjach benzynowych gdzie są  bary. Co do prędkości z
    tego co wiem jeśli nie ma oznaczeń to nie ma ograniczeń. Ale rzadko
    spotykałam kierowców, którzy by pędzili ponad 200 na godzinę. Za to w
    Polsce na A4 owszem a u nas obowiązuje 140 max.
    ____________________________________________________________
    Może przez jakiś biedny region jeździłaś.
  • Wyruszamy jutro z samego rana, westchnijcie za nas, prosze, szczegolnie za moje malenstwo w brzuchu, by dobrze znioslo podroz ;)
  • @Sarcello, szerokiej drogi! Jak mawiał mój śp dziadziuś.
  •  

    Podroz uplynela spokojnie, razem z przystankami dojechanie do Berlina zajelo nam 12 godz. W Polsce juz troche gorzej, wiadomo ;)

    Dziekuje jeszcze raz za wszystkie rady i za modlitwe.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.