Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

kulturalnie w stolicy - w wakacje :-)

24

Komentarz

  • wstęp wolny
  • Spektakl dla dzieci "Kot w butach"
    Kiedy
    30 lipca 2013 (wtorek) g. 10:30
    Gdzie
    Klub Kultury Saska Kepa, ul. Brukselska 2

    bilet: 15 zł
  • A na Farmie Iluzji ktoś był? 80km pod wwa w drodze na Lublin. Polecala mi znajoma. Weszlam na ich stronę i bardzo mi sie to podoba :)
  • A na Farmie Iluzji ktoś był? 80km pod wwa w drodze na Lublin. Polecala mi znajoma. Weszlam na ich stronę i bardzo mi sie to podoba :)
    Były moje dzieci ze szkołą. Podobało się im. 
  • Na Ursynowie są codziennie fajne zajęcia z parkouru prowadzone przez tych ludzi: http://www.parkourunited.pl/zajecia#akademia  Zajęcia w tygodniu są bezpłatne. Trwają godzinę. Moim dzieciom i dzieciom sąsiadów się bardzo podobało. Niestety, na stronie nie znalazłam informacji o tych wakacyjnych darmowych zajęciach ale byłam tam, widziałam i wiem, że są.
    @Katarzyna, gdzie i w jakich godzinach? Da się tam dojechać metrem?
  • Będziecie w czwartek na śpiewaniu piosenek powstańczych pod Zamkiem?
  • @Amica - w gimnazjum na Koncertowej 4. Od metra niedaleko. Po szczegóły najlepiej zadzwonić pod numery podane na zalinkowanej stronie. Dokładnych godzin nie pamiętam. Myśmy jeździli na 11.00.
  • http://zlotakaczka.waw.pl/
    tu różne pomysły, też dla dzieci
    Byliśmy na grze "nowomiejskie cudaki". Naszym dziewczynkom bardzo się podobało.
  • O, fajnie! Ponawiam pytanie o śpiewanie powstańczych piosenek jutro - ktoś się wybiera? @Prayboy, @Iwinka i Marvin, @Katia, i inni :-)
  • Ja nie z tych, co się wybierają gdziekolwiek :(
  • i jeszcze to przeczytałam : 

    Bądźmy jutro wszyscy w Godzinę „W” pod Pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Po oficjalnych uroczystościach przedstawiciele redakcji „Gazety Polskiej” złożą kwiaty pod pomnikiem.
     
    Następnie zapraszamy (ok. godz. 18.00) na wspólne śpiewanie pieśni powstańczych przy bramie głównej przy Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Będzie z nami harcerka Szarych Szeregów dh. Hanna Szczepanowska. Śpiewanie pieśni poprowadzi Piotr Rafałko, tenor.
  • Pewnie będą dzikie tłumy, le jutro wstęp do Muzeum Powstania Warszawskiego jest bezpłatny :-)
  • tu informacja o jutrzejszym - sobotnim- powstańczym spływie kajakowym w stolicy:

    Po raz ósmy Fundacja AVE zaprasza 1, 3 i 4 VIII 2013 na kajakowe obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Międzypokoleniowe, edukacyjne spływy warszawską Wisłą z Wawra na Białołękę połączone będą ze spotkaniami z Powstańcami 44 roku, śpiewaniem powstańczych piosenek na wiślanej plaży pod egidą zespołu muzycznego, paradą kajaków w godzinie W na wysokości Starówki oraz wielkim wyścigiem o „Kotwicę Powstania 44 roku”. 
    g. 12.45 – rozpoczęcie na przystani WKW

    g. 14.30 – plaża pod Mostem Poniatowskiego: powstańcze gawędy oraz śpiewanie powstańczych piosenek z udziałem zespołu „Ulica Słowicza” przy biało-czerwonych lodach

    g. 17 – parada kajaków z transparentami „Pamiętamy” (na wysokości Starówki)

    g. 18 – wyścig o Kotwicę Powstania 44 roku (między Mostami Gdańskim i Grota-Roweckiego)

    g. 19 – zakończenie spływu na Tarchominie na wysokości ul. Mehoffera


    Zainteresowani mogą zgłaszać się mailowo (Avetki@wp.pl) lub telefonicznie (608 178 447). Szczegóły: wisla44.splywajznami.pl.

  • i jeszcze jutro - rodzinne warsztaty muzyczne na Okólniku od 16 do 17.30 wstęp wolny :
  • i w niedzielę w Łazienkach - 15 zł -
    Niezwykła przygoda z mitologią w plenerach Ogrodów Łazienkowskich MITY TERENOWE Gra edukacyjna dla dzieci i opiekunów

    Latem w Ogrodach Łazienkowskich można spotkać nie tylko turystów, ale i bogów, herosów, nimfy, centaury oraz inne mityczne stwory. Rodzinne gry terenowe to wakacyjna alternatywa dla wszystkich, którym znudziły się telewizyjne kreskówki i chcą rozpocząć swoją przygodę z mitologią w najpiękniejszym z Ogrodów Warszawy.

    Organizator: Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie
    rezerwacje: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 102
  • I jeszcze dla najmłodszych teatrzyk kukiełkowy na Chmielnej 21 o 12 - Tomcio Paluch
  • 22 sierpnia koncert zespołu Czerwony Tulipan - za free

    Czerwony Tulipan w Warszawie (18:00)
    image
    Koncert zespołu Czerwony Tulipan.

    Wstęp wolny!
    image
    Informacje kontaktowe : Amfiteatr - Warszawa, Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, ul. Rozbrat Url:http://dks.art.pl image
  • szkolenie z gier planszowych :-)))

    Ech, szkoda, że na Ochocie :(
  • Od 23 sierpnia w warszawskiej Cafe Niespodzianka przy ulicy Marszałkowskiej 7 (lokal Stowarzyszenia Wolnego Słowa) rozpocznie się cykl pokazów filmów z filmoteki Objazdowego Kina Niezależnego. Na początek - film naszego Przyjaciela, reportera portalu solidarni2010.pl, dokumentalisty - Grzegorza Kutermankiewicza, działacza Komisji Interwencji i Praworządności NSZZ „Solidarność”, powstałej z inicjatywy Zofii i Zbigniewa Romaszewskich [1986-1989 na terenie całego kraju].

     

    Objazdowe Kino Niezależne to inicjatywa, służąca rozpowszechnianiu filmów, które biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kina Niezależnego OKNO i udostępnianiu ich szerszej, niż festiwalowa, publiczności. Festiwal od dwóch lat odbywa się z inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych. Biorą w nim udział filmy, głównie dokumentalne, nadesłane przez niezależnych twórców.

    23 sierpnia chcemy pokazać Państwu dokument p.t.„Łączniczka Danusia” w reżyserii Grzegorza Kutermankiewicza, który dobył wyróżnienie podczas I edycji festiwalu w 2012 roku. Film zaczyna się od wizyty u pani Danuty Orłowskiej [na zdjęciu]  w jej mieszkaniu na warszawskim Powiślu w sierpniu 2011r. Pani Danusia dostała właśnie dwa listy: jeden pochwalno-dziękczynny za udział w Powstaniu Warszawskim i drugi – zapowiadający eksmisję z mieszkania…

    Po filmie zapraszamy na dyskusję z udziałem reżysera, a także siostry głównej bohaterki, p. Haliny oraz jej przyjaciółki, p. Barbary Błasińskiej.

    Pokaz rozpocznie się o godzinie 18:30

  • Wola śpiewa!
    piosenki powstańcze i warszawskie
    1 września 2013 godz. 16.00

     

    Zapraszamy wszystkich chętnych Warszawiaków (rodowitych i zakochanych w Warszawie!)do wspólnego śpiewania piosenek powstańczych i warszawskich. Śpiewać będziemy wspólnie z artystami na scenie, ale także solo, w duetach, zespołowo...
    Dla wszystkich odważnych, którzy wystąpią na scenie amfiteatru w Paku Sowińskiego nagrody !
    Przyjdźcie koniecznie gwarantujemy super zabawę !

    To wszystko w Parku Sowińskiego na Woli -Elekcyjna 17
  • To samo miejsce:

    Tobie Warszawo
    Organizator: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
    8 września 2013 godz. 16.00

    W programie: 
    Występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Warszawianka" o charakterze patriotycznym oraz poczęstunek wojskową grochówką.

    Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” serdecznie zaprasza na występ taneczno-wokalny, pt. „Tobie Warszawo”. Widzowie będą mogli zobaczyć obrazek taneczny z okresu Księstwa Warszawskiego oraz nacieszyć ucho znanymi szlagierami okraszonymi tańcami przeplatane anegdotami i historiami z okresu międzywojennej Warszawy. Zespół zaprezentuje m.in. piosenki: „Warszawa, ty i ja”, „Zimny drań”, „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?”, „Halo Warszawo”, którym towarzyszyć będą ciekawe kompozycje taneczne utrzymane w charakterze owej międzywojennej Warszawy.

     

  • PANNY WYKLĘTE
    13 września 2013 godz. 19.00

    WYSTĘPUJĄ: Maleo Reggae Rockers, Ania Brachaczek, Jadwiga Basińska, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Ania Przybysz, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz.

    Panny Wyklęte to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową.

  • Festival Chrześcijańskie Granie
    5 października 2013 godz 15:00

    Największy festiwal chrześcijan w Polsce, podczas którego usłyszymy różne gatunki muzyki. Na jednej scenie wystąpią najciekawsze zespoły ostatnich lat:StronaB, Magda.lena Frączek, Ewa Uryga & Twoje Niebo, Hiob, PANdamusic, Porozumienie & Goście oraz Kanaan. W trakcie Festivalu zostaną rozdane nagrody - „Złote Krążki 2013”.

    Więcej informacji można znaleźć na: www.festival.chrzescijanskiegranie.pl

  • 25 sierpnia (niedziela) 2013
    godz. 18.00
    wstęp wolny
    MUSZLA KONCERTOWA W PARKU SKARYSZEWSKIM IM. I. J. PADEREWSKIEGO

    „Słoneczne melodie w Skaryszaku" - koncert „W rytm walczyka" - najpiękniejsze przeboje z operetki i musicali. Wykonawcy: Soliści Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Alina Krzemińska - sopran, Beata Żelazek - sopran koloraturowy, Feliks Gałecki - baryton, Jerzy Ostapiuk - bas. Przy fortepianie Paweł Rozbicki.
  • Zapraszamy na spacery po Warszawie śladami Powstania Warszawskiego!

     

    SIERPIEŃ:

    25 sierpnia - Powiśle: niedane ataki na Uniwersytet – zdobycie Elektrowni – udział w walkach o Komendę Policji i Kościół św. Krzyża – natarcie na Most Poniatowskiego – walki wzdłuż Tamki i ul. Oboźnej. Prowadzenie Paweł Bajda. Zbiórka godz. 12.00 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego.

     

    WRZESIEŃ
    1 września - Śródmieście Południowe: walki o kościół św. Barbary - atak na byłe Poselstwo Czechosłowackie przy ul. Koszykowej – atak na obiekty niemieckiej dzielnicy policyjnej – stacja telekomunikacyjna na rogu Poznańskiej i Nowogrodzkiej – Frontleistelle – Plac Politechniki. Prowadzenie Szymon Niedziela. Zbiórka godz. 12.00 przed kościołem na Placu Zbawiciela. 
    8 września - Praga: Koszary przy ul. 11 listopada – Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowej – Brzeska róg Ząbkowskiej – Okrzei – Pomnik Kościuszkowców. Prowadzenie Karol Karasiewicz. Zbiórka godz. 12.00 na Skwerze Antoniego Żurowskiego przy ul. 11 listopada. 
    15 września - Żoliborz: Plac Inwalidów – aleja Wojska Polskiego – Plac Wilsona – ul. Suzina – Twierdza Zmartwychwstanek – walki o Dworzec Gdański. Prowadzenie Mirosław Czado. Zbiórka godz. 12.00 na Placu Inwalidów przy pomniku 1 Dywizji Pancernej.

     

    Orientacyjny czas oprowadzania: 2 godziny. Udział w spacerach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

  • W 74. rocznicę zakończenia bitwy powietrznej o Warszawę, 6 września 2013 r., o godzinie 10.00, w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie, odbędzie się premiera najnowszej gry edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej, zatytułowanej „111”. 

    Grę będzie można kupić w punktach sprzedaży IPN i w dobrych sklepach z grami planszowymi.

    Premierę poprzedzi edukacyjna kampania reklamowa w warszawskich tramwajach i autobusach MZA. W dniu premiery na ulice stolicy wyruszy specjalny zabytkowy tramwaj. Ubrani w polskie mundury rekonstruktorzy będą rozdawać pasażerom okolicznościowe pocztówki promujące bohaterów powietrznej obrony Warszawy.

    Więcej informacji na temat gry oraz sylwetek pilotów można znaleźć na stronie www.pamiec.pl/111.

  • Wspólne-  z Janem Pietrzakiem i Kapelą Staśka Wielanka -  śpiewanie piosenek patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich w przeddzień rocznicy Obronnej Wojny Narodu Polskiego z faszyzmem i komunizmem.

    TOWARZYSTWO PATRIOTYCZNE WZYWA!!!!

    Przyjdź na Plac Zamkowy 29 sierpnia o godzinie 17!!!! 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.