Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezenty dla koleżanek i kolegów

edytowano maj 2008 w Ogólna
Jak sobie radzicie z kupowaniem prezentów dla koleżanek i kolegów Waszych dzieci? Przy większej liczbie pociech robi się tego dużo, a nie zawsze można sobie pozwolić na taki wydatek. Z drugiej strony nie wypada kupić zupełnie byle czego, bo wtedy nasze dziecko będzie się głupio czuło. Zosia dla niektórych koleżanek robiła prezenty sama, ale nie zawsze tak się da.

Komentarz

  • Właśnie - my też mamy taki kłopot - dzieci chodzą co chwilę na jakieś urodziny kolegów i koleżanek. I problem prezentów pojawia się nieustannie. Czasami kończy się na książce - często lekturze - przydają się i nie takie drogie. A czasami mała maskotka...

    Ostatnio jednak zastrzeliła mnie jedna mama kolegi syna tekstem, że zbiera na aparat cyfrowy. I nie zrozumiałam: gotówkę mam dać:shocked:

    A więc ponawiam pytanie Maćka - jak sobie z tym radzicie?
  • [cite] akuczak:[/cite]Ostatnio jednak zastrzeliła mnie jedna mama kolegi syna tekstem, że zbiera na aparat cyfrowy. I nie zrozumiałam: gotówkę mam dać:shocked:
    Nie ma co, asertywna tamta mamuśka...

    Najlepiej też asertywnym być - w końcu Twoje pieniądze są Twoje, chociaż wielu chciałoby je dzielić. :wink:
  • My też ok 20 zł, trzeba tylko poszukać z głową i sercem. :bigsmile:
  • [cite] Barbara:[/cite]My też ok 20 zł, trzeba tylko poszukać z głową i sercem. :bigsmile:
    Syn dostał od dziadka kusze jak byli na zamku m04.jpgPrawie sie zmiescil w cenie.
  • [cite] malgorzata:[/cite]"prawie" robi wielką różnicę:rolling::rolling:
    :) ale dokładnie tyle 20złwystarczy na dwa gołe miecze
  • albumik do zdjęć albo ramka - często mniej niż dycha. dla obu płci.
    przeszukać pluszaki dzieci i najmniej używany oraz zużyty - na prezent. dla obu płci.
    Jakaś zabawka w cenie kilkunastu zł. - kioski ruchu, hipermarkety. Duży wybór.
    Portret solenizanta - tworzy uzdolniona plastycznie córka.
    bibelocik z galerii przedmiotu - dla dziewczynek. (aniołek ceramiczny np.) też taniocha.
    kubek - dla obu płci, tanio.

    ogólnie też nie przekraczamy dwóch dych a mam ambicję oscylować koło dychy lub zera:wink:
    na ogół urodziny są dla całych klas i solenizant i tak jest zasypany stosem prezentów, więc pojedynczy nie musi kosztować wiele, często solenizant potem nie wie co od kogo dostał. droższe mogą być dla rodziny.

    jedna z chrzestnych naszych dzieci ma talent do prac ręcznych, zawsze produkuje aniołki z masy solnej, szyje lalki, maskotki, poduszeczki, torebki, robi wycinanki, wyklejanki. Dla chłopczyka zrobiła w skrzyneczce "park jurajski" dla dinozaurów - jakieś "skałki", sztuczne drzewka, fajowe. Dla moich córek zrobiła teatrzyk - pomalowany karton, i kukiełki z drewnianych łyżek. Bardzo pomysłowa i zdolna osoba.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.