Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pochwa wielka jak wiadro, czyli czytelnicy gazety.pl piszą o Duggarach

edytowano maj 2008 w Ogólna
W gazetowym serwisie Deser pomiędzy informacją o szwedzkiej modelce, której piersi nie mają sutków, a relacją o epidemii otyłości wśród małp w zoo znalazła się notatka o rodzinie Duggarów, w której jest siedemnaścioro dzieci. Pozwoliłem sobie skopiować komentarze czytelników portalu.

10.05.08, 14:31
bleble
przeludnienie mamy w chinach polityka 2-1 a tu co?

10.05.08, 14:57
Koziołek
Zboczenie i odchył religijny.

10.05.08, 15:10
AngelAmy
chyba majętni muszą być skoro taką gromadę utrzymują i chcą więcej!!

10.05.08, 15:45
stalker
podziwiam ich... pozytywnie oczywiście

10.05.08, 15:45
stalker
nnnnn

10.05.08, 15:47
łoś
I bardzo dobrze, bo białych ludzi jest coraz mniej (to nie rasistowski wpis, tylko ostrzegawczy).

10.05.08, 15:50
Fritz Lang
Jakoś można wychowywać siedemnaścioro dzieci bez pomocy państwa. Oczywiście nie w Eurokołchozie..

10.05.08, 15:51
dzieciorób
Współczujemy. Jej i dzieciom

10.05.08, 15:56
mikwa
Królik i królica. Okropność !!

10.05.08, 15:57
Tubylec
W Polsce po dwunastym juz nie przeżyła.

10.05.08, 16:00
444a
Chciałbyś być jednym z 20?

10.05.08, 16:00
titta
A ja zazdroszcze, dzieciom. Super miec duza rodzine. (A w przeciwienstwie do wpisujacych sie wyzej, znam taka: 12 swoich i 9 adoptowanych).

10.05.08, 16:01
misia
ciekawe, czym jeżdżą

10.05.08, 16:09
21 dzieci w Polsce !!
21 dzieci urodziła kobieta w pobliżu Brodnicy !!

10.05.08, 16:09
Miron
Ale piękne! Rządzą!

10.05.08, 16:10
kot
jeżeli ich to cieszy, jeżeli są w stanie podołać a przede wszystkim jeżeli STAĆ ICH na utrzymanie takiej gromadki bez wyciągania łap po pomoc społeczna to można tylko gratulować i życzyć powodzenia w przeciwnym wypadku mielibyśmy do czynienia z patologią

10.05.08, 16:13
Łukasz
Szacunek dla rodziców.

10.05.08, 16:13
pocalujta_wujta
A edukacje kto oplaci? Zapewne bedzie walka o nasze (amerykanskie) kieszenie a scislej mowiac stanu Arkansas. Rodzicom sie zapomnialo ze zeby miec potomstwo trzeba tez liczyc pieniadze na ich pozniejsze wyksztalcenie. No chyba ze szykuja sobie gromadke farmerow. Z New Jersey...

10.05.08, 16:16
ANONIM
moze frytki do tego?

10.05.08, 16:17
pollock
tyle pociech, a porządni ludzie, zadbane dzieci, szczęśliwa rodzina. W Europie to raczej niemożliwe.

10.05.08, 16:17
Optymistka
A to do Misi! A Tweoja babcia lub pra--- na czym jezdziła..?Czy to ważne..?Dobra materialne i tak zostawiamy tu na Ziemi.Podziwiam !Wspaniała,kochająca i szanująca się RODZINA!!! Z takich rodzin wyrastają najlepsi ludzie pod słońcem, nie zakażeni pogonią za pieniądzem,zazdrością,egoizmem i falszem.Brawo,brawo,brawo!!!Jesteście wspaniali.Na twarzach całej Rodziny maluje się prawdziwe szczęście.Zyczę Wam dużo zdrowia i wytrwałości na tej trudnej drodze ale jakże pięknej...

10.05.08, 16:19
durdom
A z czego sie utrzymują? W jakim stanie jest mamunia (oprócz "błogosławionego" ?

10.05.08, 16:23
Optymistka
Nasze polskie mamy nie radzą sobie z jednym dzieckiem,ciągle narzekają...A tu proszę ...Piękna zdrowa Rodzina.Należy im się Order za Odwagę i Poswioęcenie i OGROMNY SZACUNEK!! Jestem pewna,że zadne z dzieci,wychowanych w takiej gromadce nie przysporzy rodzicom kłopotów wychowawczyk.BRAWO!!!

10.05.08, 16:28
dagett
jak oni utrzymują tą bandę?

10.05.08, 16:33
Mruk
myślałem, że to jakaś polska gorliwa katoliczka - miło usłyszeć, że tacy nie tylko w Polsce się rodzą :)

10.05.08, 16:37
gosc
coz, psycholi nie brakuje nigdzie...

10.05.08, 16:49
mała mysz
Brakuje informacji z czego sie ta cala rodzinka utrzymuje, ile zarabia ojciec (bo matka jak podejrzewam - nie zarabia), czy korzystaja z pomocy spolecznej (jesli tak to w jakiej wysokosci). Czy korzystaja z innych zrodel wsparcia (org. harytatywne, koscol). Jesli nie sa w stanie utzrymac sie wylacznie z wlasnej pracy i korzystaja z pomocy innych to jest to patologia i egoizm, bo jesli kogos nie stac na utrzymanie dzieci i zapewnienie im odpowiednich warunkow, to jak to sie mowi 'szklanka wody zamiast'. Mam nadzieje, ze ta radosna rodzinka nie bedzie organizowac akcji typu 'zbieramy na studia dla naszego najstarszego, bo nas nie stac, bo musimy utrzymac reszte stadka'. A moze ci rodzice to jacys seksoholicy, co to antykoncepcji nie uznaja (bo costam)?

10.05.08, 16:56
tyy
po prostu dziecioroby ciekawe za co oni wszyscy zyja

10.05.08, 16:56
szweeed
Okolice Świecia nad Wisłą - kobieta ma 17 i jest aktualnie w ciąży z bliźniakami!

10.05.08, 16:57
w podstawowce zaczeliórze za monthy pythonem
oddawali do domu dziecka i konczyli szkole,a na wychowanie placily te starsze po wyjsciu z domu dziecka

10.05.08, 16:57
sibelius
hodowla nie rodzina

10.05.08, 17:01
lech k.
ten facet to zboczeniec albo sexmaniak. a baba to musi mieć nieźle rozwaloną kapę, pewnie już nic nie czuje

10.05.08, 17:10
Kerstin
Mamusia, jak na taaaaaaaaką gromadkę, wygląda rewelacyjnie.

10.05.08, 17:16
DuchCzajkowskiego
Obecnie na ziemi przypada 2woje narodzin na jednego umierającego. Jeszcze kilka, kilkadziesiąt lat i skończy się jakąś katastrofą...

10.05.08, 17:16
kjhbkjh
szparke to pewnie ma jak wiadro :D

10.05.08, 17:21
JURAS
Fanatyzm religijny, armia wszechwiedzącego rośnie. A w rzeczywistości wygląda to tak, stary lubi bawić się w doktora ale sumienie mu zabrania używania środków antykoncepcyjnych. Mają przynajmniej sporą chatę. Ilu jest takich którzy nie mają nic poza gromadką umorusanej dziatwy. Obłęd

10.05.08, 17:31
Lolxanatos
skoro mają kase i mogą sobie pozwolić na tyle dzieci to co za problem:-) Grunt to miłość:D

10.05.08, 17:31
LO(L)
gumę na instrument i po sprawie!

10.05.08, 17:35
mmmmmm
może z becikowego zyja ;-))))

10.05.08, 17:41
telewidz
utrzymuja sie z pieniedzy za program w odcinkach ktory kreci o nich jedna z telewizji.. i sprzedaje na calym swiecie.. z tego tez wybudowali chalupe... w sumie pomysl niezly- skoro ktos to kupuje.. ale to jest sekta .. spojzrcie jak wygladaja dziewczynki... do tego nie posylaja ich do normalnej szkoly....te dzici maja skrzywiona psychike.. ale rodzice sami przyznaja sie ze wychowuja ich samych dla siebie (maja byc swoimi najlepszymi pzyjaciolmi..) ciekawe jak ktores z dzieci sie zbuntuje i zechce poznac normalny swiat i INNYCH niz rodzina ludzi...

10.05.08, 17:52
jkjjkkjkj
idioci.ograniczenie sensu życia do przekazywania życia dalej to jest dopiero ograniczenie.

10.05.08, 17:53
Anna
ma 41 i jeszcze rodzi dzieci? A słyszała, że im starszy wiek matki tym większe ryzyko chorób genetycznych u potomka? ... nieodpowiedzialne z ich strony. ciekawe kto wychowa te dzieci jak zacznie im się gorzej powodzić. I ciekawe z czego do tej pory żyli. Nie życzę, żeby ich dziecko było chore.

10.05.08, 17:55
Anna
czy te dzieci mają plakietki z imionami na pierwszym zdjęciu? :O Nie dziwię się...

10.05.08, 18:03
aq
Sens życia wg Monthy Pythona się kłania.

10.05.08, 18:04
genia
Ciekawe czy wszystkie rodziła naturalnie... w takim razie jej pi..a musi nieźle rozciągnięta. Ale dzięki takim ludziom nadrabiane są braki w postaci ludzi zajętych robieniem kariery i niechcących dzieci.

10.05.08, 18:04
Naarl
Są ludzie na świecie którzy zarabiają tysiące na godzine... To nie jest Polska, tam najbogatszy człowiek nie ma "ledwie" Parunastu milionów. Kminicie czy nie?

10.05.08, 18:10
perszing
gratulacje za odwagę

10.05.08, 18:17
hoam
hmmm to nie rekordzxistka - w chinach z tego co pamietam jakas pani urodzila KILKADZIESIAT...

10.05.08, 18:19
vikjieu
U nas zyłyby w nedzy i malej klitce ,ojciec byłby alkoholikiem i zyliby z zasiłkow

10.05.08, 18:29
facet
a wątroba i inne podroby jej jeszcze nie wypadają na chodnik? przecież to chore...

10.05.08, 18:35
dziadek
Tyle szczęścia!!!!ho..ho..ho..

10.05.08, 18:39
sandi1910
Ja bym nie mogła mieć tylu dzieci...ale podziwiam tą panią..oczywiście pozytywnie i gratuluję odwagi...

10.05.08, 18:43
Raziel
Nie wiem co powiedzieć. A ciekawe czym jeżdżą, żaden samochód rodzinny nie jest na to przygotowany. Chyba kupili autobus!? :-(

10.05.08, 18:48
lol
oo boshe ja bym nie wytzymała...

10.05.08, 18:52
na prawo patrz
zboczency

10.05.08, 19:02
zniesmaczony
Szczurzyca ;/

10.05.08, 19:28
Anna26
przerażające !powinni ją podwiązać!

10.05.08, 19:33
mateczka jedynaczka
Nawet w USA czy jakimś innym bogatym kraju jak nie jesteś potomkiem miliarderów i nie masz bardzo duzych dochodów to utrzymanie duzej gromadki dzieci jest bardzo trudne. Ci ludzie z artykułu nie maja się czym chwalic,bo nawet jak zyja z programow TV to jest po prostu cwaniactwo a nie praca.Maz moze gdzies tam robi ,ale wątpie aby jego zarobki wystarczyły na zycie.I na pewno gdy jeszcze nie wystepowali w Tv to korzystali z opieki społecznej. Co do tej kobiety to moim zdaniem nawet jakby było ja naprawde stac na wychowanie dzieci to i tak dla mnei to nie kobieta a zwykła ludzka suka.To nie jest chwalebne aby kobieta w dzisiejszych czasach rodziła tyle dzieci.To po prostu zboczenie.

10.05.08, 19:36
A.
Ale uśmiechy maja identyczne (moze przyklejone? :P)

10.05.08, 19:38
mateczka jedynaczka
W ogole rodzce sa zboczeni bo nie pozwalaja dzieciom na nauke w normalnych szkołach.Te starsze dzieci juz maja skrzywiona psychike,ze przeciw temu sie nie buntowały i nie buntuja.Powtarzam,zboczona rodzina.

10.05.08, 19:43
mrfreeze
Do rekordu 69 dzieci pewnej rosjanki to jeszcze daleko ;) Co ciekawe nigdy nie urodzila pojedynczego dziecka. Miala: 16 par blizniat, 7 x trojaczki i 4 razy czworaczki. Przezylo 67 z nich. wiki.answers.com/Q/Who_has_the_world_record_for_pregnancies

10.05.08, 19:54
shelly
poje-bani!!!

10.05.08, 19:59
Chakotay
looooo to dopiero bachorob,maszyna do hurtowego rozmnazania,a w ci.ie to mozna czolga ukryc

10.05.08, 20:02
cherokee77
W Stanach polityka panstwa jest bardzo prorodzinna, fiskus przy rocznym rozliczeniu podatkowym doklada znaczne pieniadze na kazde dziecko, nie wiem jaka to bedzie suma na taka gromadke, ale na pewno znaczaca, poza tym pomoc spoleczna , nie daje duzych pieniedzy, ale oplaca podstawowe potrzeby zywnosciowe. Sa jeszcze indywidualni sponsorzy, np producent pieluch, odzywek itp. Panstwu oplaca sie taka chojna polityka , gdyz malo kto decyduje sie sie na wieksza liczbe dzieci, kariera jest o wiele bardziej dochodowa i przyjemna .

10.05.08, 20:05
b
A w Polsce współczynnik dzietności 1,27. Czyli po jednym cyklu wymiany pokoleń zostanie 24 mln ludzi, a po drugim już tylko 15 i sami starzy ludzie! Kilkadziesiąt lat i po Polsce! Tego jednak durnie wyzywajuący tę dzielną parę od królików nie rozumieją - są zbyt tępi, żeby zrozumieć. Dlatego większość ich skończy samotnie, w opuszczeniu, w muzułmańskim przytułku, kiedy Polska (o, pardon, Bolanda) zostanie nieodwołalnie jednym z wilajatów Eurabii.

10.05.08, 20:14
amelida
Do b--> w Polsce niech płodza dzieci ludzie ktorych stać na wychowanie dzieci bez jakiejkolwiek pomocy ze str.panstwa.Bo wąłsnie tacxy ludzi wychowaja pełnowartosciowych obywateli,bo ludzie krorych nie stac na dzieci a jemaja i zyja na garnuszku panstwa wychowuja sobie podobnych osobnokow ktorzy powielaja rodzicow zachowanie i zyja na garnuszku panstwa

10.05.08, 20:15
fg
Ta rodzina ma swoją stronę internetową. sami zobaczcie jak sobie radzą, zanim zapowietrzycie się od tego tendencyjnego tekstu! są wyjątkowi i radzą sobie doskonale!

10.05.08, 20:17
jedynaczka
Ciekawa jestem czy ci ludzie wiedza co to znaczy prawdziwe uczucie do dzieci?Nie wierze w milosc do gromady dzieciarow ktorych imion chyba nie sa w stanie spamietac.Poza tym szanowna mamuska albo jest zajeta porodem,pologiem lub nianczeniem kolejnego malucha....Gdzie czas na milosc,troske i zainteresowanie pozostalymi kilkunastoma!Zapewne bezwzglednie obarczaja sprawowaniem opieki nad mlodszymi-starsze dzieci.Zabierajac im przy tym kawal dziecinstwa!Egoizm i zboczenie w pigulce!Dziekuje Bogu za normalnych rodzicow i za pelnie milosci ktora od nich otrzymalam!

10.05.08, 20:31
annulek
Najwyższy czas by przestać przecież te najmłodsze trzeba jeszcze wychować i być dla nich rodzicem, a nie dziadkiem.

10.05.08, 20:31
amelida
fg a jak moga sobie radzic:-) przeciez oni nie sa milionerami,oni zyli na koszt panstwa a ,ze teraz zarabiaja na programach o nich to wcale nie radzenie sobie tylko jak to ktos okreslił to czyste cwaniactwo.

10.05.08, 20:34
ndd
www.nadziendobry.pl/post,1210265909,smieszne_torby.html

10.05.08, 20:35
bronka
wspaniałe!

10.05.08, 20:56
mmmm
Dziwne, że jej organizm wytrzymuje taką eksploatację. Jak na mój gust są nieźle porąbani. Trzeba być masochistką, żeby tak rodzić jak królica, prawie co roku. Jak wygląda jej macica? Chyba jest nieźle rozciągnięta. Nie wspomnę o mięśniach brzucha. To wszystko jeszcze funkcjonuje??? Inna sprawa - czy ten facet nie mógłby chociaż gumy założyć? Taki wygodny jest??? Ciekawe jak utrzymują tą hodowlę.... Jedyny plus to to,że są biali, bo białych niedługo na tym świecie nie będzie-zaleją nas beżowi, bo żółci już nie dadzą rady,hehe.

10.05.08, 20:57
narmalny facet z 3 dzieci
na pewno po jakimś czasie się okarze, że z rodziną jak zwykle dobrze było tylko na zdjęciu, a w rzeczywistości to fritz i te sprawy. wygląda mi to w najlepszym wypadku na ekscentruczne hobby, raczej coś w rodzaju nałogu i popieprzonego sposobu na życie. bo kaska im z nieba nie sopada nawet w ameryce. żyją z pokazywania tych dzieciaków, niechby sie któryś wychylił, nawet poubierani są stosownie do wieku, żenujący fundamentalistyczny cyrk

10.05.08, 20:59
justyna
Przykro to wszystko czytac.Ja sama mam 12 rodzenstwa i wiem ze to jest ogromna radosc,miec tak duza rodzine.Przynajmniej teraz jak jestesmy dorosli nie spedzamy swiat w dwie ,czy trzy osoby,tylko razem i jest zawsze pieknie,zawsze sie wspieramy i pomagamy sobie nawzajem.Raczej trzeba wspolczuc tym osobom ,ktore wypisuje takie bzdury jak "krolica",czy "szczurzyca",To jest niestety polskie chamstwo.Pozdrawiam wszystki:)

10.05.08, 20:59
nn
a ruscy i tak górą. wiki.answers.com/Q/Who_has_the_world_record_for_pregnancies

10.05.08, 21:16
pk
połowa nie jego :) widać po twarzach

10.05.08, 21:22
bart
dzieci to nie pokemony, ich sie nie kolekcjonuje na ilosc

10.05.08, 21:25
Zdzisiu
Jak juz ktorys z komentatorow slusznie zauwazyl to juz nie rodzina tylko hodowla. Dla mnie to jest gruba przesada, zwlaszcza gdy planeta cierpi na przeludnienie i setki milionow ludzi cierpi glod z powodu nasycenia ekosystemu. Dla mnie wszystko jedno kto bedzie te planete zamieszkiwal za 30 lat, powinno sie kazdemu mieszkancowi tej planety pozwolic na posiadanie maksimum dwojki dzieci.

10.05.08, 21:26
rypiniak
a my w rypinie tez mamy jednego dziecioroba, jego samice i z 20-cioro potomstwa. zapraszam na "nowe osiedle" - mozna sprawdzic jak hasa przed blokiem to stado...

10.05.08, 21:28
x
Pogrzebcie w archiwach, jakieś 10-15 lat temu była notka o Rosjance, żyjącej gdzieś na Syberii, w Ałtaju, która urodziła >60 dzieci (były raz czworaczki i kilka razy trojaczki). Wszystkie (niemal?) porody w/g tejże notki odbierał mąż.

10.05.08, 21:36
brat szesnastki
Przez takich jak niektórzy ten kraj schodzi na psy. Tyle sie mówi o tolerancji. Ja jestem szczęśliwy w swojej rodzinie. to że ktoś miał nieudane dzieciństwo to nie znaczy że dużo dzieci oznacza coś złego. Ludzie piszący króliczyca itp to psychole które nie mogą sobie poradzić są żałośni bo sami mają problemy z rodzicami albo po prostu są tak zryci.

10.05.08, 21:36
rypiniak
oczywiscie nie mam zastrzezen do liczby dzieciakow (sam jestem z rodziny wielodzietnej), ale do sposobu ich wychowywania (a raczej jego braku, niestety) - puszczane samopas dzieci robia kolejne dzieci, o edukacji nikt nie slyszal w tej rodzinie, praca tez sie nikt prawie nie pokalal, zyja wszyscy na kupie i lapy wyciagaja po zasilki...

10.05.08, 21:41
belian
sie jej sruneło hee

10.05.08, 21:51
Bob
Zdzisu A czy oni zyja w Chinach ? A do tych coi pisza dziecioroby to chore itp To powiem tyle mozna miec dwojke i sie nimi nie zajmowac ! Wyglada na to ze ta rodzina jest szczesliwa a wam wala do tego ! To wlasnie te dzieci w przyszloosci beda utrzymweyac system emerytalny w USA hahaha ....

10.05.08, 21:51
vomitorium1
bóg szczęscje dał

10.05.08, 22:03
amelida
Bob o tak widac,ze ta rodzina jest szczesliwa,nawet maja wymuszone usmiechy,ale ciekawe czy byłaby taka szczesliwa gdyby nie pokazywali sie w TV i zyli na pograniczu biedy a ojciec musiłaby7 zajwaniac gdzies ciezko az na oczy by nie widział. Wielodzietne rodziny sa szczesliwe dopoki sa dofinansowywane i rodzice zbyt ciezko nie pracuj a ale gdy skonczy sie sielanka finansowa to od razu sczescie pryska. A Ci z wielodzietnych rodzin co sie tutaj wypowiadaja to gdyby nie to,ze panstwo,rodzina mamc i tatussiow,znajomi i nieznajomi by nie pomagali to nie pisaliby,ze mieli tak słodko i wspaniale i przestancie pisac,ze niby rtakie duze rodziny sie kochaja,bo wąłsnie w takich rodzinach najwiecej jest zazdrosci,obłudy i zakąłmania,

10.05.08, 22:16
vomitorium1
u pszczół to jest normalne

10.05.08, 22:17
alsi
PATOLOGIA!!!!!!!!!!!

10.05.08, 22:25
ktoś..
do amelinda a ja tobie życzę takiej gromadki ,żebyś się przekonała na własnej dupie jak to jest fajnie mieć tyle dzieci , bo to co piszesz to jedna wielka głupota z twojej strony ,ty tych dzieci nie chowasz ,karmisz i nie twoja dupa je rodzi....

10.05.08, 22:25
zewsząd i znikąd
W sumie zgadzam się z komentarzem Jedynaczki. Sama zresztą też jestem jedynaczką i dlatego niepewnie czuję się komentując - nie znam w ogóle dorastania razem z rodzeńsdtwem, więc być może moje wrażenie, że w rodzinie bardzo-wielo-dzietnej dzieci tracą indywidualność, jest z gruntu fałszywe. Jednak takie mam właśnie wrażenie... że przy tak wielkiej liczbie potomstwa ("potomstwa" raczej niż "dzieci") nie ma czasu na odniesienie się do każdego jako do odrębnej osoby, pojedyncze dziecko staje się raczej fragmentem masy rodzeństwa... Nie wiem, ale tego zawsze się obawiam, gdyby czytam o tak przerośniętych rodzinach. Oprócz tego oczywiście rodzenie takiej liczby dzieci nie jest obojętne dla zdrowia. Uważam, że nie wolno kobiecie zabraniać macierzyństwa - ale zawsze mam mało przychylny stosunek do rekordzistek, które dzięki osiągnięciom medycyny rodzą dziecko np. w wieku 55 lat, w myśli pytam: czy mają prawo skazywać dziecko na całkiem prawdopodobne dorastanie już bez matki? Tej kobiety tym bardziej może wcześnie zabraknąć albo może nie być w stanie dłużej zajmować się dziećmi - czy na pewno ojciec temu podoła? I czy będzie gotów się tym zająć? Rodzina robi wrażenie tradycyjnej światopoglądowo, a taki konserwatyzm nierzadko oznacza matkę jako niewolnicę i ojca goszczącego w domu... I jeszcze uwaga do użytkownika o pseudonimie łoś. Możesz sobie oszczędzić komentarzyków w nawiasach, bo takie "ostrzeżenia" SĄ rasistowskie. Guzik mnie obchodzi, jaki kolor skóry ma większość ludzi. Mogą być nawet zieloni w niebieskie ciapki, byle byli wartościowymi osobami. Strzeż nas Boże przed obrońcami "rasy"...

10.05.08, 22:28
kasia
boooozeeeeeeeee...!! Masakra! tyle dzieci! ja to bym zgupiala! W ogole co z nauka? Ucza je w domu? juz to widzie jak wyglada... Nie moga sobie poradzic, matka caly czas gotuje na pewno bo mysle, ze to jakas taka wlasnie rodzinka gdzie rola kobiety jest taka wlasnie..:/ a ojciec to chyba pracuje nie??

10.05.08, 22:52
Żabek
Boże, to jest żalosne. ONi to robią dla medialnej sławy, a ie z miłości. Jaki żal. po cholere im tyle dzieci? martwią sie o dalsze losy rodziny? Poza tym jak sie ma 41 lat to juz sie dzieci nie robi. w morde jakie to jest żałosne

10.05.08, 22:58
Kibolek
Dlaczego dziennikarze zawsze na temat wezną kogoś upośledzonego? Pokazcie przykłady pozytywne - jedno-dwoje dzieci i skuteczna antykoncepcja! Z czego oni się utrzymują - z samego robienia skarbów nie da się wyżyć.

10.05.08, 23:05
miii
pod Lubartowem też jest rodzina z taką ilością Dzieci

10.05.08, 23:21
:-)
podziwiam rodziców, i zazdroszczę im szczęścia i życzę dużo dużo radości , ale napewno im jej nie brakuję

10.05.08, 23:28
wóia1602
jaki żal.pl to okropne bo facet musi ją tam gwałcić chyba nocami, a ona nie umie powiedzieć dość??

10.05.08, 23:33
marl57
węgiel z piwnicy się najłatwiej cydzymi rękami wybiera, więc loklna opieka społeczna będzie na pewno miała co robić, tzn może nawet wydoli z opłatami. Życie na cudzy koszt i nieodpowiedzialność. Zapewne bardzo pobożni ludzie. Pan da.

10.05.08, 23:49
tez mi cos...
W mojej miejscowosci jest kobieta - panna, ktora urodzila 21 dzieci. Wiem, bo pracowalem w instytucji, ktora jej pomaga finansowo.

11.05.08, 00:16
Parisnika
650 metrow kwadratowych ma dom i sami je ucza to znaczy ze maja kase.. jesli tylko nic tym dzieciom nie brakuje to moim zdaniem jak najbardziej pozytywnie ;)

11.05.08, 00:32
Jan T
Tak Trzymać !!! wizdęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę

11.05.08, 00:36
Jeremi
Gratuluje i zazdroszcze

11.05.08, 00:47
polka
z calym szacunkiem ale to nie jest normalne,po to mamy rozum aby go uzywac,kto wychowuje te dzieci ?czy naprawde maja odpowiednia ilosc czasu rodzicow?czy kiedykolwiek byli gdzies razem ? z czego zyja ?

11.05.08, 00:58
ech
dzieci to szczescie ale to juz przesada :/ gdyby sie musieli sami utrzymywac to zmadrzeliby ale po co skoro panstwo ich utrzymuje..

11.05.08, 01:01
ochnie
po.jeba.ncy

11.05.08, 01:02
ociec
Alleluja i do przodu

11.05.08, 01:10
c'est moi
Maciora...

11.05.08, 01:18
Ela
Super rodzinka - naprawde zazdroszcze i podziwiam

11.05.08, 01:26
wredziolka
jej pochwa musi miec rozmiar wielkiego wiadra ;)

11.05.08, 01:26
q
Every sperm is sacred. Every sperm is great. If a sperm is wasted, God gets quite irate.

11.05.08, 01:34
EmiM
Tołstoj -ten od "Anny Kareniny" też miał tak liczną rodzinę (coś tak koło 20-tki). Regularne stosunki uważał za podstawę swojej równowagi psychicznej i duchowej, prokreację â?? za obowiązek społeczny. Poza tym rodziną się niewiele zajmował, bo głównie pisał. Jego żona na zdjęciu w otoczeniu gromady dzieci wygląda jak zasuszona starowinka. Nie uśmiecha się. Zupełnie, jak moja Babcia, która wychowała gromadkę synów (wyobraźcie sobie: opierała, karmiła i sprzątała latami po tak licznej gromadce, pomagając przy tym w prowadzeniu gospodarstwa i dorywczo szyjąc). Nie wiemy, jak wygląda codzienne życie w tej rodzinie, ale zapewne jest tak, że starsze dzieci opiekują się młodszymi i przejmują wiele obowiązków domowych, co nie jest dobrym pomysłem na rozwój dziecka. Jako najstarsza z rodzeństwa w domu od najmłodszych lat wiedziałam, i co gorsza - wewnętrznie się z tym zgadzałam, że powinnam być grzeczna, że muszę być bardziej odpowiedzialna, że powinnam pomagać w domu i w lekcjach , sprzątać, podawać do stołu , wreszcie, że to ja jestem odpowiedzialna za to, że rodzeństwo nie chce się uczyć, a w domu jest bałagan. Po latach stwierdzam, że sporo na tym straciłam: wciąż czuję się za wszystko odpowiedzialna, na każdym kroku towarzyszy mi poczucie winy, jestem mało spontaniczna i wycofana. No i znacznie bardziej wychodzi mi kontrolowanie czyjegoś życia niż swojego, bo tego ostatniego nikt mnie nie uczył. (18?) dzieci to totalna przesada.

11.05.08, 02:11
kasik
to jest zdecydowanie nienormalne, ci rodzice powinni poddac sie badaniu w psychiatryku, juz nie wspominajac jak musi wygladac cialo tej kobiety, ale czyz nie do tego dązy nasz "wspaniały" kościół zakazujac antykoncepcji....

11.05.08, 02:36
anulka
Jeśli tylko są w stanie sami utrzymać dzieci, bez wyciągania ręki po pieniądze od państwa lub różnych organizacji pomocy społecznej to ich sprawa.

11.05.08, 03:05
betty 8
paranoja i tyle zycze powodzenia

11.05.08, 03:16
Poznaniak
Rekord chyba należy jednak do poznanianki. Urodziła 24 dzieci. Coś o tym głucho.Warto przypomnieć

11.05.08, 03:26
betty 8
znam takiego co ma 5 szt z trzema kobietami,nastepna chetna do urodzenia nastepnego potomka poszukiwana .Moge podac namiary...........

11.05.08, 05:18
neiden
ciekawy jestem jak stoja finansowo czy daja sobie rade sami? co robi "tatus" i ile zarabia?

11.05.08, 06:34
n3on
tfuuuuuu kolejni porypani !! do gazu

11.05.08, 07:04
Justyna
Wieli brak tolerancji.To ze ktos pochodzi z wielodzietnej odziny nie oznacza w ogole.ze jak dorosnie bedzie wielkim nie robem.Wrecz przeciwnie bedzie wszystko docenial,nie bedzie rozpieszczonym bachorem ,koremu wszystko wolno,albo nie bedzie sie chowal za plecy Mamusi,gdy cos nabroi.Z mojego rodzenstwa(z czalej 12,ja jestem 13),nie ma ani jednej osoby bezrobotnej.Wszyscy pracuja i sie sami utrzymuja.A ci co pisza,ze takie rodziny zyja tylko na garnuszku panstwa,niech mi tu napisza,ze tez z takiej pomocy nigdu nie korzystali,a po drugie ta nasz pomoc od Panstwa jest taka,ze hej.A i jeszce jedno troche wiecej tolerancji:),to jest najwazniejsze,aby umiec akceptowac otaczajacych nas ludzi wokol.

11.05.08, 07:18
stefan
mormony jedne...

11.05.08, 07:55
Bzyku
mi sie wydaje, że oni będą robić dzieci dotąd, aż się im skończą imiona na J :D

11.05.08, 08:06
opelek44
Ja mysle że oni chca pobic jakis rekord swiata w tej dziecinie .(Nie zastanawiaja sie nad warunkami zycia -widocznie maja ,albo im socjal zapewnia). Albo w padli w nauk sexu ,sa bardzo zacofani religijnie i nie uznaja aborcia tatusiowi leci szybko do szparki i nie może sie powstrzymaNalezy go odosobnic od kobiet i niech uprawia sobie samogwałt -czyli Frania -Mania .

11.05.08, 08:12
j.
ja mysle ze ten koles jest chory, chory z zazdrosci, chce miec pewnosc ze zona go nie zdradza i robi wszystko zeby nikt inny nie przekazal jej swojego nasienia

11.05.08, 08:19
dzekson2
ja cie pierd... weż to wyżyw albo ubierz s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=53376

11.05.08, 08:23
:)
Szkoda, ze nie napisali jak i z czego sie utrzymuja. To ciekawa sprawa.

11.05.08, 08:27
shithead
Nie ma jak to maszyna do rodzenia - prawda!!??.To tak bardzo po katolicku.Polskie katolo-oszolomstwo bylo by wniebowziete!!!

11.05.08, 08:28
shithead
Co rok fuckin' prorok!!!!!

11.05.08, 08:55
emigrant
Oczywiscie te dziecioroby sa razem z ta grpmada na bezrobociu i panstwo utzrzymuje ta fabryke dzieci !!! To jest celowa polityka aby nie pracowac a panstwo utrzymywalo cala ta bande. Obrzydliwi oszusci.

11.05.08, 09:06
enskw
every sperm is sacred, every sperm is great....

11.05.08, 09:09
gggggg
U nas we wsi też jest kobieta, która ma również 17 dzieci

11.05.08, 09:12
michał
biedna kobieta

11.05.08, 09:17
scully
zadne nic godne pochwaly, jak chce to niech rodzi.Jak dla mnie to ja bym sie zamczyla z tyloma dziecmi.Zero czasu i odtechnienia wtedy raczej dla siebie.

11.05.08, 09:26
obwód twarzy
jeżeli stać ich na to i matce pozwala na to zdrowie to dlaczego nie. Ale nie wiem czy orzy takiej ilości dzieci można każdemu zapewnić wystarczającą ilość rodzicielskiej miłości. Wiadomo, że rodzeństwo w wielkiej części wychowuje młodsze dzieciaki, ale czy to to samo?

11.05.08, 09:28
amelida
Czy niektórzy nie moga zrozumieć,ze nigdzie,w zadym panstwie nikt nie utrzyma samemu rodziny wieloidzietnej a juz takiej grubki jak wspomniana w artykule to zupełnie.Tylko ludzie bardzo majetni moga utrzymac sami duża grpmadke dzieci a takich naprawde majetnych ludzi jest mało a poza tym tacy ludzie rzadko płodza duzo dzieci. Ta rodzina z artykułu moze teraz utrzymuje sie poniekad sama ale z programow TV na temat ich rodziny.Czy pokazywanie sie TV to taka cięzka praca...Na pewno ojciec tej gromadki ,nie mowiac o matce nigdy ciezko nie pracował i jak nie wystepowali jeszce w TV to zyli na koszt panstwa. Poza tym matka nie jest az tak zapracwoana jak mozna by było wywnioskowac z posiadanbia tylu dzieci.Zauwazcie,ze one nie chodza do normalnej szkoły,ucza ich w domu a co za tym idzie sa zawsze pod reka i na epwno nie raz,nie dwa nie jedno dziecko "zwalnia" sie z obowiazku uczestniczenia w zajeciach"szkolnych"aby cos zrobiły. W ogole wydaje mis ię,ze ta rodzina ma kłopoty natury psychologicznej i nie chodzi mi tylko o rodzicow ale takz eo dzieci.

11.05.08, 09:33
amelida
I dobrze Ktos zauwazył,ze dzieciom w rodzinie wielodzietnej trudno okazac zainteresowanie a jezeli ktos sie z tym nei zgadza to prosze przypomniec sobie szkołe,ze nawet pedagodzy mowia,ze najlepsze sa klasy bardzo małe,bo wtedy mozna poswiecic wiecej czasu kazdemu dziecku. Sorry za błedy w poprzednich wypowiedziach.

11.05.08, 09:47
eeeee
a drugie tyle zamknięte w piwnicy

11.05.08, 09:49
poznaniak
chore

11.05.08, 09:50
emeryt
To choroba psychiczna.Bez komentarzy.....

11.05.08, 09:54
mika
ZBOCZEńCY!!

11.05.08, 09:55
Joanna
straszne!!!!!!!! ile oni musza miec kasy!!!!!!!!!!! chyba,że żyją z opieki społecznej!!!

11.05.08, 09:59
a fuj
Debilizm graniczący z paranoją. Idiotyzm po prostu.

11.05.08, 10:11
smutny2
Wspóczuję jej mężowi

11.05.08, 10:15
Raziel
Ale to chyba oni na utrzymanie tylu dzieci dostają jakieś becikowe od państwa.?!?!?!?!?!?!? :-)(

11.05.08, 10:15
ołówkowa_dziewczyna
ja mam 5 młodszego rodzeństwa i to jest dla mnie dużo. Ciekawa jestem, jak się czuje jej najstarszy syn mówiąc, że poza nim ma ich jeszcze 16!

11.05.08, 10:18
wara
Jak ich stać, to bardzo fajnie, że mają taką gromadkę. Dom 650 m.kw. - super :)

11.05.08, 10:26
ona
Rodzice i dzieci wyglądają ok. Ale w Polsce pokazywali rodzinę z 20 drobiazgu. Żenada. Kobita nie pamiętała imion, Bieda i patologia.Jak kogoś stać, może mieć i setkę. Jednak dla całej reszty, powinno się wprowadzać ograniczenia. Troje i sterylizacja.

11.05.08, 10:31
mocarabia
Te dzieciaki są szczęściarzami, że przyszły na świat w tej rodzinie, od razu widać, że się bardzo kochają; Głupie komentarze w stylu "zboki" świadczą o ich autorach: koziołek, dokładasz się tej rodzinie do utrzymania? No widzisz..? To co cię obchodzi, ile mają dzieci? Niewątpliwie są bogaci, skoro utrzymują 650-metrowy domek ;)

11.05.08, 10:40
amelida
O tak,sa bogaci nie za swoje pieniadze :-)Widzieliscie bogatych ludzi ktorzy maja mnostwo dzieci?

11.05.08, 10:45
:>
pewnie ma wyrąbaną rozklapiochę hahahh

11.05.08, 10:52
Kaja
Ale i tak rekordem świata jest kobieta z Indii, która urodziła 63 dzieci :O !! to dopiero wyczyn

11.05.08, 11:08
MiMi
oni chyba na głowę dostali... jak mają zamiar dobrz wychować taką gromadkę dzieciaków??

11.05.08, 11:14
~
To maciornica, zaś jej facet to buhaj rozpłodowy

11.05.08, 11:19
kia
moim zdanie jest to swego rodzaju nieodpowiedzzialnosc. podejscie do dzieci w takiej rodzinie jest przedmiotowe...gdyby mama chciała spedzic z kazdym dzieckiem dziennie tylko 0,5 godziny to zajęłoby to jej 9 godzin!!! a gdzie reszta obowiązków. poza tym dzieci powinny miec kontakt z innymi ludzmi, a nie tylko obraca sie we własnym gronie, bo takie zachowanie jest niezdrowe.

11.05.08, 11:20
z Mazur
W Polsce też jest taka rodzina: na Mazurach. Matka urodziła coś pod 20 dzieci, mieszkają w popegieerowskim bloku (bez prądu, bo im wyłączyli), a większość dzieci jest w domach dziecka, bo rodzina nie ma warunków do chowania dzieci. Polak też potrafi.

11.05.08, 11:30
magda
Jeżeli tylko są w stanie utrzymać dzieci to niech mają ich tyle ile chcę:) Myślę, że są szczęśliwą rodziną.

11.05.08, 11:31
stfu
Zgaduję, że ma austriackie korzenie.

11.05.08, 11:36
Princessa
Po co te komentarze w artykule: "przerazajace lub godne podziwu". "podziwiamy wytrawalosc" ? Co w tym przerazajacego ??? Etyka dziennikarska wymagalaby aby podac kim sa rodzice. Pan Duggar pelni wysokie stanowisko we wladzach stanu Arkansas i zapewne stac go na godziwe utrzymanie calej gromadki. Komentarze do artykulu traktuja ta historie jakby chodzilo o jakas uboga rodzine z Bangladesz. Jezeli Duggarowie zdecydowali sie na tyle dzieci to ich sprawa !

11.05.08, 12:19
Plomba
dramat

11.05.08, 13:35
ToSin
Ciekawe czy ona podczas uprawiania seksu coś czuje jeszcze? Ja pie.. to trzeba mieć nieźle nasrane we łbie aby coś takiego światu zrobić. 17'tka kształconych w domu dzieci? Z tego wyrośnie tylko 10 żebraków i 7 prostytutek. USA to trzeci świat. Tylko durna religia może tak w czaszce namieszać. Jesus Camp się kłania. Pożałowania godne.

11.05.08, 14:25
ble
moim zdaniem to co oni robią jest szaleństwem,no i ...

11.05.08, 21:24
titta
Do telewidza: czemu piszesz glupoty? ZAzdroscisz? (Ojciec tej gromatki jest posrednikiem w handlu nieruchomosciami i ponoc dosc dobze mu sie powodzilo. Skoro maja mozliwosc zarobic na opowiadaniu o sobie to nieh to robia. Ziemia jest przepelnione, ale pozadnych ludzi na niej malo.

11.05.08, 21:30
titta
Ludzie, skad u was tyle zlosci i goryczy? Tych ludzi bylo (i jest) STAC na to... Jeden zmienia co roku samochod na najnowszy model, chodzi w drogich ciuchach i spedza wakacje w drogich kurortach, inny zamiast tego ma duzo dzieci. Wiec o co chodzi?

11.05.08, 23:19
Willy
Daliby sobie na zatrzymanie a przede wszystkim jej mąż Jim Bob i nie mieszał do tego Boga

12.05.08, 07:42
julianna195647
Podziwiam i gratuluję.

12.05.08, 08:35
globetrotuar
Brawo, dorobcie do setki

12.05.08, 09:32
mroofka
to ile on zarabia, że go na to stać...??? ;|

12.05.08, 10:09
Marlenka
SUPER! Widać, że są szczęśliwi, że mają siebie. :) Dorastać w takiej kochającej się rodzinie to wielkie szczęście!! I na 100% nie wyrosną w niej egoiści i materialiści. Gratuję i życzę błogosławieństwa Bożego na tak pięknej, choć trudnej drodze. :))))

12.05.08, 10:16
JJ
Cudowna rodzinka, zadbana i szczęsliwa. Więcej takich.

12.05.08, 11:49
ewe
jesli dzieci maja odpowiednia opieke to nie mam nic przeciwko, gorzej jesli by im sie zle dzialo

12.05.08, 12:11
Helen
Dzieci ładne, a co na to ich rówieśnicy, jak przygotować obiad i zwołać ich wszystkich na ten posiłek - ogólnie NIE!!!

12.05.08, 12:45
heniek
Podziwiać -nasze panie pomyślcie trochę nad tym zjawiskiem

12.05.08, 13:07
pata
jak ich stac to niech rodza byleby nie wyciagali łapy po zasilki

12.05.08, 13:09
bizonx
ta kobieta przeżyje was wszystkich bo pod czas ciąży ma darmową kurację hormonalną. a taka rodzina to OGROMNE WSPARCIE jak dla rodziców tak i dla rodzeństwa. tylko pozazdrościć.

12.05.08, 13:26
kasia
szczerze współczuję

12.05.08, 13:30
DzO
ehhh przegięcie... ciekawe czy te dzieci też ccż mieć tyle rodzeństwa ja z jedną siostrą nie wytrzymuję...

12.05.08, 13:31
zawstydzony
moj szwagier ma 12 dzieci. podczas jednego roku bylo nawet 2 porody. TYLKO pierwsze 4 jest normalne, a reszta ma jakies felery bo robione po pijaku. szwagier z zona pija bez przerwy. bylo wiecej ale zmarly jako ze mogly zyc z powodu roznych wad budowy np wodoglowie i t p wady. szwagrowi ciagle sie TYLKO nalezy od panstwa i ludzi. od nas tez zadal pieniedzy bo on biedny.

12.05.08, 13:43
kluska
no no - tylko pozazdrościć tak bujnego życia seksualnego...!

12.05.08, 13:48
mrówka
Z czego żyją? Ojciec jest właścicielem jakiejś dużej dobrze prosperującej agencji nieruchomości. Biedy nie klepią i żebrać nie muszą, co zresztą widać.

12.05.08, 13:53
terek
jacys debile

12.05.08, 14:22
koalakoala
nie rozumiem, po co miec tyle brzydkich dzieci? wyglądają jak rozmyci.

12.05.08, 14:50
Hans
Po urodzeniu takiej ilości dzieci musi być w łóżku jak filet rybny. xD A tak na poważnie - "godne podziwu", ładnie przedstawione w Monty Python's Meaning of Life - ciekawe kiedy zaczną sprzedawać dzieci na eksperymenty medyczne...

12.05.08, 15:21
mmm
niesamowite, zastanawiam się czy to głupota czy naprawdę miłość do dzieci, a tak naprawdę muszą byc cholernie bogaci przecież dzieci kosztują naprawdę dużo kasy

12.05.08, 16:00
tz szok
mozna patrzec i podziwiac chociaz osobiscie sadze ze nauka w domu nie sluzy ludziom a tak na marginesie wszyscy pisza piekni i zdrowi ja niewiem czy zdrowi ale wiem ze piekni... to oni nie sa...;p ale jako podoba niepodoba ale jako rodzina to tak...:P

12.05.08, 16:03
Femina
Ciekawe jak wygląda jej ciało po tylu porodach...

12.05.08, 16:22
Angel
Zboczenie - to dobre określenie

12.05.08, 16:42
jada
muszą być bogaci ,bo zapewnić takiej gromadce przyszłość to nie lada wyzwanie.Chyba że państwo wychowa,nakarmi,ubierze,wykształci,a oni dalej będą robić dzieci.No cóż są i tacy. ,

12.05.08, 16:45
jada
można i tak jak nic innego nie umią robić toniech płodzą dzieci oby były normalne!!!!!!!!!!

12.05.08, 17:00
Anusiekkk
No i średnia ilość dzieci w rodzinie niesamowicie rośnie :PP

12.05.08, 17:56
krakow49
To przerazajace - ludzie to nie prosiaki. Urodzic to malo, ale jak wykierowac te dzieci na ludzi zdolnych do zycia poza ciepelkiem wlasnego stadka? I jak je utrzymac z wlasnej pracy, wyksztalcic bez wyciagania reki po pomoc?!

12.05.08, 18:40
magda
Dziwią mnie liczne komentarze osób, które są jedynakami. Przerażają komentarze z pogranicza dobrego smaku. Doba ma tylko 24 godz. i nie wierzę, że rodzice ci znajdują czas na bliski kontakt z każdym dzieckiem. Więcej odpowiedzialności w tym co robią. A końcowy komentarz to jeszcze nie koniec, cóż ma oznaczać walczymy w jakiś zawodach?, czy wpis w wiadomej księdze? Trudno zrozumieć...

12.05.08, 18:46
Janina
To jest anormalne, jak to wpływa na zdrowie tej kobiety,to maszyne do rodzenia.Kiedy ma czas przytulić, zainteresować się poszczególnym dzieckiem?Nie wierzę , by jej dzieci były szczęśliwe!Z całą pewnościa solidnie wspomaga ja Stan.

12.05.08, 19:27
ola
te dzieci wyglądają jak prze kserowane. Jak bliźniaki tylko w różnym wieku;]

12.05.08, 20:02
Jedynak
Kombajn Bizon, troszeczkę rozkalibrowany.

12.05.08, 20:07
alsi
patologia

12.05.08, 20:10
LSD
Pewnie katolicy

12.05.08, 20:11
Eviiil
W sumie to cięzko jest miec tyle dzieci... Nie ma szans na poznanie ich blizej... potem, kiedy wiekszosc dzieci dorosnie to wynikna same problemy

12.05.08, 20:13
kliska
we wszystkich krajach poza Polska to państwo utrzymuje dzieci, a wiec im wiecej dzieci tym wiecej kasy!!! hihi :)

12.05.08, 20:52
lol
chooooore

12.05.08, 21:58
gosia
ci to przynajmniej zapewniają swoim dzieciom normalne warunki własnymi siłami, a nie każą płacić za swoje reszcie społeczeństwa. wtedy uważam, jest to ok. ich sprawa. dopóki dbają o dobre wychowanie dzieci, ich szczęście i im się to udaje. a większość tych dzieciaków ma takie same uśmiechy :D

12.05.08, 22:07
AWA
Dla mnie to zboczenie i odchyl religijny!! zaden zdrowa na umysle kobieta nie bedzie rodzic tylu dzieci,j i tak sie dziwie ze jej organizm tyle przetrwal,widocznie musi je rodzic jak kura jajka bo jakby miala za kazdym razem przechodzic meke to po drugim dlal by se spokoj!

12.05.08, 22:32
hadassa
To chore.

12.05.08, 23:58
pcx
kretynów - jak widać - na świecie nie brakuje !!!

13.05.08, 00:49
vomitorium1
kochają się i rozmnażają (tylko ten ojciec jakiś blady)

13.05.08, 02:03
mati
God bless

13.05.08, 02:27
cataplana
On nie blady tylko siny

13.05.08, 06:14
Asiora
Chyle czoła dla tak wspaniałych ludzi..wspaniała rodzinka.Rodzicom medal sie należy..Pozdrowionka

13.05.08, 06:16
Asiora
Chyle czoła dla tak wspaniałych ludzi..wspaniała rodzinka.Rodzicom medal sie należy..Pozdrowionka

13.05.08, 08:21
Stokrotka
jeśli chcą tak żyć w tyle osób to ich sprawa, szkoda tylko dzieci bo kobieta w pewnym wieku gdy decyduje się na ciąże to naraża zdrowie dziecka, 41 letnia kobieta to nie to samo co 20 latka, poza tym tak jak ktoś słusznie wspomniał dzieci powinny mieć rodziców a nie dziadków, myśle że powinni już sie opanować:) latka lecą

13.05.08, 08:32
qin
Koszmar sens życia ograniczony do rodzenia to koszmar i chore.To wzór to pomyłka i tak Ziemia jest przeludniona jest nas ludzi po prostu za dużo za dużo.Brak jedzenia a przede wszystkim czystej słodkiej wody.Ludzie to nie króliki.

13.05.08, 08:37
miś
A która z nich to mama?

13.05.08, 09:38
dziewczyna z wielodzietnego domu
Dlaczego tak krytykujecie tą rodzinę!? Wspaniałe jest wychowywanie się w wielodzietnym domu, wiem z własnego doświadczenia. Podziwiam swoją mamę że zdecydowała się na tak liczną rodzinę (jest nas 12), tak jak podziwiam wszystkie matki które się na to decydują, oczywiście robiąc to rozsądnie (przy odpowiednim zabezpieczeniu finansowym). A skoro ktoś decyduje się na taką rodzinę, to ponosi koszt alternatywny, między tym, czy chce mieć cały dorobek tylko dla siebie, czy też chce się poświęcić swojemu potomstwu. Godne podziwu. Pewnie te wrogie komentarze pochodzą od jedynaków, bo tak jak wiadomo- jedynaki, nie mając wokół siebie rodzeństwa zazwyczaj są zarozumiałe, samolubne i bardzo rozpieszczone. My- dzieci z wielodzietnych domów uczymy się od małego dzielić, uczymy się opiekuńczości i wiemy co to jest rodzina. A tak poza tym, mam najwspanialszych rodziców i rodzeństwo na świecie, wiem co to szczęście, miłość, dobro. To oni sprawili, że jestem wypełniona uśmiechem, rodścią. Chcę także założyć liczną rodzinę. Życzę tego też Wam, jedynaki, nie zapominajcie, że świat nie kręci się wokół Was.

Komentarz

  • A znalazłam parę faktów z życia tej rodziny...

    no i ostatni:

    The Duggars are debt free.
  • P. Duggar spodziewa się osiemnastego dziecka.

    co do komentarzy to autorami ich jest nasza polska młodzież, zawsze mówiłam że Papież Jan Paweł II musiał doznać szoku gdy z nieba ujrzał prawdę o polskiej młodzieży, On za życia nigdy nie szedł do kościoła i nie mijał bluzgającego stadka bydła odstającego mszę po podpis do bierzmowania, a to oni właśnie pisują te komentarze.

    Fajne są te o rozciągniętej pochwie, no cóż ich autorki będą ciasne, x facetom zrobią w życiu dobrze, ale na samotną starość i tak im macica wypadnie, bo to przypadłość starcza u kobiet ile by nie rodziły.
  • bez przesady, pierwsze słysze ze macica na starosc wypada :P

    a to ze to tylko młodziez tak pisze i uwaza to nieprawda, agniesiu, no chyba ze ty juz z tej perspektywy ze kazdy ponizej 70tki to młodziez ;)
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]@Agniesia

    Gorzej, jesli te 'ciasne' sie troche 'poluzuja' i ich faceci poszukaja sobie 'ciasniejszych'.

    T
    Zacisną "zęby" i jakoś to będzie.
  • Honorato wypada wypada, i z grzeczności nie dodałam że autorkom komentarzy, bezdzietnym i do czasu tak ślicznie ciasnym, będzie ją co rano wpychać kułakiem chińska pielęgniara w domu starców.

    po drugie te komentarze ewidentnie młodzież albo ludzie o umysłowości stacza w bramie.
  • nie wiem, dla mnie to całe wypadanie to urban legend jak pekanie do odbytu przy porodzie bez nacięcia...

    co do umysłowosci stacza w bramie - naprawde sa ludzie z pozoru na poziomie i niby inteligentni, którzy odmawiaja innym prawa do układania sobie zyca wg własnego pomysłu. bo jak sie zasatnowic, to i ty najlepszego zdania o małodzietnych i bezdzietnych nie masz, a przeca urocza z ciebie mamuska a nie zaden stacz ;)
  • chm czy mam najlepsze zdanie czy nie - oczywiście mam najlepsze zdanie o zdrowych i prawidłowo funkcjonujących rodzinach, jeśli rodzina z ośmiorgiem jest patologiczna a rodzina z dwójką zdrowa i pełna miłości i przyjaźni to ta druga jest dla mnie o.k.

    ale też na odwrót jeśli rodzina wielodzietna jest w porządku to sama wielodzietność jest jeszcze dodatkowo wartością i zaletą.

    wypadanie na własne oczy widziałam oczywiście dotyczyło to osoby 85 lat a nie każda dożywa tych lat.
  • a ja tam widziałam własnie zaskakujaco duzo komentarzy pozytywnych - znacznie wiecej niz spodziewa sie mozna po czytelnikach serwisu sensacyjno-plotkarskiego
  • Większość ludzi nie wie o czym pisze. Dla mnie najważniejsze jest, że oni są szczęśliwi. Dzieci nie chodzą głodne, obdarte. Uczą się gry na instrumentach, uczą się jak żyć w grupie, uczą się kompromisów. Uczą się pewnie wielu wspaniałych umiejętności o których ja jako jedno z dwojga dzieci w domu i mama tylko trójki nie mam pojęcia. Nie chciałbym mieć raczej 18 dzieci, ale spokojnie widzę siebie jako mamę siódemki. Nie uważam jednak, że większe rodziny to przesada. Przesadą jest wtedy, gdy ktoś rodzi kolejne a nie umie zadbać o te co już są. Lubię duże rodziny, byłam raz na Wielkanoc i takiej rodziny. Było wspaniale.
  • Małgorzata jesteś de best ja w 40 po piątym nie wciskam się. 46 spodenki owszem. Ale kompleksów też nie mam to nas łączy:swingin:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.