Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

co pasuje do zsiadłego mleka?

edytowano sierpień 2013 w Kuchnia
Z powodu ostatnich burz zostałam "szczęśliwą" posiadaczką 4 litrów zsiadłego mleka :P

Proszę, podpowiedzcie mi potrawy do których pasuje zsiadłe mleko - ja już wyprztykałam się z pomysłów :(

Komentarz

  • jajko sadzone i szturane kartofle :D



  • że jak?

    "szturane"?

    a co to?
  • gotowane i pogniecione 
    takie puree bez dodatków :)
  • Ogórki kiszone :-)
  • chłodnik
  • spalone słońcem plecy
  • Racuszki!
    Tzn: jajka, zsiadłe mleko, mąka, itd zmieszać i już! 1/2 litra z głowy!

    :)
  • Kiedyś robiłam często w-zetkę ,krem był z zsiadłym mlekiem.
  • Racuszki!
    Tzn: jajka, zsiadłe mleko, mąka, itd zmieszać i już! 1/2 litra z głowy!

    :)
    i soda ! moja mama robi takie racuchy, najlepsze na świecie !
  • Można zrobić ser biały, potem ten ser zgliwić ( z dodatkiem odrobiny sody) a na końcu stopić na maśle z żółtkiem, solą i kminkiem.
  • edytowano sierpień 2013
    Z powodu ostatnich burz zostałam "szczęśliwą" posiadaczką 4 litrów zsiadłego mleka :P

    Proszę, podpowiedzcie mi potrawy do których pasuje zsiadłe mleko - ja już wyprztykałam się z pomysłów :(
    Kartofle smażone z koperkiem. Można je też popijać do naleśników z nadzieniem na ruskie pierogi albo zrobić z mleka koktajl jagodowy. Albo po prostu ugotować i zrobić biały ser.
  • edytowano sierpień 2013
    Racuszki!
    Tzn: jajka, zsiadłe mleko, mąka, itd zmieszać i już! 1/2 litra z głowy!

    :)



    i soda ! moja mama robi takie racuchy, najlepsze na świecie !

    dokładnie - mąka, zsiadłe mleko, szczypta soli i soda, bez jajej- zagnieść dość ścisłe ciasto i smażyć na oleju- my to zwiemy sodziaki :) super z ketchupem 

  • kasza gryczana:-))
  • Ale z takiej ilości proponuję jednak ogrzać i zrobić twarożek..a wtedy możliwości jeszcze więcej:)
  • kiedyś też robiłam ale z 6 litrów to wyszło mało tego serka jakieś 60 dkg.

    O chłodnik można zrobić!!
  • ser zgliwić 
    przepraszam za OT... czy stąd się wzięła nazwa Gliwice?  :-?
  • Ja robię stosunkowo często, ale faktycznie z większej ilości aby tym twarożkiem można było się "dzielić" , z tej ilości nie będzie go wiele, a to jeszcze zależy też od mleczka, co krówką jadła itd., więc jak proponują wyżej;) chłodnik sie sprawdzi
  • ser zgliwić 
    przepraszam za OT... czy stąd się wzięła nazwa Gliwice?  :-?
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ser_domowy_smażony
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.