Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Układanie glazury - czy to coś trudnego?

edytowano maj 2008 w Ogólna
Jestem w trakcie remontu łazienki. Po 4 latach od zakupu mieszkania nadszedł czas na wychrzanienie zastanych bordowych kafli (które z dziką rozkoszą skułem i wychrzaniłem) i urządzenie łazienki na nowo w zdecydowanie jaśniejszych kolorach.

Remont oczywiście robię sam. Wszyscy znajomi z pracy, któym o tym wspomiałem zadawali sakramentalne pytanie "czy kafelki też sam układasz?". Gdy odpowiadałem twierdząco, spotykałem się albo z niedowierzaniem, albo z podziwem. Okazuje się bowiem, że nawet najwięksi twardziele, którzy prawie wszystkie prace remontowe potrafią zrobić, kładzenie glazury pozostawiają fachowcom, bo to ponoć bardzo trudne.

Dobrze, że o tym nie wiedziałem. Bo to będzie moja trzecia łazienka. Pierwszą wykafelkowałem rodzicom kilkanaście lat temu. Nie miałem przedtem o tym zielonego pojęcia - wszystkiego nauczyłem się z książki. I to jeszcze pracowałem w warunkach hardcoreowych, bo nie mając przyrządu do cięcia glazury - płytki ciąłem z użyciem kółka szklarskiego i przykładnicy.

Czy na tym forum są osoby, które samemu robią remonty? Czy uważacie układanie glazury za rzecz trudną? Skąd się wzięły mity o wygórowanych kwalifikacjach potrzebnych do wykonywania tej (niezbyt przecież trudnej) pracy?

Komentarz

  • Postawisz kiedyś dom to się zdziwisz ile zawodów będziesz miał w ręku!
  • Swięta prawda i nie święci garnki lepią w epoce klejów to nie trudne trudno układało się na cemencie płytki trzeba było moczyć dobę , teraz kleje gotowe fugi przecinarki diamentowe na mokro maszynki krzyżyki dystansowe trochę wyobrażni i chęci . Ja nawłasnej budowie nauczyłem się wszystkiego ostatnim majstrem był cieśla reszta sam woda,kanalizacja, prąd kafelki płyty kartonowe
    sufity podwieszane kominek
  • [cite] Bolka:[/cite]poziomicę
    Mów po polsku - ów przyrząd poprawnie nazywa się "waserwaga"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.