Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Romek wróć!

edytowano maj 2008 w Ogólna
logo.png

Romek wróć!
Tomasz Dryjański

Pamiętam czasy ministra Giertycha, ciągłe protesty, krytyka w mediach itp. Minister, który miał jakiś pomysł na uzdrowienie polskiej oświaty stał się wrogiem publicznym numer jeden. Dzisiaj MEN-em rządzi pani Hall i przyznać muszę, że jest ona największą pomyłką Donalda Tuska i prawdopodobnie była by nią nadal, nawet gdyby premier zaczął cokolwiek robić.

Wróćmy do października 2006 roku, Gdańsk. Po tragedii w gimnazjum numer 2 (słynna sprawa 14-letniej Ani) ówczesna wiceprezydent gdańska ds. polityki społecznej Katarzyna Hall broniła winowajców, mówiła o niestabilności emocjonalnej i hormonalnej nastolatków. Też burzę hormonów przechodziłem, ale żadnej koleżanki nie zgwałciłem i żadna się przeze mnie nie powiesiła, czy to znaczy, że jestem nienormalny? Nie, to pani minister ma problemy z odróżnianiem dobrego od złego, normalności od patologii..

Po wyborach w październiku 2007 pani Hall objęła tekę ministra oświaty w rządzie Donalda Tuska i zaczął się Kasiaâ??s-Szoł.. MEN w dalszym ciągu jest resortem ,w którym dzieje się najwięcej. O ile jednak lider LPR miewał naprawdę dobre pomysły o tyle teraz każde kolejne pojawienie się szefa spadkobiercy KEA powoduje u mnie drgawki.

Roman Giertych zamierzał zmienić kanon lektur, ale w życiu by mu do głowy nie przyszło usunąć z niego takie perły polskiej literatury jak "Potop" czy "Quo Vadis", a taki pomysł ma żona Aleksandra Halla. Nie tylko Sienkiewicz miałby zniknąć ze szkół, ale również Żeromski i Shakespeare. Wymienieni autorzy mieliby być omawiani we fragmentach, albo wcale, jakkolwiek osobiście nienawidzę twórczości dwóch ostatnich, to jednak człowiek wykształcony powinien ją znać. Podobnie jak Polak musi wiedzieć kim byli Bytnar, Zawadzki i Dawidowski, chociaż pani minister chce usunąć i "Kamienie na szaniec".

Kolejnym "genialnym" (bardziej pasowałoby tu słowo "katastrofalny", ale o rządzie DT można mówić dobrze, albo wcale) pomysłem szef MEN jest zrobienie z wychowania fizycznego przedmiotu fakultatywnego. Po pierwsze uczyni to z nas naród kaleków., po drugie trzymanie w szkołach nauczycieli od turystyki, układów tanecznych i czegoś co nazwano "fakultetem rekreacyjno-zdrowotnym" jest zdecydowanie powyżej możliwości naszego budżetu, tym bardziej, ze będzie jeszcze sport czyli dzisiejszy wf. Przypominam, że rząd mówi o roli sportu i kultury fizycznej, wielkich imprezach itp. Pytam się jak kaleki nie potrafiące pompki zrobić mają zdobywać dla nas medale na Olimpiadzie? Chyba, że w boksie i kajakarstwie reprezentować nas mają Ukraińcy, a w piłce nożnej Brazylijczycy.

Jednak cyrk z maturami przebił wszystko, pani minister zatrudniła ludzi, którzy nie potrafili przygotować egzaminu dojrzałości z matematyki i WOS-u. Królowa nauk jest ze swej natury ścisła i dlatego również zadania z niej powinny być tak sformułowane, aby wiadomo było o co chodzi. Matura z wiedzy o społeczeństwie okazała się jednym wielkim niewypałem, pytania były tak pozbawione sensu i logiki, że piszący ją uczeń musiałby być Bogiem, żeby wiedzieć o co egzaminatorem chodzi, a wbrew piosence Paktofoniki człowiek Nim nie jest.

Romek wróć!

Komentarz

  • Wróci. Jak nie w tym życiu to w przyszłym :)
  • >>Roman Giertych zamierzał zmienić kanon lektur, ale w życiu by mu do głowy nie przyszło usunąć z niego takie perły polskiej literatury jak "Potop" czy "Quo Vadis", a taki pomysł ma żona Aleksandra Halla. Nie tylko Sienkiewicz miałby zniknąć ze szkół, ale również Żeromski i Shakespeare. Wymienieni autorzy mieliby być omawiani we fragmentach, albo wcale, jakkolwiek osobiście nienawidzę twórczości dwóch ostatnich, to jednak człowiek wykształcony powinien ją znać. Podobnie jak Polak musi wiedzieć kim byli Bytnar, Zawadzki i Dawidowski, chociaż pani minister chce usunąć i "Kamienie na szaniec"<<<

    Co w zamian? Jak widzę że 6-klasista ma czytać W Pustyni I W Puszczy które z powodzeniem przeczytał sam w pierwszej klasie to tylko usiąść i płakać. Brudny Harry zamiast Quo Vadis magia zwycięża.
    Tajne komplety może wrócą i dźwigną naukę na wyższy poziom.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.