Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmywarka - jaka?

edytowano sierpień 2013 w Pomagajmy sobie
Popsuła nam się zmywarka - ponad 2 tygodnie temu :((

zdechło jej się w piątek - w poniedziałek zawezwany magik włączył, posłuchał i oznajmił "pompa myjąca"
na "oko" orzekł ze naprawa wyniesie "ze siedemset, ale jeszcze zadzwoni ile dokładnie", skasował za przyjazd na naszą wieś 150 zeta i pojechał

odezwał się po 1,5 tygodnia - zszedł do 580 zł - zgodziliśmy - przyjechał dziś, wybebeszył zmywarkę, zamontował nową pompę, wbebeszył i odpalił zmywarkę.... i nie działa - facet zmył mówiąc, że nowa pompa się zawiesza, nie działa,  że on nie będzie już wymontowywał tej pompy, nie chce kasy i żebym sobie kupiła nową zmywarkę @-)

no i trzeba kupić - choć trudno sobie wyobrazić gorszy moment (biorąc pod uwagę wrzesień, podręczniki itp.)

i zupełnie nie wiem co i za ile

na razie wypatrzyłam elektroluxa za ok. 1600 zł - ale może nie warto tyle wydawać...?

co radzicie moi mili?

Komentarz

  • ja mam candy taką z 3 szufladami i jestem zadowolona, głównie chodziło nam o to zeby był program krótki w wysokiej temperaturze a candy ma 60 minut chyba w 65 st. Poza tym jest program 29 minut który też czasem używam i kilka programów długich których nie używam.

    Jak ktoś ma tańszą taryfę to jest program nocy, myje 4h i podobno bardzo cicho to wtedy robi ale nie testowałam.

    Cena też była ok 1600 ale 2 lata temu nie wiem ile teraz może staniała:-)
  • a i zużywa wg producentów 10 litrów - czyli mało:-)

  • nie wiem czy to dokładnie ten model ale wygląda w zasadzie tak samo, tu widać tę trzecią szufladę, przydaje się na płaskie miseczki, małe talerżyki, długie sztućce itp

    image
  • Jadwiga,
    mieszkamy tuż pod Warszawą
    niestety - stawki za wszystko są już warszawskie - a dodatkowo liczą sobie za dojazd za miasto :(

    no, pan naprawiacz zazył mnie tekstem, że nie działą bo dziś 13."
  • Nam pewien zmywarkowy mechanik polecał Elektroluxa albo z tańszej półki Beko - podobno nie odbiega jakością. My wybraliśmy E. Niestety po 3 tygodniach okazało się, że elektrozawór zintegrowany z wężem trzeba wymienić...Na szczęście na gwarancji. Ala w sumie to jesteśmy zadowoleni
  • Marsjanka - współczuję
    znam ten ból :(
    pierwsza nasza zmywarka to był Ariston - i tej firmy nie polecam - psuła się na gwarancji ze 2 razy, zatykała się ciągle pompa odpływowa, bo okazało się, że sito odpływowe przepuszczało wszystko :(
    później zepsuła się na dobre
    obecnie mam Boscha, też niestety popsuł się po 2 latach - całe szczęście mam jakąś promocyjną przedłużoną 5 letnią gwarancję, więc wymiana pompy myjącej było w ramach :)
    naprawdę trudno coś teraz doradzić - bo produkują te sprzęty by wytrzymały te 2 lata gwarancji 
    :-?
    a potem kup sobie nowe :(
    siostra ma w domy Candy ponad już 10 lat i było coś w niej naprawiane ale nadal działa
  • Nie wiem, czy to będzie dla kogoś oświecenie, dla mnie jakieś pół roku temu było ;) - wtedy to zajrzałam do instrukcji i odkryłam, że mój bosch wcale nie zżera najmniej wody i prądu na najkrótszym cyklu! Najmniej wszystkiego zużywa na najdłuższym właśnie...
  • no właśnie, ja nie mam takich danych w instrukcji niestety... kiedyś nawet napisałam do producenta ale mi nie odpisał
  • my mamy zelmera z 6 letnia gwarancją, dużego w środku jest metalowy, programy ponad godzinne za jakies 1200 zł
  • @Marsjanka - my obecnie mamy elektroluksa, działa ok i jest cicha, więc polecam. A jeśli jesteś spod warszawy, to gdzieś tu w okolicy (nie wiem dokładnie, ale dopytam, jeśli jesteś zainteresowana) jest miejsce, gdzie można kupić AGD "drugiej jakości" (defekty urody nie wpływające na działanie) za znacznie mniejsze pieniądze. Mój brat kupował tam kuchenkę i zmywarkę właśnie, działają bez zarzutu, a zapłacił chyba 1000 złotych. Jeśli chcesz, dowiem się o szczegóły i dam znać. Chyba warto...
  • Używamy 6 lat Boscha. Bez zarzutu, bez awarii - a obciążamy ją mocno.
  • generalnie mi kiedyś ktoś powiedział, nie jest ważne jaka zmywarka za bardzo - ważny by miała jak najdłuższą gwarancję. MY kupiliśmy z 5 letnią gwarancją.

    Teraz taki sprzęt robią, że i tak po 5-7 latach się psuje.
    Znajoma pracuje w firmie produkującej podzespoły programatory dla większości sprzętu (ta sama firma robi i dla Boscha i dla Electroluxa i dla wielu wielu innych) Powiedziała, że są przewidziane na ok 5 lat. A jeden producent (nie wiem który , montuje coś takiego, że po x latach sprzęt musi się zepsuć i już.
  • ariston i candy-do bani, bosch ok, elektrolux jeszcze bardziej ok i cicha- to nasze doświadczenia
  • no widzicie co użytkownik to inne doświadczenie, pewnie zależy od egzemplarza na jaki się trafi - ja z candy jestem bardzo zadowolona natomiast koleżance tuż po gwarancji popsuł się wypasiony bosch a koszt naprawy 800 zł.


  • U mnie tez Electrolux, jest w porządku,nie narzekam.
    Za to suszarka tej samej firmy zepsuła się po trzech latach( ale w użytku była niemal non-stop,specyficzny klimat)- na szczęście to był tylko pasek,mąż wymienił i jest ok.
  • Też mam chyba elecroluxa od 8 lat
    Ostatnio miałem moją w remoncie (czyszczenie). I gość który od 20 lat zajmuje się tylko zmywarkami zalecił mi kilka rzeczy, które zapewniają długowieczność:
    - sól - najlepiej tabletkowaną taką jak stosuje się w zmiękczaczach, worek 20kg kosztuje grosze, a starcza na lata, nie używać tej soli w czerwonych pudełkach, bo coś tam robi
    - trzymać się jednego gatunku soli
    - nie używać szybkiego programu (bo coś z tłuszczem czy ze złożem, nie pamiętam już :)
    - zawsze dbać o to by był nabłyszczacz, nawet przy tzw 5 w 1, bardzo dobry jest w5 z lidla



  • ten magik od zmywarki i trzynastego przypomina mi taki program,
    usterka się nazywał,
    pan by pasowasł jak nic!

    w sprawie zmywarki nie mogę się wypowidzieć,
    niestety!
  • @PawelK, mąż twierdzi, że: 
    Ad 1. sól jest konieczna sama (nie taka 3 w jednym), bo sól regenerować żywicę syntetyczną, która zmiękcza wodę. Można nawet proszku nie używać, jeśli sama gorąca woda dobrze wymyje talerze, ale sól musi być.
    Ad 2. Szybki program od czasu do czasu OK
    Ad 3. Nabłyszczacz, to czysta chemia. Potrzebny jest tylko po to, by naczynia ładnie wyglądały, a równie dobrze może go wcale nie być (ja nie używam, bądź używam bardzo sporadycznie)
    Zmywarkami (i innymi sprzętami) zajmuje się od lat 24, więc trochę wiedzy ma ;)

    A z tego, co wyczytałam na forum, do czyszczenia zmywarki ze złogów tłuszczu wystarczy puścić program z gotowaniem i wrzucić sodę. :)
    Czyli w pkt 1 i 2 gim są zgodni :)
  • pojechaliśmy dziś z mężem i przywieźliśmy siemensa - bo to właściwie taki prawie bosch :)
    wieczorkiem odbędzie się operacja "podłączenie"

    jak zapuszczę pierwsze zmywanie to chyba drinka sobie strzelę
    >:D<
  • ja tabletki z lidla kroje na pol, różnicy w myciu nie zauważyłam a chemii mniej:)

    a z sodą to chetnie poslucham
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.