Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

No a co z fasolą?

edytowano sierpień 2013 w Kuchnia
Dynia, wiem,
Cukinia, wiem

A fasola? Taka długa zielona lub żółta?
Dostajemy co tydzień kilogramy.

Oprócz zupy i ugotowania w wodzie z solą, co zrobić???
Macie pomysły?
Mój zaczyna na to niechętnie patrzeć... :D

Komentarz

  • Mrozić na zimę.
  • ja mrożę i do sosów daję


  • edytowano sierpień 2013
    Oj jak bardzo lubię zieloną fasolkę ;)

    Ja gotuję, panieruję ( tak, tak, panieruję pojedynczo, no po 2-3 szt :D ) i na masełko
    pychota!!


    edit
    oczywiście przed panierowaniem połowę zjadam :D
  • Dobrze się sprawdza mrożona? bo jeśli tak, to chyba warto... Mrożę paprykę, to i fasolkę mogę :)
  • Szparagową można ugotować i polać tartą bułką. Wiem, że niektórzy uważają to za niemal przestepstwo bo smażone ale przynajmniej smaczne.

  • Własnie, kiedyś robiłam posypkę z bułki smazonej na oleju z masłem... ale to jak miałam w nosie zdrowe zywienie ;)
  • Dobrze się sprawdza mrożona? bo jeśli tak, to chyba warto... Mrożę paprykę, to i fasolkę mogę :)
    Nie widze wiekszej różnicy niż świezą, może nawet szybciej sie gotuje.
  • Ale myślę, że przed mrożeniem warto ją lekko podgotowac czy też tylko zblanszować
    Bez tego będzie taka sflaczała po ugotowaniu
  • Ja mrożonej nie gotuje tylko na parze robię. Wsypuję do gara, a na dno 0,5 cm wody bez soli plus łyźka oleju słonecznikowego i tak pod przykryciem gotuję. Raz mieszane, na małym ogniu - jakies 20 min. Solę po przyrządzeniu. Wychodzi al dente :)
  • A jakąś zapiekankę? 

    Na spód makaron podgotowany, przelać sosem: jajeczno-śmietanowym, potem fasola żółta, makaron, fasola zielona, sos, itd. na wierzch może trochę sera.

    Nie jadłam, ale powinno być dobre ;)

  • Ja z takiej fasolki robię danie takie na ciepło ,coś jak po bretońsku. 

    I w słoiki. 
    Pycha.
  • edytowano sierpień 2013

    Nie jadłam, ale powinno być dobre

     

    :))

     

    Wlasnie chodzilo mi o przepisy. co robicie z fasola, oprocz tradycyjnie przyjete przez kazda rodzine.

    kiedys zrobilam Purée.

    Salatki? a moze dzemik?

    :-&

    Zapiekanka?

  • Dzis jadlam fasolke ugotowana i dodalam slonego masla... Mmm... Palce lizac!
  • Chyba jadam inaczej niż normalni ludzie, bo do okrasy używam 2-3 kropel oleju (o ile nie zapomnę). A do tego obowiązkowo - kefir, najlepiej Danone (jedyny strawny produkt tej beznadziejnej firmy).
  • jedno z niewielu warzyw, które tak po prostu jedzą, w każdej ilości!
  • Kto ma przepis na dzem fasolkowy? ;))
  • Kto ma przepis na dzem fasolkowy? ;))
    Ty zrób test lepiej!!
  • U mnie mąż w szklarence sadzi żółtą,jest podobno dobra dla gleby czy coś takiego,nie znam się na rolnictwie (a mam męża rolnika,ha,ha),w związku z tym też nadwyżkę mam.Jako że nadwyżka jest dość spora i w zamrażarce miejsca by brakło,pakuję ją w słoiki.Najpierw podgotować-10/15 minut,potem powkładać w słoiki.Zalewa jest prosta-woda i sól do smaku,zalać tak aby zakryć wszystkio dokładnie.Pasteryzuję ok.15 minut i koniec.W zimie pyszota zupa fasolowa lub jarzynowa jak się doda kalafiorka.
  • fasolka w sosie curry :)
  • Ja lubię ugotowaną i jak ostygnie to polaną osssstrym, czossnkowym sosem vinegret.
  • AniaD. ma smaczny przepis na leczo z fasolki.

    leczo z fasoli szparagowej:



    1 kg cebuli

    1 kg marchwi

    2-3 kg fasolki

    koncentrat pomidorowy

    sól, pieprz

    ew. koperek lub pietruszka



    cebulę pokroić w piórka i udusić

    marchew ugotować i potrzeć na jarzynówce

    fasolkę pokroić na małe kawałki i ugotować



    wszystko wymieszać, dodać koncentrat pomidorowy

    doprawić solą i pieprzem



    smacznego


  • U nas w domu to fasolkę dawało się do słoików i pasteryzowało.Na zime jak znalazł do obiadu albo jako przekąskę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.