Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Urodziny naszych dzieci

TawTaw
edytowano maj 2008 w Ogólna
Urodziny, a czy to aby krześcijański zwyczaj? Czy wszyscy obchodzą to przywleczone przez germańczyków święto?
U nas w kazdym razie bywa mieszanie, a to za przyczyną przyniesionych sobie imion albo dość hucznych uroczystości (wspomnień świętych) obchodzonych w parafii.

Komentarz

  • Ja obchodzę urodziny swoje i rodziny bardzo solennie i hucznie to dla mnie najważniejsze dni w roku.
    Nieobchodzenie urodzin jest jehowickie:tongue:
  • Nieobchodzenie urodzin jest jehowickie
    a obchodzenie gejowskie :)

    Będzie się działo 9 sierpnia na Romana. Oj oj oj będzie się działo...
  • co to sa "przyniesione sobie imiona"?
    moze chodzi o wymiona?
    Jak by to Tobie wytłumaczyć...? To coś jak... kiedy Ty chcesz dać Paloma, a Twoja partnerka uparła się na Amanda to dziecko rodzi się 2 miesiące po terminie na 1 maja i dajecie mu zgodnie na imię Święto Pracy.
  • [cite] Taw:[/cite]Nieobchodzenie urodzin jest jehowickie
    a obchodzenie gejowskie :)

    Będzie się działo 9 sierpnia na Romana. Oj oj oj będzie się działo...

    to miało być śmieszne?:shocked:
  • U nas urodziny obchodzimy. Może skromnie, ale zawsze pamiętamy. I chyba nie są to dla nas najważniejsze dni w roku, ale szczególne. Staramy się aby ten dzień był miły dla solenizanta - a i reszta świętuje:boogie:. Jeśli jest taka możliwość, jest w tym dniu msza ofiarowana (nie koniecznie zamówiona) za solenizanta. I szczerze mówiąc nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy jest to zwyczaj chrześcijański :shocked:
    Co do imienin, nasze dzieci nie mają patronów z dnia urodzin. A same w sobie obchodzimy tylko ja z Piotrem i też tylko w naszym "stadku".
  • My imieniny obchodzimy hucznie:wink: - to dzień wspomnienia nieprzypadkowo wybranego patrona, a w przypadku dzieci jeszcze rocznica chrztu św. Natomiast urodziny hucznie obchodzą głównie dzieci (z gośćmi itd.).
  • [cite] Agniesia:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]Nieobchodzenie urodzin jest jehowickie
    a obchodzenie gejowskie :)

    Będzie się działo 9 sierpnia na Romana. Oj oj oj będzie się działo...

    to miało być śmieszne?:shocked:
    Nie, wesołe.
  • W końcu o wesołego Romka chodzi, nie? :bigsmile:
  • [cite] Andrzej:[/cite]co ma wodę, prąd i gaz (chyba, że akurat mu wyłaczą)
    ... i szklarnię na wypadek gdyby premier też się na imprę zapowiedział.
  • no wiecie u nas najważniejsze dni w roku to też święta kościelne. "Urodzinki Pana Jezusa" np.:wink:
  • [cite] Agniesia:[/cite]no wiecie u nas najważniejsze dni w roku to też święta kościelne. "Urodzinki Pana Jezusa" np.:wink:
    u nas nie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.