Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odsprzedam komputer cyklu Pearly

edytowano sierpień 2013 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • bierzemy. ile chcesz?
  • chyba że to prowokacja i się wylatuje z forum :(
  • Ja tez sie zastanawiam czy nie sprzedac :( A tyle na niego ciułałam :P
  • Z ciekawości zerknęłam na allegro. Jakie to jest drogie!!! Dlaczego?
  • edytowano sierpień 2013
    Ludzie przecież to termometr nie żaden komputer. Tyle że z bajerami. ;)

  • Z ciekawości zerknęłam na allegro. Jakie to jest drogie!!! Dlaczego?
    chyba dlatego ze lata testow byly..no i niemieckia jakosc hahah przynajmniej teoretycznie
    LC, BC i Pearly to pierwsze tego typu urządzenia-pozniejsze wynalazki to nasladownicy ;)

    :-))
  • Ludzie przecież to termometr nie żaden komputer. Tyle że z bajerami. ;)

    tak, po moim doswiadczeniu stwierdzam ze to prawda :P 

    przy czym pearly na zywo wyglada tak załosnie ze aż boli ;)
  • już zajęte?jeśli nie to zgłaszam swoją skromną osobę:)
  • To jeśli termometr z pamięcią, to tym gorzej, tzn. cena nieadekwatna, bo termometry rtęciowe (jeszcze sprzedają) i tak zawsze są dokładniejsze, a elektronika może zafałszować wynik. Tak jak mierzenie temperatury w przypadku gorączki - elektroniczny pokaże tylko, że jest wysoka temp., ale żeby mieć pewność, ile jest dokładnie, lepiej zmierzyć rtęciowym.
  • @Ergo -- z jednej strony racja z drugiej znam naprawde kilka dziewczyn, które od kilku lat korzystają z LC lub pearly z totalnym powodzeniem. Jest to mega wygodne..nie trzeba notować pomiarów. alarm w komputerku dyskretnie budzi (juz po paru dniach mierzyłam niemalze nie wybudzając sie), ponoc mozna ufac jego ocenie czy już zielono czy nie i nie trzeba samemu analizować wykresów (chociaz akurat tutaj u mnie zawiodl)..Zwykly rteciowy tego nie umie :))

    Z drugiej strony-komputerek nie ma mozgu, więc kazda anomalia (np przeziebienie czy infekcja, nerwy czy cokolwiek, moze go zmylic.

    Pamietam jak mowilam moim kolezankom które komputerków używają juz mega dlugo ze zaszłam na zielonym w drugiej fazie, to chyba zadna nie uwierzyla od razu. Raczej podejrzewały że cos posciemniałam ;)
  • Jego się wsadza na noc i on potem o ustalonej godzinie budzi? Jak?


    B-)
  • Jego się wsadza na noc i on potem o ustalonej godzinie budzi? Jak?


    B-)

    =)) =)) :!!
  • heheheh

    budzik budzi nad ranem :P mnie np o 7.00 budził. na spiocha wsadzalam se czujnik w gębę i po kilkudziesięciu sekundach, po sygnale ze mierzenie zakonczone  odkładałam pearly na szafkę  i spałam dalej :)
  • ja mam budzik na dwóch małych nogach co 5.30 przychodzi:-)

  • Jego się wsadza na noc i on potem o ustalonej godzinie budzi? Jak?


    B-)
    myje zęby.

    :D
  • ..jeszcze zeby za tą cene gotować potrafił....
  •  gotować to lubię, ale sprzątać by mógł
  • prasować tez by mogl sie laskawie nauczyc :P

    Po zastanowieniu stwierdzam że nie warto próżniaka utrzymywać ;)
  • edytowano sierpień 2013
    To jeśli termometr z pamięcią, to tym gorzej, tzn. cena nieadekwatna, bo termometry rtęciowe (jeszcze sprzedają) i tak zawsze są dokładniejsze, a elektronika może zafałszować wynik. Tak jak mierzenie temperatury w przypadku gorączki - elektroniczny pokaże tylko, że jest wysoka temp., ale żeby mieć pewność, ile jest dokładnie, lepiej zmierzyć rtęciowym.
    Mój mąż twierdzi, że w obserwacji cyklu za pomocą pomiarów temperatury nie chodzi o dokładność tylko powtarzalność. To znaczy, że termometr elektroniczny nie musi podawać dokładnej temperatury, ale jeśli się myli, to musi się zawsze mylić o tyle samo. I ma rację, bo chodzi o obserwację zmian temperatury, a nie dokładnych jej wartości.
    Robił swego czasu testy porównawcze i faktycznie termometry elektrycznie nie zawsze podają dokładnie taką samą temperaturę jak rtęciowe, ale zawsze różnica w pomiarze jest taka sama, więc z punktu widzenia obserwacji cyklu elektroniczne są tak samo dobre jak rtęciowe. Dlatego właśnie ważne jest, żeby przez cały cykl używać tego samego termometru.
  • edytowano sierpień 2013
    Moj termometr elektroniczny wlasnie zaginal razem z walizka. Zastanawiam sie, jaki kupic. Ktos wspominal o rteciowych, ze jeszcze bywaja w sprzedazy. Gdzie mozna taki dostac?

    Z elektronicznym mam takie doswiadczenie, ze czesto trzy pomiary (jeden zaraz po drugim) daja rozne wyniki. Pytanie - ktory zapisywac? Usredniony czy najwyzszy?
  • Są na allegro
  • Rtęciowe zawsze kupuję w takich namiotach nad morzem,we wszystkich miejscowościach są te namioty z chińskim asortymentem.Termometrów zakupionych w tych namiotach używam od lat kilku-zawsze są dokladne,kupuję po kilka jak mogę bo mieszkam w centrum kraju i u nas tego niet...Słyszałam jeszcze że można szukać na rynkach
    :)
  • To jeśli termometr z pamięcią, to tym gorzej, tzn. cena nieadekwatna, bo termometry rtęciowe (jeszcze sprzedają) i tak zawsze są dokładniejsze, a elektronika może zafałszować wynik. Tak jak mierzenie temperatury w przypadku gorączki - elektroniczny pokaże tylko, że jest wysoka temp., ale żeby mieć pewność, ile jest dokładnie, lepiej zmierzyć rtęciowym.
    Mój mąż twierdzi, że w obserwacji cyklu za pomocą pomiarów temperatury nie chodzi o dokładność tylko powtarzalność. To znaczy, że termometr elektroniczny nie musi podawać dokładnej temperatury, ale jeśli się myli, to musi się zawsze mylić o tyle samo. I ma rację, bo chodzi o obserwację zmian temperatury, a nie dokładnych jej wartości.
    Robił swego czasu testy porównawcze i faktycznie termometry elektrycznie nie zawsze podają dokładnie taką samą temperaturę jak rtęciowe, ale zawsze różnica w pomiarze jest taka sama, więc z punktu widzenia obserwacji cyklu elektroniczne są tak samo dobre jak rtęciowe. Dlatego właśnie ważne jest, żeby przez cały cykl używać tego samego termometru.
    kiedyś w ramach testów mierzyłam przez 2 cykle dwoma rtęciowym i elektronicznym
    elektroniczny pokazywał skok temperatury o dzień wcześniej niż rtęciowy
    do dziś się nie mogę temu nadziwić ale tak było
    potem już mi się znudziło i nie kontynuowałam testów ;)
  • Kiedys, lata temu uzywalam persony. Ale upierdliwa jest i trzeba paski testowe do niej co miesiac dopupywac (robi testy z moczu).
  • Z elektronicznym mam takie doswiadczenie, ze czesto trzy pomiary (jeden zaraz po drugim) daja rozne wyniki. Pytanie - ktory zapisywac? Usredniony czy najwyzszy?
    Pierwszy pomiar. :D
  • Savia no wiesz :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.