Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szybkie pytanie o wypłatę odszkodowania

edytowano sierpień 2013 w Pomagajmy sobie
szkic sytuacyjny: od września 2012 do końca grudnia 2012 mój syn chodził do przedszkola. Od stycznia zrezygnowaliśmy, bo młody zareagował negatywnie. We wrześniu zapłaciliśmy składkę na ubezpieczenie na cały rok szkolny czyli do końca sierpnia 2013 r.

pytanie: czy jeśli teraz w sierpniu złamał sobie w domu obojczyk, to wypłata odszkodowanie mu przysługuje czy to ubezpieczenie przeszło już na inne dziecko, które wskoczyło na jego miejsce w przedszkolu?
«1

Komentarz

  • Zapytaj w przedszkolu, powinni miec warunki umowy. U nas takie ubezpieczenie dziala okrągły rok na konkretne dziecko, czyli Wam przysługuje.
  • zapytam, tylko akurat dziś przyszło mi do głowy, że MOŻE mu przysługuje, pani dyrektor akurat na konferencji, a dziś też idziemy do lekarza na kontrolę i ewentualnie zabrałabym już dokumenty, przy okazji (tam są straszne kolejki, czeka sie godzinami na audiencję no i jeszcze muszę 40 zł zapłacić za ksero (!) ).
  • Matko! Co to za ksero? Przetykane złotą nitką? Weź od lekarza wniosek do ubezpieczyciela.
  • chyba właśnie złocone :D 

    tyle się płaci za wydanie dokumentów
    X(
  • ok, i tak nic nie zrobię, jutro może będzie dyrekcja,wniosek i tak wezmę

    dzięki za odzew
  • Rogalikowa według mnie przysługuje mu odszkodowanie.
    Joanna9 dobrze radzi
  • Ty opłacałaś i jednocześnie zawierałaś umowę. Jako, że jestem programistą twierdzę, iż odszkodowanie Ci się należy.

  • Tylko zgłoś to w miare sprawnie i sprawdź jakie dokumenty musisz złożyć do ubezpieczyciela.
  • Z tego co mi wiadomo, to powinno być to ubezpieczenie działające cały rok od opłacenia i przypisane do konkretnej osoby (po PESEL-u). Zwłaszcza, że składkę się płaci za cały rok z góry - to niby jakim prawem miałoby na to miejsce wskoczyć inne dziecko?
    Ja tak zawsze miałam w szkole i na studiach i teraz mały też jest tak ubezpieczony.
  • Jestem ciekawa jaki wynik batalii ubezpieczeniowej.
  • Bo teraz ja mam przejścia ubezpieczeniowe.

  • ale jak ubezpieczenie może przejść na inne dziecko???

    Oczywiście jeżeli składka była zapłacona za cały rok to należy się odszkodowanie jak psu buda...Jeżeli ubezpieczyciel będzie się migał to daj znać...pomogę napisać pismo które wyślemy do firmy a kopię do Rzecznika Ubezpieczonych...on lubi takie klocki a firmy robią w gacie gdy maja info, że wysłałaś do Rzecznika...
  • Składka jest za konkretne dziecko - bez względu na zmianę placówki edukacyjnej. Z pzredszkola bierze się druk opieczętowany (u nas w szkole dostępny u księgowej akurat), wypełnia się go, dołącza minimalną, podstawową dokumentację medyczną.

  • Ewasz, napisz swoje przejścia jesli możesz...
    ja za ok 2 tygodnie mam zadzwonić do szpitalnej poradni i zapytać czy jest zrobione xero dokumentacji. wtedy będę składała papiery o odszkodowanie. 
    Uraz niewielki, kasa pewnie mała, ale lekarka mnie dziś mocno namawiała na staranie się o odszkodowanie.
  • @Ewasz u nas w sumie poszło gładko: zrobiłam ksero dokumentacji medycznej (w kosmicznej cenie, jak pisałam wyżej, no i dwa tygodnie, tak DWA TYGODNIE, musiałam czekać aż zrobią ksero DWÓCH kartek z karty choroby); ksero i wniosek do ubezpieczyciela, podpisany tez przez dyrekcję przedszkola i za  kilkanaście dni pieniądze przyszły na konto.
  • to ja też dwa tygodnie mam czekać na 4-5 kartek tej dokumentacji...jedną kartka z dokumentacji jest dlatego, że za pierwszym razem półgips kończył sie przed miejsce złamania (palec u reki) i córka cały czas sobie to złamane miejsce podrażniała...

    Rogalikowa, a jaki procent ubytku Wam dali za obojczyk (jeśli można spytać)?
  • Apowojku,
    Interrisk mojemu dziecku w tym roku za złamanie kości ręki (zwyczajne, bez pzresunięcia) wypłacił 495 zł.
  • U syna była postawiona zła diagnoza. Złamanie z odpryskiem lekarz rozpoznał jako skręcenie (ordynator oddziału chirurgicznego! ), czyli nie zawiniła, w gruncie rzeczy, firma ubezpieczeniowa a medycyna.
  • U mojego syna z kolei radiolog napisał, że nie ma złamania w opisie pzreślwietlenia. Na podstawie tego samego zdjęcia chirururg widział złamanie. 
    Zresztą było - bo inny radiolog je wypatrzył, a opuchlizna trwała bardzo długo.

    Do ubezpieczalni dałąm tylko xero dokumentacji chirurgicznej, tego wadliwego opisu radiologicznego po prostu nie dołączyłam.

  • edytowano marzec 2014
    Dzięki MagdaCh, u córki był złamany palec u ręki, tuż przed paznokciem. Mam nadzieję, że z 50 zł będzie- na balariny dla córki ;), wiosna idzie :)

    P.S. Też Interrisk
  • u nas za nieskomplikowane złamanie obojczyka zawrotne 100 zł (1%). nie odwoływaliśmy się.
  • Bardzo szybka załatwiają sprawę - od wysłania listu to chyba 2 tyg. trwało sfinalizowanie całości. Myślę, że minimum na 3 pary balerin na pewno starczy :D
  • Rogalikowa: a w ktorej firmie, jeśli można spytać?
  • Ja mam napisane na decyzji:
    1. świadczenie w wysokości 4%
    2. Świadczenie w wysokości 1,5%  (Opcja Ochrona Plus za nieszczęśliwy wypadek)

    (od 9 tys)

    co dało sumę, jak wspomnaiłąm powyżej.
  • nie znam warunków tego szkolnego ubezpieczenia, ale się dowiem.

    Słabo z tym obojczykiem...marna kasa

    :(
  • Do mnie tylko wydzwaniali, czy aby na pewno nie było osób trzecich uczestniczących - czy syn sam się potknął. Zgodnie z prawdą oświadczyłam, że sam się potknął o szlauch na podwórku.
  • Wysokość odszkodowania zależy przede wszystkim od warunków konkretnej umowy ubezpieczeniowej- nawet nie ma do końca znaczenia firma-bo w jednej firmie mogą być różne umowy na różnych warunkach. Drugim czynnikiem jest to, na jak wysoki procent trwałego uszczerbku zostanie dane zdarzenie zakwalifikowane. I tu też mogą być spore różnice pomiędzy firmami, a nawet w zależności od tego, kto to w danej firmie oceniał.
  • Ważne jest też, która część ciała jest uszkodzona, np. prawa ręka jest "droższa" od lewej, itd.
  • Hm...u córki prawa ręka..tyle, że ona jest oburęczna...pisze lewą a je prawą:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.