Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak wyprać kołdrę z pierza?

edytowano wrzesień 2013 w Pomagajmy sobie
Chciałabym wyprać taką kołdrę,która ma koło 20 lat.
Szyła ją moja Babcia(pikowana)
Trzeba koniecznie ją odświeżyć.
Czy mogę prać ją w automacie,specjalnym programem do pierza?

Komentarz

  • Pietnastoletnią kołdrę z pierza, tyle że z Ikea, piorę w pralce. Suszę w suszarce, nie jest tak puszysta, jak kiedyś, ale nadal całkiem przyjemna i ciepła.
  • Mysle, ze tak jak sie pierze puchowki. Czyli ze specjalnym plynem (czasem te do welny nadaja sie tez do pierza), na 30º, pozniej najlepiej suszyc w suszarce elektrycznej z pileczkami tenisowymi. Tylko taka koldra czyba duza jest? Zmiesci sie w ogole do domowej pralki? Jak nie, to w pralniach (takich samoobslugowych) maja duzo wieksze pralki.
  • NIe mam suszarki(moje marzenie),czy wyschnie mi przy 15 st ?
    Dzisiaj pewnie nie,ale do zimy zdąży?
    ;)
  • a kacze czy gęsie?

    jak jest specjalny program do tego przeznaczony to pewnie można.Ja dawałam do punktu dawno dosyć za 38 zł. dużą kołdrę mi zrobili.
  • edytowano wrzesień 2013
    Pralkę mam sporą-8kg,balkon,gdzie mogę suszyc i ograniczony fundusz,więc sama wypiorę.Tylko,czy mi wyschnie?
    Pióra chyba kacze.
  • MamaMika, bez suszarki chyba bym nie ryzykowała, z obawy, że zbije się wszystko i poskleja w środku. 
  • NIe mam suszarki(moje marzenie),czy wyschnie mi przy 15 st ?
    Dzisiaj pewnie nie,ale do zimy zdąży?
    ;)

    Mysle, ze wyschnie, bo kiedys suszarek nie bylo i tez schlo. Tylko moga sie takie zbite kulki w srodku zrobic, chyba trzeba wtedy przy suszeniu czesto trzepac, obracac itp, zeby pierz nie zbil sie w jeden koltun.
  • Ja bym nie prała. Proponuję uszyć nową powłoczkę i przesypać, lub: wystawić na mróz zimą, jeśli będzie większy niż minus 20 stopni. Ta tenperatura likwiduje roztocza. Na bardzo silnym mrozie u mnie leżakują nocą wszystkie pluszaki/kołdry/koce od czasu do czasu i zawsze tracą zły zapach.
  • kacze się lepiej strzepuje od gęsiego bo gęsie jest bardziej miękkie i bardziej podatne na zbijanie.
  • Ja uprałam w pralce poduszki z kaczym puchem,chociaż nie mam opowiedniego programu. Nie powinno się tak robić ale dziecko mi zasikało i byłam zdesperowana. Na poczatku wygladało że nic z tego nie bedzie ale był upał, trzepałam często i po kilku dniach wyschło.Prawie jak nowe są teraz.
  • Chciałabym wyprać taką kołdrę,która ma koło 20 lat.
    Szyła ją moja Babcia(pikowana)
    Trzeba koniecznie ją odświeżyć.
    Czy mogę prać ją w automacie,specjalnym programem do pierza?
    Jak brak suszarki to zrob ze 3 xwirowanko i bedzie jak nowa...ja tak robie i jest ok i tez ma ze 20lat ...
  • Przeczytalam: "Jak wyrwać kołdrę z Papieża"  #:-S
  • Wyprałam,pachnie mi teraz w całym domu,bo cholercia zaczął padać deszcz i musiałam znieść z balkonu.
  • @Nika- no i kawę wylałam przez ciebie =))
  • Ja kiedyś wyprałam poduszkę z pierzem  w automacie i mimo wielokrotnego wirowania nie chciało wyschnąć .A jak już wyschło to śmierdziało stęchlizną ,no i było zbite  w środku .Poszła do śmieci
    :(
  • edytowano wrzesień 2013
    Przeczytalam: "Jak wyrwać kołdrę z Papieża"  #:-S
    No przecież Ojciec Święty cały czas mówi o ubóstwie, to po co mu kołdra, nie? :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.