Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zapobieganie "zawijaniu"...

edytowano wrzesień 2013 w Pomagajmy sobie
Jak zapobiegać zawijaniu nóżek najmłodszych do środka. Nasza najmłodsza zawija stopy do środka jak żadne inne. Na razie zakładamy buty na odwrót. Są jakieś inne sprawdzone metody?

Komentarz

  • AB dla 15-miesięcznej dziewczynki z numerem buta 21-22?
  • chodzenie boso jak najczęściej. I to po roznym podłożu. U mnie druga w kolejności miała takie inklinacje. Ale yeraz jest już mało zauważalne. Chodzimy w butach właściwie tylko do miasta, kościoła no i w zimie. Kiedy świeci słońce nawet na placu zabaw jestesmy boso.
  • Odrobinka Lesna: mieszkam w suterenie, chodzenie boso odpada ze względów zdrowotnych.
  • edytowano wrzesień 2013
    to właściwe buty
    tzn. jakie?
  • A czemu? Że się przeziębi? Yo skarpety ubierz jak się o to martwisz. U mnie nie miało znaczenia gdzie mieszkamy zawsze dzieci po domu na boso chodzily i nie zauważyłam zeby wiecej chorowały.
  • Skarpetki to ona namiętnie zdejmuje.
  • A rajstopki?
  • A co do sutereny: wiesz trochę inszą temperaturę i wilgotność ma podłoga na choćby parterze niż ta, która jest 1,5 m pod poziomem ziemi
  • Mogę polecić rehbiliantkę, tutaj jej strona i trochę o stopach:


    My nie byliśmy, ale polecała mi ją nasza przyjaciółka, podobno bardzo dobry fachowiec.
    Może zadzwoń i z nią porozmawiaj?
  • A rajstopki?
    To jest myśl.
  • Moje dzieci też zawsze boso biegały i mają płaskostopie. Boso to, owszem, zdrowo, ale po nierównej powierzchni. Jeśli jednak większość czasu po płaskim i twardym, a takie mamy w domach podłogi, to wcale nie zdrowo.
  • Płaskostopia wolałbym uniknąć
  • dlatego piszę ze po różnym podłożu. Można spróbować coś wyspać na podłogę albo do miski wsypać np groch, fasolę, kaszę, drobne kamyki i sobie potuptać. Też pomagają ćwiczenia: chodzenie na palcach i pietach oraz zewnetrzny ch stronach stóp. Można to razem z dzieckiem robić. Mi pediatra w PL powiedziała jak byłam z Klara na bilansie dwulatka ze takie zawijanie w tym wieku jest jeszcze normą ale że mogę właśnie w ten sposób ćwiczyć jesli się martwię i chodzić jak najczęściej boso. No lapanie stopami różnych przedmiotów.
  • Płaskostopia wolałbym uniknąć



    Do +/-6 lat, nie można potwierdzić płaskostopia.

    Co do zawijania, cierpliwości! Minie!
  • Istnieją skórzane papucie dla dzieci i niemowląt. Idealne bo dziecko chodzi jak boso ale jest izolacja. Polecam firmę Carozoo
  • @Gregorius, może najlepiej jak rehabilitant czy ortopeda zobaczy. Nasza Asia jak miała ok. 14 m-cy zaczęła bardzo nóżki stawiać do środka, szczególnie prawą (oprócz tego miała krzywe nogi i łaziła jak kaczka). Poszliśmy do ortopedy, badanie trwało jakieś 5 sekund i od razu lekarz rozpoznał, że jest to związane z tym, że ma (może coś pokręcę) kość udową jakoś tam krzywo wsadzoną w biodrze i przez to stawia nogi do środka i z całą pewnością siada na literkę W (miał rację, Asia zawsze tak siadała mimo że ją oduczaliśmy). Powiedział, że samo przejdzie, kości się prawidłowo same ustawią, ma chodzić na boso, żadnych butów ortopedycznych, wszystkie buciki jak najmiększe. Teraz ma 18 m-cy i właściwie chodzi już pięknie, nóżki ma proste, bez płaskostopia, nie daje nóg do środka. Nie wiem czy to samo jest u Was, więc może lepiej poradzić się niepanikującego lekarza.
  • rzeczywiście - najczęściej problem tkwi w biodrach - a stawianie stóp to tylko jego pochodna.
  • takie miękkie butki bardzo łatwo zrobić samemu: na podeszwę coś nieślizgającego (ja z powodzeniem użyłam skrawków PULa - na lastrykowych płytkach się nie ślizgał) albo cokolwiek i na to kilka pasków kleju na ciepło. 

  • No to jest siadanie W ?
  • a ja się nie mogę powstrzymać od OT: Gregorius to jest właściwy awatar!!!
    :D

    w kwestii głównej nie poradzę. nawet rehabilitanta nie polecę, bo choć mamy bardzo dobrego to do Grega daleko...
  • Jak zapobiegać zawijaniu nóżek najmłodszych do środka. Nasza najmłodsza zawija stopy do środka jak żadne inne. Na razie zakładamy buty na odwrót. Są jakieś inne sprawdzone metody?
    Tylko wkladki do ortopedy i to szybciutko
  • @agnieszkamama, dziecko siada pupą między piętami, nóżki ma ułożone w literkę W (albo M, patrząc od strony dziecka;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.