Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maślaki, maślaki... coraz więcej maślaków

edytowano wrzesień 2013 w Kuchnia
 Zawalona maślakami jestem  - tata już drugi tydzień prawie codziennie donosi kolejne  partie; robiłam pizze, zapiekanki, tarty, sosy, co jeszcze możecie polecić oprócz marynowania

Komentarz

  • susz kapelusze 
  • Moja też, ale jak się da - to suszyć.

    Jak pomyślę ile w zimie będą grzyby kosztować, to aż mi nogi same do lasu idą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • usmażyć na maśle i jeść jeść jeść jeść


    zazdroszczę ! :)
  • Od kiedy mieszkamy wśród maślaków - suszymy. Prawda, nie te w deszczu zbierane.
  • usmażyć na maśle i jeść jeść jeść jeść


    zazdroszczę ! :)
    Ty mnie chyba naprawdę szczerze nie lubisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!




    MAŚLAKA NA MAŚLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Groszek, ...co jeszcze możecie polecić oprócz marynowania

    Kiedyś była teoria, że grzybów nie można zamrażać. Odkąd zauważyłam w Piotrze i Pawle mrożone grzyby (różne) - też zaczęłam mrozić. Są ok. Tu można poczytać o mrożeniu:

  • z jajecznicą są dobre, można też udusić i zamrozić, albo w słoiki wsadzić, tak właśnie zrobiłam

    rzeczywiście jest wysyp, trafiłam wczoraj na łączkę gdzie było pełno, jeden za drugim :)

    część zamarynowałam, większe udusiłam i do słoików

     

  • edytowano wrzesień 2013

    nie wiem jeszcze czy będę pasteryzować

    zrobiłam tak: grzyby oczyściłam i pokroiłam, wrzuciłam to wszystko do gara, do tego sól, pieprz, ziele ang, listki laurowe i od zagotowania dusiłam na małym ogniu ok 15 min. Wyparzyłam słoiki i pokrywki, wlałam te grzyby razem z sosem, zakręciłam i teraz stoją w zlewie do góry dnem i stygną :)

     

    edit: zassały się, nie ma co pasteryzować ;)

     

  • możesz też w torebki strunowe wlać te grzyby z sosem i zamrozić, tylko tak do pół - 2/3 torebki trzeba wlać
  • Obgotować i zamrozić.











































    ATSD...zazdraszczam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.