Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

[Poznań] 16 X 2013 - wizyta biskupa Atanazego Schneider'a z Kazachstanu

edytowano październik 2013 w Polecamy
16 października br. przybędzie do Poznania Biskup Athanasius Schneider z Kazachstanu, który odprawi Mszę św. pontyfikalną w Nadzwyczajnej Formie
Rytu Rzymskiego, a następnie spotka się z wiernymi.

pontyfikalna Msza św będzie w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego (na Wzgórzu Przemysła) o godz. 19:15
«1

Komentarz

  • edytowano październik 2013
    myśle, że będziesz nas reperezentował

  • Jak się uda. Bardzo bym chciał.

    Czy kto się orientuje w jakich językach mozna porozmawiać JE?
  • myślę, że jedynie łacina wchodzi w grę...
    chrum
  • edytowano październik 2013
    na pewno niemiecki, rosyjski, włoski i angielski, 
    - myślę, że w co najmniej dwóch językach powinieneś się dogadać
  • mój angielski nie był dawno używany, niemiecki krótko jakiś rok temu, więc powinienem dać jakoś radę.
  • a moja łacina, no cóż, jest dość uboga. na rozmowę może nie wystarczyć
  • edytowano październik 2013
    Wszystko wskazuje na to, że będę. Kto jeszcze? @Bogna?

    spotkanie po mszy z xędzem Biskupem rozpocznie się ok. godziny 21.00 w Kapitularzu Fary Poznańskiej.

  • exempla trahunt  - da Bóg, przykład biskupa Athanasiusa Schneidera pociągnie miejscowych włodarzy
  • @Adalbert podejrzewam, że miejscowy włodarz albo nawet nie wie o wizycie albo ma ja w miejscu gdzie plecy kończą swą szlachetna nazwę.
  • hej kaman - a nie przyjeżdża na zaproszenie bpa miejscowego ? to kto organizuje spotkanie ?
  • edytowano październik 2013
    hej kaman - a nie przyjeżdża na zaproszenie bpa miejscowego ?
    Buhahaha, tego który twierdzi, że "czas skończyć z trydencką mentalnością" ?

    to kto organizuje spotkanie ?
    c

    Bo ja wiem? Prawdopodobnie wierni z frakcji post-indultowej+ klub PCh w P-niu
  • edytowano październik 2013
    Podbijam i wspomnę, że po Mszy św, o godzinie 21:00 będzie spotkanie z Księdzem Biskupem Athanasiusem Schneiderem, w Kapitularzu Fary Poznańskiej. (przy wejściu na chór)
  • Ze względu na spodziewaną, wciąż rosnącą ilość uczestników spotkania z Biskupem Schneiderem, odbędzie się ono w Sali Czerwonej (znanej również jako Sala Malinowa) Pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78
  • Byłem i nie żałuję. Moge dać tu własną realcję jakby ktoś chciał. Zamieniłem na  relatywbej osobności z JE x biskupem parę słów po niemiecku. Nie ukrywam, że mnie podbudował.
  • @ola_g ale co w tym enigmatycznego?

    Nie widziałem Maćka ani Adalberta (tego drugiego nie znam w realu). Draconessy też nie znam w realu, ale wątpię aby była z przyczyn lokalizacyjnych.
    Z forowiczów była Bogna.


  • otóż to - napisz więcej jak było
  • Jak po niemiecku, to pewnie rozmawialiście o Erichu Priebke. Jak wczoraj ktoś napisał w komentarzu, ryt trydencki szczególnie nadaje się na pogrzeby byłych nazistów.
  • Wiec najpierw była msza. pontyfikalna, czyli tak jak przewidziałem trwająca 2 godziny. JE .x biskup zaskoczył kazaniem wygłoszonym osobiście w języku polskim (można było zrozumieć, choć dukał). Należy się szacunek za włożony w to przez JE x bp wysiłek. Szanowny gośc przypomniał, że Najśw. Sakrament to sam Bóg, dlatego szczególnie chwila jego przyjęcia powinna być chwilą powagi ni nacechowana odpowiednią postawą zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną. Msza Św była ekspiacyjna - za wszystkie grzechy przeciw godności Najśw. Sakramentu. Minusy: chór mieszany (znaczy baby też śpiewały)

    Spotkanie odbyło się w Pałacu Działyńskich. Najpierw JE x bp Atanazy opisywał swoją historię potem odpowiadał na pytania. Na koniec pytań opowiedział historyjkę, kora moim zdaniem była alegorią do czasów dzisiejszych. Mianowicie przytoczył historię wieku IV gdy herezja ariańska zmąciła również umysł ówczesnego papieża. Mianowicie w owym czasie minister cesarza (arianina, czyli heretyka) namawiał licznych hierarchów (z sukcesem) do kolaboracji z herezją ariańską. Cesarz wysłał go również do szanowanego biskupa Bazylego (św. Bazyli Wielki). Wysłannik cesarki usłyszał jednak odmowę kolaboracji z herezją na która pełen złości odpowiedział, iż żaden biskup jeszcze z nim tak nie rozmawiał. Na co św. Bazyli odpowiedział "widocznie jeszcze nie rozmawiałeś z katolickim biskupem".

    Dodatkowo wszystkich obecnych x biskup wzywał do walki o godność Najśw. Sakramentu. Mówił, że postawa jaką przyjmujemy wobec Boga obecnego w Najśw. Sakramencie jest w wielu miejscach świata godna ubolewania i zbanalizowana. Że więcej szacunku do mniej świętych rzeczy wykazują poganie i innowiercy. I jeżeli my nie okazujemy w zewnętrznej postawie szacunku do samego Boga obecnego w Najśw Sakramencie, to ich nigdy nie przekonamy do prawdziwości naszej wiary.

    W krótkiej osobistej wymianie zdań z x. biskupem pozwoliłem sobie w języku niemieckim (w którym przemawiał i odpowiadał na pytania szacowny gość) prosić go aby zamienił się  miejscami z abp Gądeckim. (zwłaszcza w kontekście szacunku do Najśw. Sakramentu) Wyraziłem również podziękowania za umocnienie. JE odpowiedział, że to nie od niego zależy. Odpowiedział mi coś jeszcze, ale to zatrzymam dla siebie, bo połechtało moje ego. 

    Minusy spotkania: tłumaczka się miejscami gubiła. Dla mnie to nie problem bo i tak jej nie słuchałem. Drugi minus: moderujący mikrofonem był, ale jakby go nie było. niestety.
  • edytowano październik 2013
    Jak po niemiecku, to pewnie rozmawialiście o Erichu Priebke. Jak wczoraj ktoś napisał w komentarzu, ryt trydencki szczególnie nadaje się na pogrzeby byłych nazistów.
    Na pogrzeb zezwolił biskup miejsca. Owszem dziwi mnie to.
  • Będzie nagranie ze spotkania i fotki. Nie byłem tak bezczelny jak Bogna i nie strzeliłem se słitfoci z x. biskupem.

    Poniżej focia ze Mszy Św.
    image
  • Przy okazji spotkania wymieniłem pare słów  z paroma duchownymi (niestety x. prałat R. Kneblewski mi uciekł). Jedna rozmowa dała mi do myśłenia, nie wiem kto to był (podczas dyskusji zrobił zamiast pytania mały referacik), ale gdy go z pytałem z jakiej parafii. to odpowiedział "Gdybym był na parafii, to bym dbał o parafiię. Przyjechałem do x. biskupa, bo gdzież znajdę biskupa? W Polsce nie ma biskupów." Nie wygladał na lasandrystę. Objechał mnie jako przedstawiciela Poznaniaków, że nie robimy nic aby reaktywować kongres Chrystusa Króla, wzorem tego wielkiego wydarzenia w naszym mieście w roku 1937.

    Wyszedłem z 4 egzemplarzami ksiazeczki "Dominus Est" z autografem autora (czyli JE x biskupa) plus z ksiązką autorstwa  x. Jacka Bałemby SDB z jego autografem i naniesioną przez niego osobiście długopisem poprawką  do błedu w druku.
  • edytowano październik 2013
    Jeszcze krótko reasumując: wiele bym dał aby choć jeden taki biskup jak wczorajszy gość był w Polsce na stałe.
  • @gnome fotograf udostępnił na razie 9 zdjęć:

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image
  • Widzisz Gregu jak to miło mieć biskupa, który Cię nie potępia? Dlatego właśnie wierni korzystają z posługi Bractwa św. Piusa X.
  • edytowano październik 2013
    @Maciek ależ ja nie mam problemu z FSSPX, problem ma kto inny.
  • Muszę to napisać - mam cały czas przed oczami mojego przyszłego proboszcza jak obraca się dookoła w tańcu obok ołtarza... Na mszy dziecięcej, dla porządku. A tu takie skupienie. Szacunek. Ech... Jeszcze tradsem zostanę...
    Już nim trącisz, tym tradsowaniem
  • Ale jesteście drętwi. Jakieś dymy i średniowieczne szaty. A ja lubię sobie podczas liturgii popatrzeć na giętkie dziewczyny, ksiądz (w pełnej łączności) zagra czasem na klarnecie, Komunię dostajemy do stolika.


  • edytowano październik 2013
    hm .... lubisz na giętkie węże popatrzeć ? hm ... i  dzieciom też może się podobać

  • na zdjęciach widać też liczne grono - chyba miejscowego - prezbiteratu .... więc ufajmy, że ziarno  padło na żyzną ziemię
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.