Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Roczny macierzyński a kolejna ciąża

edytowano październik 2013 w Pomagajmy sobie
do 25 stycznia mam urlop macierzyński 60%, a jestem w 6 tygodniu ciąży;

ze względów oczywistych-ekonomicznych- bardziej opłaca mi się pójść teraz na chorobowe; czy ktoś już wypowiadał macierzyński-czy to możliwe, a jeśli tak to w jaki sposób?

nie chciałabym mieć znów prawie rocznej batalii z ZUSem o prawo do zasiłku w ramach akcji "brzuszki"....  :)

Komentarz

  • no właśnie chciałabym wiedzieć,czy nie będę znów ciągana za uszy za to,że bezczelnie zaszłam w kolejną ciążę i choć mi się kasa należy to jestem podejrzana nr 1 o działalność wywrotową :p
  • taaak ale nie dla zusu :p
  • i nie ważne,że może dzięki tym dzieciom się im system nie załamie :p

    rodzę maj-czerwiec
  • a jeśli jeszcze można zapytać- przechodząc z rodzicielskiego na wychowawczy ile trzeba dać czasu pracodawcy na zapoznanie się ze wnioskiem? 2 tygodnie wystarczy?
  • To ja się podepnę. Pracuję na umowę zlecenie, płace składkę chorobową, umowę kończę w czerwcu. Dowiedziałam się w ZUS, ze jeśli płacę składkę chorobową, urlop i zasiłek macierzyński mi się należę. Tylko zastanawiam się w jakiej wysokości, skoro pensja uzależniona od ilości godzin spędzonych przez dzieci u mnie. No i jak długo będę mogła być na urlopie macierzyńskim, jeśli umowa mi się skończy? Czy zasiłek też mi się skończy wraz z umową?
  • upnę, może ktoś wie, jak to jest w przypadku umowy zlecenia
  • Bea , czy po powrocie po macierzyńskim do pracy na umowie zleceniu należy mi się rodzicielski?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.