Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co za wstyd...

TawTaw
edytowano czerwiec 2008 w Ogólna
Nie kupuje "Gazu", nie mam TV, jak widze mieszane małżeństwa to mnie nosi, nie znosze penerowiczów, nie puszczam dzieci do MC donaldsa z wycieczką szkolną, nawet ostatnio nie kupiłem sobie pepsi gdy na nalepce był murzyn, a tu corka przynosi takie świadectwo: Uczennica,towarzyska, ambitna, odpowiedzialna, uczynna, ma dobry kontakt z rówienikami. Opanowana emocjonalnie, wrażliwa na uczucie innych, tolerancyjna. Angażuje się w prace społeczne na rzecz klasy. Aktywnie uczestniczy w zajęciach lekcyjnych. Bierze udział w konkursach szkolnych i miejsckich. W kulturalny sposób nawiązuje kontakty z nauczycielami i kolegami. posiada ukształtowanenawyki i umiejętności poprawnego zachowania się w miejscach publicznych, stosuje formy grzecznościowe. Szanuje pracę nauczyciela, kolegów i innych ludzi.

Jak to możliwe że dziewczynka która jeszcze w brzuszku u mamy: uczestniczyła w nacjonalistycznych manifestacjach, osobiście z tatusiem w kilku homofobicznych, pikietowała pod sejmikiem w obronie ministra edukacji, którego zdjęcie ma wklejone w zeszycie dostaje takie fatalne rekomendacje?
«1

Komentarz

  • Może za mało spędzasz czasu z córką? Wyrodny ojciec! :wink:
  • [cite] Ola i Paweł:[/cite]Może za mało spędzasz czasu z córką? Wyrodny ojciec! :wink:
    Też tak sobie pomyślałem ale żona to samo. Nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić że wychowuje ją ulica. :)
  • Kto to są penerowicze?
  • Ciekawe, że nie znałem takiego określenia. Jednak język polski nie jest serkiem homogenizowanym, co mnie bardzo cieszy. :cool:
  • Co masz na myśli pisząc małżeństwa mieszane?
  • No wiesz...pewnie ma na myśli związek kobiety z mężczyzną:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • [cite] Karina:[/cite]Co masz na myśli pisząc małżeństwa mieszane?
    Inne rasy.
  • Pewnie chodzi mu np. o małżeństwo kobiety przez rasistów nazywanej białą z mężczyzną przez rasistów nazywanych murzynem (wersja hardcore: czarnym).

    Ej właśnie! Czemu Cię nosi jak widzisz takie małżeństwa? Z tego są "takie ładne beżowe dzieci" :rolling:
  • ale się kolega Taw rozpisał jak nigdy
  • Zgadzam się z kolegą Rafałem :bigsmile:
  • Takie mieszane malzenstwa,gdzie mieszaja sie rasy i krew jest bardzo dobre-najmniej jest dzieci z uposledzeniami i dzieci sa b inteligentne,to prawo genetyki.Tu w Irlandii jest bardzo duzo dzieci z uposledzeniem bo wyspiarze maja za duze pokrewienstwa miedzy soba.A akurat multki to sliczne dzieci:bigsmile:
  • ... no i co w tym złego że mi się to nie podoba?
  • [cite] Taw:[/cite]... no i co w tym złego że mi się to nie podoba?

    niby nic, ale zeby zaraz sie tym chwalic?
  • Ja napisałem to w kontekście wypowiedzi Taw. osobiście rasistą nie jestem.

    A "beżowe dzieci" to cytat, zresztą dla mnie raczej pieszczotliwy. Jeśli poczułaś sie urażona - przepraszam :shamed:
  • Czyli remis. Taw uważa za wstyd, że ktoś akceptuje małżeństwa między osobami z różnych kultur, a Agnieszka, że ktoś nie akceptuje.

    A ja jestem ciekaw argumentacji obu stron. Jak na razie jeden argument "hodowlany" za małżeństwami mieszanymi przedstawiła Kasia.
  • a ja z kolei jestem ciekawa, jak w takich małzeństwach udaje się pogodzić różnice kulturowe czy barierę językową. Jestem pełna podziwu, bo przecież siłą rzeczy jedna ze stron musi zrezygnować z tego, co mniej lub bardziej drogie sercu: życia w swojej ojczyźnie, wśród przyjaciół i bliskich, w środowisku, z którym się zżyło. Myślę, że wymaga to ogromnej odwagi i miłości.
    No chyba że mowa o tych osobach innej rasy, które już w Polsce się wychowały od małego i tu mają swój dom, ale takich przecież w naszym kraju nie ma zbyt wielu.
    To co napisałam dotyczy nie tylko różnic rasy (które postrzegam raczej jako różnice kulturowe a nie różnice w kolorze skóry) ale w zasadzie również małżeństw "międzynarodowych". I tak nie łatwo mężczyźnie zrozumieć kobietę (i vice versa), a co dopiero, gdy ta druga osoba pochodzi z zupełnie innego środowiska, mówi innym językiem i wychowana jest w innej kulturze...:wink:
    znam tylko 3 takie małżeństwa i widzę, ile trudu wkładają w to, by nie było zbyt wielu "zgrzytów" w ich codzienności (jedno z tych małżeństw jest "mieszane" zarówno pod względem rasy, jak i języka, religii i w zasadzie wszystkiego co się da, a mimo to od 20 lat razem szczęśliwi i zgodni - tylko pozazdrościć!)
  • Kolor skóry nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Linie podziałów są współcześnie wyznaczane zupełnie gdzie indziej. I tak na przykład jednym z najbliższych mi hierarchów Kościoła jest Nigeryjczyk Franciszek kard. Arinze.

    PK07s04arinze.jpg
  • [cite] Agnieszka:[/cite]
    [cite] Ola i Paweł:[/cite]Pewnie chodzi mu np. o małżeństwo kobiety przez rasistów nazywanej białą z mężczyzną przez rasistów nazywanych murzynem (wersja hardcore: czarnym).

    Ej właśnie! Czemu Cię nosi jak widzisz takie małżeństwa? Z tego są "takie ładne beżowe dzieci" :rolling:
    [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Karina:[/cite]Co masz na myśli pisząc małżeństwa mieszane?
    Inne rasy.


    bardzo mile towarzystwo tutaj sie spotkalo:shocked:nie ma co
    ja jestem mieszanym malzenstwem(mezczyzna i kobieta+ inna rasa)
    dziekuje Wam serdecznie
    Uważam, że to nie ma znaczenia, jaki mamy kolor skóry. Ważne, jacy jesteśmy w środku, ważne, że nie krzywdzimy innych i staramy się żyć dobrze, godnie.
    Nie przejmuj się takimi ludźmi i bądź szczęśliwa.
  • [cite] Taw:[/cite]... no i co w tym złego że mi się to nie podoba?
    Ja myślę, że to źle.
    Ponoć wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, czyżbyś tak nie uważał?
    A co z miłością bliźniego?
  • Hmm... Ok wyjaśnię się jeszcze raz - nie cytujcie mnie przy, moim zdaniem, pachnącej rasizmem wypowiedzi Taw. Zresztą pisząc "przez rasistów nazywanych czarnymi czy białymi", chciałem zasugerować rasistowski (więc nie na miejscu) wydźwięk tej wypowiedzi.

    Proponuję na końcu moich słów o "beżowych dzieciach" dać ":wink:". Małe murzynki czy mulatki są prześliczne! A opalać to ja sie lubię :tongue:

    Nie mam nic przeciwko innym kolorom skóry. Mam znajomych wśród rodowitych czarnych Senegalczyków czy Turków z Cypru lub Algierii - świetni ludzie, mimo, że nasze światopoglądy są pewnie różne. I to chyba chodzi właśnie o to co słusznie zauważyła Monika44 - różnice kulturowe a nie tam ilość pigmentu.

    Mnie np. wkurzają zwyczaje Chińczyków - cały dzień chodzą w piżamie (po korytarzach, do WC, do telefonu, do innego budynku akademika...), siedzą w tych piżamach po 10 godzin w kuchni i gotują i są zdziwieni gdy ktoś inny chce z kuchni skorzystać (doświadczenie z wymiany zagranicznej). I wcale nie uważam, że robią to przez swój kolor skóry czy kształt oczu, ale przez to, że inaczej są wychowani.
  • Przypomina mi się sprawa Simona Mola, przed którym liczne panie rozkładały nogi z pobudek antyrasistowskich. Ciekawe, jak potraktować fakt, że ów Simon Mol skwapliwie korzystał z okazji i zarażał je HIV-em - czy był to z jego strony przejaw rasizmu, czy antyrasizmu? :shocked:
  • W obecnych czasach Taw ma pełne prawo do wyrażania swoich poglądów nawet negatywnych co do pochodzenia i rasy. Chyba, że Taw ma być zgodny z linią prawomyślnych poglądów UE wystrzegającej się dyskryminacji rasowej jak ognia choć nieunikającej dyskryminacji z racji wieku np. wprowadzanie prawa do zabijania poczętych jak i chorych. Wszystko pod szczytnymi hasłami prawa do wolności i samostanowienia. Wynika z tego że jeżeli instytucja zwana UE ma prawo do dyskryminacji poczętych i chorych to Taw ma prawo do nielubienia innych rasokultur.
  • W obecnych czasach Taw ma pełne prawo do wyrażania swoich poglądów nawet negatywnych co do pochodzenia i rasy.
    Słuszna idea obroni się sama, wystarczy kalendarz.
  • Podroze ksztalca- naprawde,mi sie oczy otworzyly na inne kultury,rasy itd, zobaczylam,ze Bog jest niesamowity,ze mamy taka roznorodnosc.Wszyscy jestesmy dziecmi tego samego Boga i nie ma roznicy jaki mamy kolor skory,czy oczy sa skosne,czy wlosy rude czy czarne i mocno krecone.
  • [cite] Agnieszka:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]W obecnych czasach Taw ma pełne prawo do wyrażania swoich poglądów nawet negatywnych co do pochodzenia i rasy.
    Słuszna idea obroni się sama, wystarczy kalendarz.

    i rasistci wymra smiercia naturalna:tongue:
    Ech... znowu strzeliłem nad głowami... ide pleść wianki...
  • Kościół jest zły, bo księża to pedały.
    ... a politycy to złodzieje. Łado. Kolado.
  • Proponuję celować niżej Taw

    Zochalowamama cóż na prowokacje nie będę odpowiadał.
  • Ale czy kolor kropek, jaki by on nie był - jest dla ciebie ważny i nie ma możliwości aby białe kropki połączyły się z czarnymi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.