Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Artur Górski, poseł - potrzebuje krwi i modlitwy

AgaAga
edytowano październik 2013 w Pomagajmy sobie
Artur Górski, poseł PIS, poważnie zachorował. Większość kojarzy go jako polityka, moim zdaniem jednego z lepszych posłów obecnej kadencji. Ja akurat znam osobiscie Artura i jego rodzinę od czasów wczesnego dzieciństwa. I dlatego wiem, że jego działalność wynika z prawdziwej potrzeby serca, a nie zimnej kalkulacji. On po prostu jest mega porządnym człowiekiem. I jego wiara jest naprawdę wiarą, a nie pokazówką dla kamer.
Teraz Artur sam znalazł się w sytuacji ogromnej próby. Proszę o modlitwę w jego intencji, a forumowych krwiodawców, o oddanie krwi. Poniżej kopiuję szczegóły z FB:
PROSZĘ O ODDANIE KRWI ARH+
(można oddać także inną grupę krwi)

Drodzy Przyjaciele!
Rozpoczynam w poniedziałek intensywną chemioterapię.
Będę potrzebował dużo krwi o grupie ARH+.
Zwracam się do Państwa, abyście wsparli mnie przez
oddanie krwi do banku krwi.
Krew można oddać w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa
ul. Saska 63/75 w Warszawie
Trzeba zarejestrować się pod nr tel. 22 514-60-26
Pobrania są w godz. 7-17, ale osoba, która pierwszy raz
oddaje krew, powinna być rano (po lekkim posiłku)
UWAGA!
Żeby ta krew do mnie trafiła, proszę przy pobraniu krwi
poprosić, aby w zaświadczeniu wpisano:
"Dla Artura Górskiego, Instytut Hematologii".
To zaświadczenie powinno trafić do mojego biura
poselskiego, ul. PUŁAWSKA 130, które jest czynne w godz.:
pon. 9-19, śr.i czw. 9-17, pt. 9-15.
Te zaświadczenia trafią do mnie, ja przekażę IH, a ten
uzyska dla mnie Waszą bezcenną krew.
Nie wiem, czy będę umiał wyrazić Wam wdzięczność,
bo Wasza krew to moje życie!

Komentarz

  • edytowano październik 2013

    "...Zaledwie pięć minut później oddzwonił i przekazał dramatyczną wiadomość: – Niestety, potwierdziło się najgorsze. Mam ostrą białaczkę limfoblastyczną – mówił z bólem polityk PiS.  Módlmy się – zaapelował, gdy życzyliśmy my dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia. Posła Górskiego czeka teraz długie leczenie i chemioterapia. 

    Poseł PiS Artur Górski zasłynął m.in., gdy chciał w Sejmie przeforsować projekt ustawy, która ustanowiłaby Chrystusa królem Polski...."

  • Coz, z racji innej grupy krwi, tudziez czynnikow geograficznych moge sie tylko pomodlic...

    +++

  • Draconessa, to "tylko" to bardzo dużo (ja też krwi oddać nie mogę, bo chociaż aktualnie w Wawie, to w ciąży).
  • edytowano październik 2013
    Ja też mogę się tylko pomodlić, choć grupę krwi mam odpowiednią, mieszkam daleko od Warszawy.
     +++
  • Ja też mogę się tylko pomodlić, choć grupę krwi mam odpowiednią, mieszkam daleko od Warszawy.
     +++
    Można oddać inną grupę i pobrać zaświadczenie, ze się oddało, dostarczyć szpitalowi, gdzie leży pacjent.
    "zamienią" na potrzebną pacjentowi grupę
  • Kociaro, grupa by pasowała, tylko nie jestem z Warszawy.
  • Kociaro, grupa by pasowała, tylko nie jestem z Warszawy.
    nie ma znaczenia-dlatego trzeba przy pobieraniu powiedzieć, dla kogo, centrum krwiodawstwa wystawia dokunet, który potem można np. faxem wysłać, mailem, tradycyjną pocztą :)

    testowane wielokrotnie
  • a karmiąc to w ogóle można oddawać, czy nie? bo się zastanawiam, czy przypadkiem ten zakaz oddawania nie dotyczy karmiących noworodki?
  • edytowano październik 2013
    Nie wiem, wydaje mi sie, że karmiąca matka nie powinna tracić krwi, bo się osłabia.
  • bo tak się zastanawiam, czy to ma aż takie znaczenie w przypadku kobiet karmiących nieco dłużej niż standard. duże dzieci nie piją aż tak dużo matki ;)
  • A nie jest tak, że pół roku po sn a rok po cc? Ze względu na możliwość zakażenia się żóltaczką przy operacji ?
  • Ja bym z chęcią oddała bo ani w ciąży nie jestem jednak, ani po porodzie i nadwagę mam, że mogę oddać nawet litr. Tylko, że w mojej okolicy nie ma nawet żadnego punktu krwiodawstwa. Do Wrocławia trzeba jechać.
  • Ja bym z chęcią oddała bo ani w ciąży nie jestem jednak, ani po porodzie i nadwagę mam, że mogę oddać nawet litr. Tylko, że w mojej okolicy nie ma nawet żadnego punktu krwiodawstwa. Do Wrocławia trzeba jechać.
    a, no to tak...faktycznie-ja sądziłam, ze myślałaś, ze mozesz tylko w Wawie oddać :)
  • edytowano październik 2013
    Z poczŧku też tak myślałam, bo przecież pacjent leży w Warszawie. Nie wiem czy udało by sie załatwić aby z innych miast przesyłali tam? Czy wogóle opłaca im sie transport z drugiego końca Polski.
  • Tak mi się skojarzyło: zbrodniarz wojenny Erich Priebke zmarł niedawno w wieku 100 lat.
  • Co, mial sto lat na nawrocenie. Pan kocha tez jego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.