Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bieganie dlka początkujących

edytowano październik 2013 w Pomagajmy sobie
Stało się! Zaczęłam biegać...
Wydawało się to takie proste. A jednak nie go końca...
W szkole średniej biegałam na długie dystanse. Ale to było około ćwierć wieku temu.
Dziś zrobiłam kilka kilometrów (6-7) i powiem szczerze, że końcówka to już był spacer... I czuję mięśnie.
Z drugiej strony poczułam coś fajnego w tym bieganiu...
Dziewczyny, podzielcie się swoimi radami dla początkujących!
Jak zaczynać? Na jakim dystansie? Jak dozować wysiłek? Na co zwrócić uwagę?

Komentarz

  • Mój mąż by Ci polecił książkę Jeffa Gallowaya na początek.
  • No to dedykuję Ci piosenkę "Dokąd tak biegniesz":)))
  • Mój mąż by Ci polecił książkę Jeffa Gallowaya na początek.
    Jaki tytuł?
  • zawołajcie je ;) 


    @Anka !!!   @Malgorzata !!!! 

  • Dziś zrobiłam kilka kilometrów (6-7) i powiem szczerze, że końcówka to już był spacer... I czuję mięśnie.


    podziwiam:) ja przy pierwszych biegach dawałam radę przebiec ledwo 1,5 km. Ale ja zawsze miałam problem z wydolnością oddechową i to mnie głównie stopowało. W szkole biegałam, nawet w reprezentacji szkoły, ale na te najkrótsze dystanse. Teraz biegam od kilku dni i dziś przebiegłam 3 km.
  • A cóż to takiego ten men? ;)
  • edytowano październik 2013
    Triatlon


    Malgosia jesteś dobra jesli ostatnio biegałas ćwierć wieku temu a z marszu zrobiłaś 7km!!!

    Dzięki za ten wątek. Ja chce podjąć druga próbę :) i chętnie poczytam od czego zacząć ;)
  • czyli też pływanie?
    Odpada! Mam lęk przed wodą.
  • Na bycie menem nie mam szans.
    Zostanę kobietą ;)
  • Pływanie i rower.
    Ja tam tez zapędów do ironmena nie mam ;)
  • Tymczasem chyba kupię sobie kijki do nordic walking.
  • A ktoś tu narciarstwo biegowe uprawia?
  • Moim zdaniem jak sie zaczyna w naszym wieku, trzeba jednak zacząć od marszo biegów, np truchtasz 1 km, 400 m idziesz szybkim krokiem, potem 500 truchtasz, a potem powtarzasz to np 5 razy. Najpierw nalezy robić to naprawde bardzo wolno. Po miesiącu sciągasz aplikację i przygotowujesz się do półmaratonu.
    Trzeba tez paniętać o dobrym rozciąganiu. I na początek nie biegać więcej niż 3, max 4 razy w tygodniu.
  • Aj weźcie przestańcie ;) Jak długo po cc trzeba czekać, żeby wrócić do biegania? Na rowerze jeździłam mniej więcej do 25 tc, potem musiałam przestać, bo brzuchol jednak za wielki. Z biegania zrezygnowałam praktycznie od razu, najpierw mi było niedobrze, a potem od razu brzuch (na rowerze przeszkadzał dopiero spory, w bieganiu normalnie razem z testem...). I czekam na wiosnę!!!!
  • edytowano październik 2013
    Przeczytaj


    Urodzenie biegacze


    I jesteś ugotowana, mówię Ci
    To wciąga
    W marcu masz półmaraton w Warszawie , zapraszam
    Zapisy od listopada ruszają
    Wpisoweeee wtedy małe jest :)
    Urodzeni biegacze to jest to. Jak ta książka nie zarazi entuzjazmem do biegania to już nie wiem co by mogło :).

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.