Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebna krew ORH+ albo ORh- dla Wojtka w Szczecinie...

edytowano październik 2013 w Pomagajmy sobie
Przyjaciel naszej rodziny czterdziestoparoletni Wojtek, tata małej Weroniki jest od kilku lat chory na szpiczaka. 
Obecnie leży w krytycznym stanie w szpitalu, non stop krwotoki. Jest ciężko:(
My niestety nie pasujemy z naszymi grupami krwi, czuję się z tym fatalnie, bo chciałabym jakoś pomóc.

Jeśli ktoś by mógł pomóc to może się zgłosić w Szczecinie, 
albo też, o co szczególnie proszę, 
przekazać informacje do osób które tam mieszkają, niech przekażą do swoich znajomych.

Proszę...




KREW MOŻNA ODDAĆ PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO 80/82 w Szczecinie lub w każdej stacji krwiodawstwa Z INFO "DLA WOJTKA WENTY, ODDZIAŁ HEMATOLOGI NA Unii LUBELSKIEJ w Szczecinie".



http://www.fundacjakukuczki.pl//pages/posts/pomozmy-rekinowi-518.php?searchresult=1&sstring=rekin

Komentarz

  • Mam taką,ale daleko do Szczecna :-S
  • Mam ORh minus ale spod Poznania jestem, 4 miesiące temu przetoczono mi litr krwi i karmię piersią. Chyba się nie nadaję a chętnie oddałabym krew która uratowała mi życie.
  • Wojtek to także nasz znajomy, a z jego żoną chodziłam do jednej klasy. Moj syn właśnie kończy 18 lat i następnym tygodniu wybiera się do stacji krwiodawstwa.
  • Ciężarne chyba nie mogą,co?
    mam taką grupę krwi.
  • Też mam zero Rh minus i też nie mogę po przeszłości onkologicznej
  • A ja ze Szczecina, aż żal, że zarówno moja, jak i Męza grupa krwi to nie 0  :(( :((

    Rozpytam wśród znajomych.
  • edytowano październik 2013
    Jedna ciotka moja chyba właśnie wczoraj była i astma ją wykluczyła...

    Osoba chcąca oddać krew żadnych badań na własną rękę nie musi wykonywać, w stacji krwiodawstwa są przeprowadzane wszystkie wymagane procedury. Palenie papierosów nie jest przeciwwskazaniem.

    KTO MOŻE ODDAĆ KREW:
    • osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą, co najmniej 50 kilogramów;
    • osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych
    części ciała;
    • osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i
    zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
    • osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

    OSOBY DOROSŁE MOGĄ ODDAĆ KREW PO OKRESIE:
    • 6 miesięcy po dużych zabiegach chirurgicznych;
    • 2 tygodni po przebyciu grypy lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C;
    • 2 tygodni po zakończeniu leczenia antybiotykami;
    • 7 dni po wykonaniu małego zabiegu chirurgicznego (np. usunięcie zęba);
    • 48 godzin po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz anatoksyną przeciwtężcową;
    • 3 dni po zakończeniu miesiączki;
    • 6 miesięcy po porodzie lub zakończeniu ciąży.

  • Szczecin, ale inna grupa krwi u mnie i najbliższych- przykro mi:(
  • Posłałam chyba ze 100 smsów do znajomych, a Ci do swoich znajomych....
    Mam nadzieję, że ktoś odpowiedni się znajdzie.
  • Udostępniłam na fb
  • Dziękuję Wam!!!!!!!!!! Czytałam w necie że można oddać krew w dowolnym miejscu w kraju z zaznaczeniem/pisemnym zaświadczeniem, że to dla konkretnej osoby w konkretnym szpitalu, tak jak pisała joachm.  Jutro sprobuję zadzwonić i upewnić się że to działa. 

    Już któryś raz zapominam napisać, że proszę również, a może przede wszystkim o modlitwę za Wojtka, jego rodzinę. Napiszę jeszcze w modlitewnym...
  • żałuję, że Teśka ma niecałe 3 meisiące.
    Co do zasady można oddać jakąkolwiek grupę krwi gdziekolwiek z zaznaczeniem, że dla takiejto a takiej osoby.
    Zaraz dzwonię do brata. on w ciąży nie był ;)
    Też coś takiego znalazłam, ale nie bardzo chce mi się wierzyć?
    @Bea serio serio?

  • Dzwoniłam do stacji krwiodawstwa na Wojska, jednak aby pomóc konkretnej osobie trzeba oddać krew na miejscu, bo nikt tego nie będzie wiózł. Kiedys to było na zaświadczenia, teraz tego nie chcą, trzeba na miejscu.

    Oczywiście można oddawać dla innych w innych miastach, krew zawsze potrzebna. 

    Próbowałam sie dowiedzieć co z tymi innymi grupami krwi, ale pani zaczynała tracić do mnie cierpliwość :) Mówiła że można, ale nie mam pewności w jakim sensie.
  • Ja jestem honorowym dawcą krwi 0Rh+ ale miesiąc temu rodziłam i póki co pomóc nie mogę .. jescze ponad rok temu jak oddawałam dla konkretnej osoby oddalonej daleko, na zaświadczenie przyjmowali, ale czy faktycznie ta krew była dla tej osoby, raczej to niemożliwe, po prostu szpitale korzystają z pewnych rezerw i trzeba je uzupełniać...
  • Krew chwilowo uzupełniona, ale Wojtek zaziębił się, jakas pielęgniarka chyba wietrzyła za mocno w pokoju...i nawrót sepsy..
    Proszę o modlitwę w intencji Wojtka, i jego żony, która jest załamana i nie ma siły. 
  • +++ za Agę i Wojtka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.