Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauka jęz. francuskiego

edytowano październik 2013 w Pomagajmy sobie
Myślę o rozpoczęciu nauki. Bo dziecku w szkole należałoby pomagać, a nikt w domu nie zna. Jedynie najstarsza córka się kiedyś uczyła. Ale ona do pomocy niezbyt chętna.
Czy tego języka można się uczyć samemu?
Czy moglibyście poleciś jakieś sensowne (łopatologiczne) podręczniki? A jeszcze lepiej płyty.

Komentarz

  • Pisz do Lili. Ma wiedzę i doświadczenie w temacie :)
  • edytowano październik 2013
    Jako osoba, która wiele razy próbowała zacząć uczyć się francuskiego :) polecam kurs internetowy:

    http://www.francuski.6ka.pl/lekcja/cz1/1
  • A nie lepiej, zamiast czas tracić, wziąć kogoś, któ pomoże córce? No, chyba że samam chcesz się uczyć ;) Ale ze mnie leń wychodzi ;) Tylko że ja języków  uczyć się nie lubię. Wystarczy, mi że znam angielski... :\">  Próbowałam z norweskim, ale doszłam do wniosku, że do chorego kraju wyjeżdżać nie będziemy i zrezygnowałam.

    Ale, z drugiej strony, jak dziecko się ma czegoś nauczyć, to jest to motywacja dla mnie, żeby sobie coś przypomnieć, czegoś się nauczyć. Choć na angielski wysyłać będę chłopaków do szkoły. To jest język, który zawsze dla mnie będzie obcy, a i akcentu nie opanuję doskonale. Improwizować mogę z matematyką czy naukami przyrodniczymi.






  • Francuski? Nie idź tą drogą...
  • Kocham francuski, ale już nic nie pamiętam :-S
    Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się nauczę
    [-O<
  • Paweł, Ola wczoraj opowiadała o Twojej karierze tłumacza na budowie.
    Piękne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.