Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

lekkostrawne danie - po operacji

edytowano październik 2013 w Kuchnia
co mogę zawieźć Mamie, która dziś miała operację (nerki)?
Zupka marchew + cukinia? (bez mięsa oczywiście) czy mogę coś jeszcze dodać?

Komentarz

  • ja bym na twoim miejscu zadzwoniła do lekarza prowadzącego albo do dyżurki na oddziale
  • edytowano październik 2013
    Jaglankę  X_X

    Ed. Przepraszam, ale co to forum z człowieka robi ...
  • albo mannę........................
  • Bana chcesz? 
  • Jaglankę  X_X

    Ed. Przepraszam, ale co to forum z człowieka robi ...

    =)) =)) =))
    Właśnie kurier przyniósł 10 kg jaglanki! Skąd? Z Badapaku!
  • Po operacjach świetnie się sprawdzają domowe, gęste kisiele - np. czarne pożeczki (mogą być z mrożonek) rozgotowane + mąka ziemniaczana etc. i budynie.
  • @Pola - przede wszystkim zapytaj lekarza, kiedy mama będzie mogła zacząć coś jeść po operacji.
  • Dziś jeszcze nic!
  • Mnie się też wydaje, ze pierwszy dzień tzn dzień operacji to nic tylko zwilżanie ust szpatułką. Na drugi dzień nie pamiętam, może jakieś kroplówy. Któregoś dnia dali taki kleik na wodzie, bez soli, rety jak smakował! Taki kleik bardziej do picia. I tak powolutku...
  • Wszystko zależy, jaka operacja. Po brzusznych obowiązkowa jest dieta ścisła. Po innych - nie.
  • Mój Jerzyk niby nie po operacji tylko po zabiegu , ale ścianę żołądka ma przewierconą, nie mam jakiś specjalnych zaleceń, mleko już mu dawali w dzień zabiegu, ale jestem ostrożna na obiad dzisiaj dostał jaglankę z siemieniem.
  • Mama już powolutku je (trzeci dzień po operacji). Lekkie zupki szpitalne itp.
    Niestety ma strasznie wielki brzuch ( jak na swoją figurę - jest raczej szczupła ) zastanawiam się czy to normalne. To było operacja której celem było umożliwienie swobodnego odpływu moczu z nerek. Ponoć miała jakieś zwężenie, część moczu cofała się. Przeprowadzono ją laparoskopowo.
  • Po laparoskopii brzucha też post ścisły, a potem bardzo delikatny pokarm, piłam bobofruity - nie bijcie, a i tak jelita podrażnione...
    ale jasne Katarzyna racja, zależy, w którym miejscu organizm operowany 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.