Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Fenoterol- pilne!

edytowano listopad 2013 w Pomagajmy sobie
Jak w tytule - wielka prośba, może komuś zostało i mógłby sie podzielić. Moja przyjaciółka 31 tc, czwarte dziecko, właśnie musi brać, w aptekach nie ma, bo podobno od 1 listopada wycofali. Jeśli nie dostanie, czeka ją szpital a w domu niepełny dwulatek, z którym bardzo nie chce sie rozstać. Proszę, może ktoś ma?

Komentarz

  • Nie mam, ale czy ona juz brala fenoterol, czy chce dopiero wprowadzic?
  • Mi lekarka mówiła, że to straszne świństwo i już tego nie przepisują...., jest coś innego, a czasami wystarcza magnez, powinien jej lekarz przepisać inny lek.
  • Fenoterol, to swinstwo, serio. 

    Jak nie brala wczesniej, to lepiej w to nie wchodzic.
  • Tylko nie fenoterol.
    Biedna!!
  • Była na no-spa i relanium, bez skutku. dzis dostała receptę na fenoterol, a jak sie okazało ,że w aptekach nie ma ( jedno opakowanie zdobyła), lekarz jej powiedział,że ma sie zgłosić jutro na oddział, położy ją i da w kroplówce. Chyba też fenoterol? A może nie? Ona załamana, najbardziej nie chce tego dłuższego leżenia w szpitalu, dlatego myślałam,że jej pomogę. W aptece też jej powiedzieli,że od 1 list wycofane ze względu na skutki uboczne. No i że nie ma nic innego w zamian.
  • Kurcze,może by tak skonsultować z innym lekarzem. np. Dmochowskim?
    Napisze na Fb,mozna też na ZDR3+ spróbowć-mailem.
  • ja tez słyszałam ze luteinę czasem się daje dla zapobieżenia przedwczesnemu porodowi..
    nie wiem na ile to sprawdzone informacje..no i ten magnez ..

    Biedna..
  • Ja dostawałam luteinę, (ale miałam alergię dopochwowo) i dostałam w końcu Duphaston w tabletkach - ale nie wiem, czy to zamiennik tego całego fenoterolu. W każdym razie to zapobiegło skurczom i skracaniu się pzredwczesnemu szyjki.
  • Luteina może być całkiem nie od rzeczy. Warto też poważnie rozważyć suplementację sporymi dawkami magnezu i B6. I z innym lekarzem się skonsultować. Nie znam szczegółów sytuacji tej kobiety ale zakładam, że skoro lekarz puścił ją do domu, to tragicznie nie jest i jakiś nagły poród przedwczesny jej nie zagraża.
  • No własnie. Ale niestety nie wiemy co tam dokładnie jest za sytuacja..
  • w razie co mam jakąs niezużytą dopochwową luteinę, która mi została z czasów problemów w pierwszych nastu tygodniach ciazy..
  • Luteine tez mam,jakby co.
  • JA przez 2 ciąże byłam na fenoterolu, w trzeciej właśnie lekarka była na to oburzona, jak mogli mi to przepisywać, drugą ciążę przeszłam nawet z mniejszymi skurczami na magne B6, czyli magnez, 3 razy po 2 tabletki i było naprawdę nieźle, nawet lepiej niż na fenoterolu.
  • Dzięki Wam wszystkim. 
    @MamaMika - już się konsultowali, zobaczymy co będzie jutro. 
    Dzięki jeszcze raz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.