Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Płatki śniadaniowe

edytowano listopad 2013 w Kuchnia
Dostałam od znajomych b. dużo takich zwyłych, kukurydzianych płatków śniadaniowych. Z mlekiem nie przejemy. Czy macie pomysły, jak wykorzystać do innych potraw? Zastanawiałam się np. nad takimi batonikami. Nigdy nie robiłam, ale chyba to nie jest wielkie wyzwanie (pod warunkiem, że ma sie w domu bakalie)? Proszę o rady!

Komentarz

  • jako panierkę do kotletów można (do woreczka, rozbić tłuczkiem i obtaczać)
  • Sprawdź zawartość cukru. Warto zużyć, jak są niskocukrowe. Normalne mają w 100g ok. 8 kostek cukru.
  • Olesia, robiła blok czekoladowy z takimi płatkami... ależ mi narobiłaś smaka...
    @Olesia wołam Cię!!
  • Tutaj był przepis na ciasteczka obtaczane w płatkach kukurydzianych, robiłam raz, dobre były, tylko płatków soecjalnie dużo do tego nie zużyjesz:

  • można użyć jako panierki do kotletów (z kaszy jaglanej rzecz jasna :-))
  • no i pięknie
  • jeszcze piękniej!
  • Będę w Lublinie w drugiej połowie tego miesiąca, może by jakieś spotkanie zrobić?
  • Zagłębie Lublin!!! Z płatków możesz sobie zrobić peeling. Tylko nie dolewaj mleka. Na sucho. Śpiworek ze strychu, nasyp płatków, wejdź i turlaj się zawinięta przez 20 min. Pisałem już, że nago? Nago. Wielokrotnego użytku, szczególnie dla tych, co się nigdy nie brudzą :) 

    Zagłębie Lublin!!!

  • Jak znasz jakiegoś królika, możesz go poczęstować. Moja uwielbia :D
  • Toskańskie ciasteczka - pieknie wyglądają. Może???

    Ach, cóż Ci wielodzietni ze mnie zrobili? Nic nie umiałam piec poza mufinkami, a teraz zaczynam sie rozkręcać. Dzięki, o dzięki!  ^:)^ Tymczasem mam kolejne pytanie - kto mnie odwiedzi, abym mogła tymi cudeńkami poczęstować? Ja też chcę do reala!
    @natalnika jeżeli jeszcze chleba nie pieczesz, to pewnie nie długo zaczniesz ;)

  • jako panierkę do kotletów można (do woreczka, rozbić tłuczkiem i obtaczać)
    mój mąż tak zaczął w zimie robić!
    no i tradycyjnie z mlekiem i miodem.(mąż już "nie dotyka tego")
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.