Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Awaria kuchenna - zatwardziale przypalony garnek - help!

edytowano listopad 2013 w Pomagajmy sobie
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Ja próbuję skrobać skrobaczką do kuchni elektrycznej. Czasem coś się uda ruszyć. A jak częściowo odskrobane, to potem łatwiej coś zadziałać.
    I męża warto w to ubrać. Dać mu skrobaczkę i druciak i niech się wykazuje ;-)
  • A takim czyscikiem Abrazo probowalas? Bo ja tym juz kilka garnkow ze stanu naprawde beznadziejnego uratowalam.
  • kostkę do zmywarki lup proszek do prania rozpuscić i mozna chwilę pogotowac a potem zostawic do ostygnięcia. a potem druciakiem skrobać.
  • Ja używam sody z octem, wydaje mi się mocniejsze, niż sama soda. Słyszałam też, że można dodać jeszcze sól.
  • Ja przypalone garnki, tudzież czajniki na gaz  doczyszczam szorując kostką do zmywarki.:D
    Efekt naprawdę super!
    Jeszcze ze sposobów na przypaleniznę polecam gotowanie obierków ziemniaczanych.
  • u mnie wszystko schodzi po całonocnym wymoczeniu dna garnka proszkiem do zmywarki rozpuszczonym w gorącej wodzie
  • musze poszukać w Niemczech   Abrazo , wystarczy gotować na małym ogniu nawet i samo odchodzi
  • Ja skrobię przypaleniznę "po chamsku" - biorę pumeks i szoruję. Resztki tylko jakimś skrobakiem lub proszkiem.
  • Można spróbować zagrzać w nim wodę ze zwykłym proszkiem do prania. Po nocy moczenia enzymy wszystko "przeżrą" i zejdzie.
  • Nie wiem tylko, czy taki garnek po tylu działaniach będzie się jeszcze do czegoś nadawał
    :(
  • Fissler będzie :)
  • Można spróbować zagrzać w nim wodę ze zwykłym proszkiem do prania. Po nocy moczenia enzymy wszystko "przeżrą" i zejdzie.
    Tak radzi Anthea Turner :D Jeśli warstwa już cienka można po prostu wyszorować solą :)
  • Też mam taki garnek po powidłach
    Czekam @Wanda aż Ci się uda
    potem ja wezmę się za swój
    :))
  • Ja też! Też taki mam!
    Póki co dałam mamie. Codziennie szoruje :)
  • Płyn do czyszczenia pryszniców. Działa, sprawdziłem. zalać/spsikać i zostawić na godzinę.
  • Fissler będzie :)
    OT
    Polecacie te garnki? Warto nabyć?
    Co w nich takiego wyjątkowego?
    Poza ceną...

    W Tesco jest niby jakaś promocja. Znaczki się zbiera.
    Często zakupy w Tesco robię, więc i znaczków trochę mam...
  • Może ktoś się w końcu wypowie w kwestii tych garów?
  • Tu o akcji:

    A tu produkty dostępne w ramach promocji:

    Możecie się wypowiedzieć?
  • Właśnie spaliłam ziemniaki na pierogi. Garnek na szczęście nie fissler, więc jak się nie doczyści, to nie będę płakać jakoś szczególnie głośno. ;)

    Ale cholera, przydałyby mi się takie garnki:

    image
  • Ola, odłączyć Ci forum?

    =))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.