Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podwójne przyjęcie urodzinowe w Boże Narodzenia ... pomocy

edytowano listopad 2013 w Pomagajmy sobie
Syn obchodzi pierwsze urodziny w drugiej połowie grudnia (tradycja rodzinna każe świętować to wydarzenie w gronie babć, dziadków i chrzestnych), córka też ma urodziny, co prawda już nie pierwsze, ale też w grudniu - postanowiliśmy zorganizować przyjęcie w święta, bo wtedy najłatwiej wszystkich zebrać w jednym terminie. 
Lękiem napawa mnie myśl o organizacji tego przyjęcia. Proszę o pomoc, jak to wszystko skomponować, żeby dobrze grało :); chciałabym, żeby było zarówno świątecznie, jak i urodzinowo, i żeby goście miło wspominali wizytę w naszym domu. 
Może macie jakieś inspirujące pomysły na menu, szczególnie chodzi mi o potrawy, które wcześniej mogę przygotować, żeby w tym świątecznym dniu być z gośćmi, jak najwięcej.Jak zabawić dzieciaki w wieku 13, 8, 7, 4, 3 (dziewczynki) oraz 11, 10 i 1 (chłopcy)? Może jakiś zabawny tekst zaproszenia ktoś podrzuci? Za każdą podpowiedź będę ogromnie wdzięczna

Komentarz

  • Jeśli chodzi o menu, to łatwe - najlepsze są przepisy świąteczne, bo w większości można potrawy zrobić wcześniej: wszystko słodkie (piernik w charakterze tortu na przykład), smakowity bigos, barszcz też kisi się wcześniej. Chyba @Promama zakładała wątek w tym duchu (acz chodziło o chrzest bodajże).
  • Od lat urządzamy takie hmm przyjęcia - w trzecim dniu świąt:), jak twierdzi mąż, przypadają jego urodziny. Przyjeżdża zwykle dużo ludzi - rodzina (od obiadu) i znajomi - do nocy. Kolędujemy wspólnie.
    W tym roku dochodzi jeszcze roczek najmłodszego. Jeszcze nie wiem, co zrobimy do jedzenia. W zeszłym roku mąż gotował. Nawet nie próbuję policzyć ile nas było - co roku dochodzą z cztery osoby. Ważne, by razem pośpiewać. 
  • Co do zabaw - @uJa może coś podpowie... Menu - wyguglaj przepisy od serca, naszej @IrenaB
  • Ja bym sie nie nastawiala za bardzo na jedzenie, bo wszyscy i tak juz obzarci beda po swietach ;)
    Robisz dwie lekkie salatki, do tego kielbaski na cieplo, barszczyk do picia. Ciasta swiateczne jeszcze.
    Wspolne muzykowanie jest super, szczegolnie jak kilka osob na instrumentach gra.
    Jesli sa warunki, to mozna dzieciom kulig zrobic. Albo dac papiery rozne, koraliki itp i niech lepia korony na Trzech Kroli, albo robia maski na karnawal.
  • ja bym zaproponowała aby rodzina dowiozła co im po świętach zalega... i jedzenie będzie ;)
  • z jedzeniem  dziewczyny mają rację :)
    a nad zabawami pracujemy ;)
  • Ale Groszek pisze, że to ma być w Święta, a nie po.
  • Właściwie to wychodzą potrójne urodziny - czyście zapomniały o Panu Jezusie? [-X

  • Właściwie to wychodzą potrójne urodziny - czyście zapomniały o Panu Jezusie? [-X

    Pamiętamy również, acz świeczek na torcie nie będzie dla Pana :)
    To zrozumiałe - zbankrutowalibyście ;))
  • Aczkolwiek, kiedyś wymyśliłam, że można by zrobić tort bez świeczek, w środku wyciąć dziurę szklanką i wstawić tam świecę Caritas :D
  • a właśnie apropo pingwinów, mam pomysł na zimowe przyjecie urodzinowe,
    tort igloo, pingwinki z czarnych oliwek i/lub winogron dla dzieci, białe i czarne baloniki i pewnie coś się jeszcze wymyśli :) ale to nie świąteczne

    a na świąteczne możecie jeszcze kręgle zrobić o takie:

    image
  • @Małgorzata, nie mogę, daj spokojnie jeżom spać, w sen zimowy zapadają :D.


  • ja mam wigilijną pannę:-)

    żadnego jedzenia ekstra prócz tortu, i tak są wszyscy obżarci.

    tort jak najlżejszy, bo - jak wyżej.

    nie robiłam w Wigilię, ale w czasie okołoświątecznym (goście zjechali wcześniej) taką podchodową zabawę świąteczną: napisaliśmy z mężem wierszowany tekst z zagadkami, kolejne zwrotki i zagadki były u różnych członków rodziny i poukrywane po domu. Na końcu odnajdywało się skarb:-) (piernikowe domki z tealightem w środku). Jak masz kumulację różnych okazji to mogą być zagadki dotyczące świętujących osób, jak jest dużo dzieci, to skarb może być jakiś do podziału, albo wspólnego złożenia. Generalnie podchody lubią wszyscy i w każdym wieku, a jak masz dom, albo ogród - to w ogóle rewelacja.

  • Zapraszamy na Boże Narodzenie...
    będzie wspólne rodzinne posiedzenie...
    a korzystając z urodzin bożego dzieciąteczka...
    zdmuchną świeczki synek i córeczka...



  • Zapraszamy na Boże Narodzenie...
    będzie wspólne rodzinne posiedzenie...
    a korzystając z urodzin bożego dzieciąteczka...
    zdmuchną świeczki synek i córeczka...



    nasz forumowy Kochanowski......
  • jak oszo?????
    oto, że On był mistrzem szybkich rymowanek na zadany temat
    wymiatał fraszki z rękawa




    coś jak Ty 





    :-B
  • to już chyba ze trzy zwrotki łącznie wyjdą ;)
  • wiec o 14 wszyscy się stawcie w komplecie...
    i pomyślcie o obiadowym kotlecie...
    o zabawy dla dzieci się nie troszczcie...
    dobry humor do nas przynoście...

    a gdy zima zasypie nas śniegiem...
    to bałwana ulepimy biegiem...
    będzie cudnie i świt nas zastanie...
    bo szykuje się kolęd śpiewanie!!!


  • Tylko, no - miszczoskie jest, ale ja bym jednak w pierwszej zwrotce napisała "Bożego Dzieciąteczka" - zamiast "bożego dzieciąteczka".  :-B
  • @groszek

    jak tam przygotowania :> ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.