Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ratunku, rozgotowałam kalafiora.....

edytowano listopad 2013 w Kuchnia
właściwie uparowałam bardzo na miękko

macie przepis na pastę kalafiorowo-jakąś?
albo i coś innego?

proszę, proszę - ratunku, pomocy :P

Komentarz

  • Hmm. Po rozciapaniu widelcem i zagęszczeniu (mąką, jajkiem) oraz przyprawieniu i opanierowaniu ja bym usmażyła. Na pohybel zdrowemu odżywianiu ;)
  • Czasem dzieci dostaja w przedszkolu pure kalafiorowo- ziemniaczane.
  • Ja dodałabym ugotowane, pokrojone jajko, ogórka kiszonego, majonez i już :) pyszna pasta na chleb
  • Może też do tego trochę startego żółtego sera i koperku ciut...
    chyba pójdę kupic kalafiora
  • ooo

    pasta.... chyba spróbuję zrobić

    P.S. zrobiłam dziś pastę z czerwonej soczewicy z ogórkiem kiszonym, ale została jakaś resztka bo mąż wyjadł to jeszcze na ciepło :P
  • "ratunku, rozgotowałam kalafiora....."


    jak rzyć jak rzyć...
    :D
  • Ja bym osobno ugotowała wywar z włoszczyzny, pokroiła marchewkę, kartofle  i pomieszała z tą papką , przyprawiła zieloną pietruszką, zagęściła i już zupa kalafiorowa gotowa.
  • Zupa krem z kalafiora z prażonymi pestkami słonecznika i dyni.
    mniam
  • Na patelnię trochę masła,prawdziwego nie tam jakiś papranin,dosypać bułkę tartą,zrumienić,dodać kalafior,jak jest zimny to wiadomo-podgrzać,jak prosto z garnka to wymieszać,posypać dużą ilością kopru-smacznego.
    :)

    Aha,ja specjalnie czekam az się rozgotuje coby nie miażdżyć widelcem
    ;)
  • edytowano listopad 2013
    No ja pierdziuuuu
    I tak od razu na forum trzeba pisać o tym??

    a czemu nie?

    sekcja kuchenna - temat kuchenny i niezakamuflowany - od razu wiadomo o co chodzi...
    jak ktoś niezainteresowany, to wchodzić nie trzeba

    nie chciałam marnować i wyrzucić, a nie miałam pomysłu jak przerobić to na coś zjadliwego


    no sorry, jeśli komuś zaniżam poziom forum, to niniejszym składam samokrytykę i bardzo przepraszam
    następny wątek od razu umieszczę w Kąciku ekumenicznym żeby nikogo nie kłuł w oczy
  • No i mi smaka narobiłaś... Chyba każę J dokupić kalafiora :))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.