Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nie jedz olejów roślinnych i pij mleko

edytowano listopad 2013 w Kuchnia
Tytuł trochę spłaszcza artykuł ale chciałam by więcej osób weszło. Przeczytajcie i napiszcie co o tym myślicie. 

http://pokazywarka.pl/margaryna/

Komentarz

  • Co do margaryny sie zgadzam: ani zdrowe, ani smaczne. Nie wiem, jak ludzie moga to jesc.
    I oliwe tez stosuje do wszystkiego, kupuje raz, dwa razy w roku caly baniak i mam spokoj.
    Ale do mleka nic mnie nie jest w stanie przekonac.
  • W pełni się zgadzam z tezami prof. Cichosz. Pochodzę z lekarskiej od trzech pokoleń wstecz rodziny - nikt nigdy nie dał wiary u nas margarynie. Intuicyjnie, czy też na podstawie wiedzy, realizowaliśmy tezy zawarte w tekście - cieszę się ogromnie, że Pani Profesor je poparła tak szerokimi badaniami.

    Jeżeli chodzi o cukry, to należę do osób, które unikają produktów słodzonych syropem glukozowo-fruktozowym. dzisiaj udało mi się kupić sok malinowy z Tęczynka ze zwykłym cukrem, bez tego całego syropu.
  • Co do margaryn i oleju słonecznikowego, to fakt. Co do mleka i przywoływanej Skandynawii - cóż, jest tam jeden z najwyższych poziomów zachorowania na osteoporozę przy jednym z najwyższych poziomów spożycia mleka i jego przetworów, inne atrakcje z tym związane również. Pani Cichosz czyta, to dobrze, ale jeszcze warto czytać jednak rózne badania.
  • Ale jest jeszcze sprawa spożywania przetworzonych czy odtłuszczonych produktów mlecznych: te całe kilometry półek w sklepach jogurtów, danonków, łaciatych etc. są nic nie warte - nie można ich równać z mlekiem i serem białym prawdziwymi.
  • Wlasnie. XXI wiek a ja ciagle kupuje mleko pasteryzowane, zwykly twaróg, masło, śmietanę pasteryzowaną....
  • U nas nie ma zwykłej śmietany niehomogenizowanej, mleka też dawno nie widziałam niehomogenizowanego w mojej okolicy.
  • Zott, http://www.zott.pl/pl/show/page/id/83
    Moja mama znalazla, jedyna - nie UHT
  • Nawet nie wiedziałam, że zott taką robi, spróbuję chętnie. 
    Z wakacji wiozłam śmietanę etc. pzrez 350 km do domu, bo taką w wiejskiej mleczarni znalazłam prawdziwą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.