Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

soda

edytowano grudzień 2013 w Ogólna
Właśnie znalazłam taki artykuł może kogoś zainteresuje.

SODA OCZYSZCZONA TO NIEDOCENIONY LEK PRZECIW NOWOTWOROM, GRZYBOM, PLEŚNIOM, INFEKCJOM, DO TEGO ODKWASZA ORGANIZM !!! Soda oczyszczona, spożywcza - NaHCO3, świeża o wysokiej czystości (99,5%). Jakość potwierdzona atestem producenta. Soda znajduje się w środkach czyszczących, proszkach do prania, kosmetykach i niektórych pastach do zębów. Ma liczne zastosowania w kuchni i przemyśle spożywczym. Co ciekawe, soda oczyszczona posiada całą gamę zastosowań w medycynie. Wodorowęglan sodu stosuje się jako lek pierwszego rzutu w leczeniu nowotworów, chorób nerek, cukrzycy, grypy, a nawet przeziębienia. Soda jest też potężnym zabezpieczeniem przed szkodliwym promieniowaniem radioaktywnym! Leczenie nowotworów W roku 2012 dr Mark Pagel z University of Arizona Cancer Center, otrzymał wysoką dotacji z Narodowego Instytutu Zdrowia, w celu zbadania skuteczności indywidualnej terapii raka piersi sodą oczyszczoną. Skąd wziął się pomysł użycia sody w terapii? Otóż udowodnionym faktem jest, że otoczenie nowotworu i sam guz nowotworowy, mają odczyn kwaśny (poniżej PH 7), zaś zdrowe komórki organizmu lekko zasadowy (pomiędzy 7.2 a 7.5). Soda oczyszczona posiada PH 10,3, a więc jest związkiem bardzo zasadowym. Jeśli PH w komórce nowotworowej zwiększymy do 7,5 i więcej, komórka ta obumrze. Zdrowym komórkom wysokie PH nie przeszkadza – potrafią je regulować do bezpiecznego poziomu. Generalnie - coraz większa ilość lekarzy, uczonych i naturoterapeutów przyjmuje, że guzy nowotworowe to tak naprawdę duże kolonie grzybów (Candida). Jak wiadomo - grzyby rozwijają się tylko w środowisku kwaśnym, natomiast odczyn zasadowy zabija je całkowicie. Zakwaszone środowisko organizmu stanowi doskonałą bazę zarówno do rozwoju komórek rakowych, jak i do rozwoju grzyba/pleśni. Jeśli w organizmie rozpanoszył się grzyb, wytwarza pleśń, która z kolei tworzy kwaśną otoczkę wokół guza, przez którą to nie mogą się przebić limfocyty-T, czyli krwinki immuno-układu, aby guza zniszczyć. Przyjmując regularnie wodny roztwór sody, można w przeciągu kilku dni doprowadzić do znacznego zwiększenia PH w ciele, które należy przez następne miesiące utrzymywać, stosując zdrową, wysoko alkaliczną dietę. Test na Candidę Wieczorem postaw obok łóżka pół szklanki wody. Po obudzeniu natychmiast wypluj do wody to, co masz w ustach, nie zbierając śliny, wypluwając tylko to uda się wypluć, nawet najmniejszą ilość. Pozostaw płyn na 15 min, potem delikatnie zakręć wodą w szklance. Jeśli plwocina zostanie na powierzchni - wszystko w porządku, kwasowość twojego organizmu jest w normie. Jeśli woda stała się mętna, oznacza to duże zakwaszenie organizmu. Jeśli trzymając szklankę pod światło widzisz, że woda jest mętna, a plwocina zaczęła się rozchodzić wewnątrz wody w postaci "odnóży" schodzących w dół, oznacza to, że masz zaburzoną równowagę Candidy. Stosowanie sody do odkwaszania organizmu Bezpiecznie jest stosować sodę w kuracji nie dłużej niż 3 tygodnie (potem należy zrobić przerwę). W pierwszym tygodniu zażywamy 2-3 łyżeczki sody dziennie, w drugim i trzecim tygodniu 1- 2 łyżeczki sody dziennie. W przypadku nowotworów zewnętrznych, gdzie roztwór sody stosujemy w bezpośrednim kontakcie z rakiem, ograniczenie to nie stosuje się. Profilaktycznie oraz w celu odkwaszenia organizmu: 1 łyżeczka sody na filiżankę ciepłej wody (wypijamy powoli). W silniejszej terapii antyrakowej, bądź przy mocnej drożdżycy: na filiżankę ciepłej wody stosujemy 1 łyżeczkę sody oczyszczonej plus 2 czubate łyżeczki naturalnego miodu (w połączeniu z sodą, miód, czyli glukoza, pełni rolę "konia trojańskiego" dla komórek rakowych. Komórka rakowa rzuca się na glukozę z miodu, jednocześnie wciągając do swojego wnętrza cząsteczki sody, które powodują alkalizację komórki rakowej i jej rozpad). Terapia sodą oczyszczoną jest bezpieczna, jednak mogą wystąpić skutki uboczne, chociażby w postaci biegunki. Inne zastosowania sody - jako suchy proszek do posypywania lub pochłaniania zapachów - jako proszek do czyszczenia wszystkich powierzchni (szklankę sody wymieszać ze szklanką soli, można też dodać szklankę boraksu, lecz nie jest to konieczne) - pasta do zębów (soda wymieszana z 3% wodą utlenioną) - do wybielania prania (lub nawet do samodzielnego prania) i wiele innych. Jest to środek "eko", ze względu na swoją całkowitą biodegradalność – rozkłada się już w temperaturze powyżej 60 stopni C. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych w gospodarstwach domowych środków czyszczących, piorących i wybielaczy, soda nie jest szkodliwa dla organizmu człowieka, ponieważ nie grozi poparzeniem, ani zatruciem oparami. Jest substancją niepalną.

Komentarz

  • Bardzo ciekawe, dziękuję. Czy może ktoś z medyków się odezwać, czy są jakieś przeciwskazania tej kuracji?
    Bo ja się akyualnie zakwaszam kwasem jabłkowym produkcji mojej mamy, codziennie szklankę piję.
  • @MagdaCh ; Jesli znasz angielski - to prosze bardzo - artykul ze strony American Cancer Society.  Ja jestem mocno sceptyczna co do rewelacji w artykule zamieszczonym przez maliwiju. Fragmenty odnosnie nowotworow jako kolonii Candida albicans litosciwie przemilcze  - nic z tych rewelacji nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych ( Ba! sama w swoim czasie widzialam wiele wycinkow hist-pat z rozmaitych guzow nowotworowych  i jakos w zadnym  bylo Candida - wiec sa to twory umyslu jakiegos nawiedzonego wariata, za przeproszeniem) Soda jest, owszem, dobra - do wybielania zebow, moze pomoc w przypadku zgagi, czy nawet kamicy nerkowej ( jako srodek wspomagajacy ) ale taka terapia, jaka proponuja w powyzszym jest nieco ryzykowna. Rownowaga kwasowo-zasadowa naszego organizmu to skiomplikowane mechanizmy, a ich rozchwianie moze skonczyc sie bardzo zle. Tak wiec - jestem na nie.
    Podziękowali 1Katia
  • Bardzo dziękuję.
    Co do zębów - jak często można ją stosować do wybielania? czy rzeczywiście im nie szkodzi?
  • Nie stosowalalbym  codziennie -mysle, ze raz-dwa razy w tygodniu. I raczej obawialabym sie uzywac z perhydrolem:) Ale sa tez i pasty do zebow z dodatkiem sody - w nich jest w na tyle malym stezeniu, ze smialo mozesz codziennie uzywac.

  • Słyszałam, że jest nawet taka książka "500 zastosowań sody w domu".
  • Bo soda jako taka bardzo przydatna jest, nie zrozumcie mnie zle:) Mozna ja stosowac do baaardzo welu rzeczy:)
  • tu jest np taka bez fluoru, a z soda. Ale na pewno sa tez i inne - moze w sklepach zielarskich?
  • Soda z octem skutecznie czyści i odkamienia wc  ;) I mnie nie uczula, w odróżnieniu do sklepowych cudowności. Sody z octem używam do odkamieniania pralki i zmywarki, soda plus czyścik parowy szybko i bezboleśnie domywają fugi   :) Świetnie myję się również lodówkę wodą z sodą. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Co do innych zastosowań sody: można ją stosować jako maseczkę na zaskórniki ;)
    trochę sody, trochę wody i papkę na twarz na około 10-20 minut, zależy od wrażliwości skóry - potem trzeba dobrze nawilżyć, no i nie stosować za często.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czy soda stosowana jako środek spulchniający w kuchni ma jakieś skutki uboczne? Czy warto zamieniać sodą proszek do pieczenia (słyszałam, że nie jest zbyt zdrowy) np. w wypiekach, plackach?
  • NaHCO3 + CH3COOH -> CH3COONa + H2O + CO2
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.