Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dobra książka dla 4 latka poszukiwana

edytowano grudzień 2013 w Ogólna
szukam dobrych książek dla czterolatka :) tytuł + recenzja proszę ;) !

Komentarz

  • Julek i Julka - proste historyjki pisane prostymi krótkimi zdaniami o parze małoletnicjh przyjaciół sasiadujacych przez płot i ich 'szalonych' przygodach. wizyta u fryzjera, samodzielne pojscie na poczte po znaczki itp. nie brzmi moze porywajaco i niewiele ma ilustracji ale wydaje sie bardzo dzieciom podobac
    image
  • seria o albercie albertsonie - okolo 4 letni chłopiec i jego tata w roznych zyciowych sytuacjach - wychodzenie do przedszkola, kładzenie spac, namawianie zajetego ojca na zabawe - humorystyczne i bardzo sympatyczne, bez żadnego dydaktycznego przekazu ale dzieci uwielbiaja historie 'o sobie smym':
    image
  • Tak. Julki są super i dużo w nich czytania. Z nowszych - Mama Mu na przykład. Ilustracje Nordqvista. I Findus!
  • przygody Emila ze Smalandii w wersji z duza iloscia ilustracji: Emila cyba wszyscy znają:
    image
  • ja nie chce isc spac, ja tez chce miec rodzeństwo, ja tez chce chodzic do szkoły - 3 historyjki o chłopcu i jego młodszej sistrzyczce - bartdzo ciepłe bardzo piekne - mnie szczególnie wzrusza ta o rodzeństwie:
    image
  • OPOWIADANIA Z UŚMIECHEM

    Dużo naprawdę ciekawych opowiadań, bardzo różnorodnych. U nas od kilku jat przebój.
    A.Lindgren dal tego wieku - "Lotta z ulicy Awanturników " i "Dzieci z ulicy Awanturników"
    I te wymienione wyżej też popieram
  • Vocatio   - " Adaś Szop i nauka latania"   , " Adaś Szop i Olbrzym "  -  Książeczek z tej serii jest kilka.

    Ks. J. Twardowski tak pisał : "W swoich
    książeczkach autor Glen Keane, dzięki znakomitej znajomości wrażliwości
    współczesnego dziecka, daje nam piękną próbę ratowania najmłodszych od
    wpływów dzisiejszych coraz gorszych wzorców moralnych. Niech mądry
    wychowawca posłuży się jak najlepiej tymi tekstami używając ich w
    kształtowaniu chrześcijańskich wartości u dzieci. Polecam te książeczki
    do wspólnego czytania w rodzinie."



  • bardziej dla chłopców chyba, chociaż moja E. uwielbia, "Przygody pirata Rabarbara" z ilustracjami Lutczyna
    ale coś bardziej dziewczyńskiego jej wynajdę ;)
  • Pan Tom buduje dom :)
  • Ja i moja siostra klara,
    albo 2 część: ja, klara i zwierzaki :)
  • Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku.

    Jaki tytuł miała seria dla młodzieży, którą zachwalaliście w innym wątku około 2 tygodnie temu?
  • "nowe przygody bolka i Lolka" łowcy tajemnic, urodziny
  • W tym wieku bardzo na topie byly u nas ksiazeczki Mizielinskich: miasteczko momoko, dawno temu w momoko i inne z tej serii (design, domek). Troche do czytania, troche do samodzielnego ogladania.
  • My jeszcze lubimy serię o ulicy Czereśniowej. Dobra i dla trochę młodszych, i trochę starszych. No i genialne Mapy Mizielińskich.
  • Zabawne, jak różne są gusta. I dorosłych i dzieci. chyba tylko Lindgren wchodzi wszystkim, a i tak pofukują niektórzy, że socjalistka.
  • Makuszynskiego 'Koziolek-Matolek'. Wiersze Brzechwy i Tuwima. 'Przygody Malpki Fiki-miki'. 'Takie sobie bajeczki' Kiplinga. Musierowiczowej 'Hihopter' i chyba cos o jakims smoku bylo ( poratujcie mnie tytulem, bo mam skleroze) Makuszynskiego 'O Wandzie , co nie chciala Niemca' i 'O smoku Wawelskim'. Bajeczki z serii 'Poczytaj mi, mamo'. to tyle tak na szybko...
  • Seria o Zuzi wydawnictwa "Media Rodzina"
    np. "Zuzia i nowy dzidziuś"
    "Zusia uczy się jeżdzić na rowerze"
    "Zuzia idzie do przedszkola"
    "Zusia idzie do dentysty"

    Bardzo fajne książeczki dla małych dzieci, poruszające problemy, które są im bliskie. Do tego sympatyczne ilustracje. Tutaj ktoś pisał na blogu więcej: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/03/Zuzia-Liane-Schneider-Eva-Wenzel-Burger.html

    To samo wydawnictwo wydało też serię o różnych zawodach "Mam przyjaciela.... (strażaka / kucharza / pilota / śmieciarza / kucharza itp). Nawet dorosły może się z nich co nieco dowiedzieć, bardzo rzeczowo napisane, do tego ilustracje pełne ciekawych szczegółów. Synkowi bardzo się podobają. Lubi, kiedy mu czytam, lubi też sam oglądać.

    "Ulica Czereśniowa" jakaś bardzo modna jest ostatnio, mamy jedną część, dostaliśmy, ale moim zdaniem jest to książka antychrześcijańska w swej wymowie. 
  • Mapy Mizielinskich to ulubiona książka mojego 4 latka :)
  • Mój czterolatek najbardziej lubi serię książeczek o hipopotamie Maksie - są to bardzo fajne, "ciepłe" książeczki.
  • Cała wznowiona seria "Poczytaj mi mamo". 
    image
    Teraz wyszła czwarta część.
  • U nas od lat sprawdzają się Powiastki Beatrix Potter - świetne dla dzieci w tym wieku i starszych również.
    "Przez różowa szybkę" Szelburg -Zarębiny - pisane przepiękną polszczyzną, maluchy uczą się bez trudu całych bajeczek na pamięć. Do dziś mam stosik kaset z nagraniami dzieci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.