Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sanatoria dziecięce

edytowano styczeń 2014 w Pomagajmy sobie
w Polsce  interesują mnie :) 

a dokładniej przyjaciółkę moją 

zamiaruje jechać z dziećmi do Rabki albo Rymanowa Zdroju albo Krasnobrodu :) 

rady jej trza w sprawie jakości opieki, ilości zabiegów, jakości tychże, podejścia do dzieci i ludzi ;), cen, jakości zakwaterowania, czystości , zatłoczenia, i sama nie wiem czego jeszcze :)


wszystkie te ośrodki mają strony, ale reklama reklamą, a zycie życiem :D


pomocy Droga Redakcjo :)

Komentarz

  • Chętnie bym coś doradziła, ale my jeździmy tylko do Kubalonki.
    Raz mąż był z synem w Rabce (4,5 roku temu) i był bardzo zadowolony.
    Nie jeździmy do Rabki ze względu na klimat - Rabka w kotlinie jednak leży, a ta słabo się wietrzy.

    Z tego właśnie powodu jeździmy do Kubalonki - tam nie dość, że syf lepiej wywiany, to jeszcze roztoczy mniej bo wysoko.
  • Byłam z dziećmi i w Rabce, i w Krasnobrodzie. W Rabce ( nie wiem jak w innych ośrodkach) z daleka od sanatorium "Rzymianka". Ładne były tylko pokoje dwu osobowe. Ze względu na liczbę dzieci mieliśmy większy. Tam był syf i zwyczajnie był brzydki. Jedzenie złe (co drugi dzień  parówki, mielonki i tłusta parówkowa). Porcje nie zawsze wystarczały dzieciom, nie mówiąc o dorosłych. Właściciele bardzo niemili. Dużo by jeszcze pisać. Wszelkie negatywne opinie jakie znaleźliśmy o tym ośrodku okazały się niestety prawdziwe. 

    W Krasnobrodzie zabiegów było mało (W Rabce było trzy plus basen raz w tygodniu i gimnastyka codziennie).
    Ale warunki były lepsze. I jeszcze jedna zaleta Krasnobrodu było dużo taniej niż w Rabce.
  • od 2005 roku jesteśmy latem co roku w bliskiej okolicy Rymanowa Zdroju, wtedy praktycznie codziennie spacerujemy w zdrojowym parku
    z zabiegów korzystaliśmy wielokrotnie jako kuracjusze pełnopłatni po konsultacjach ze zdrojowym pediatrą.
    kiedyś dzieci dużo chorowały na gardło, górne drogi oddechowe, zapalenia oskrzeli, itp
    zabiegi jakie zamawialiśmy to: inhalacje, kąpiele mineralne, borowiny, gimnastyka na sali, gimnastyka w basenie,  --- wybór jest dość spory.
    nie wiem jak jest z zakwaterowaniem w uzdrowisku - mamy znajomych, którzy dysponują kwaterami
    wiem, że teren samego uzdrowiska i okolicy daje ogromne możliwości spacerów bliskich i dalszych
    przez park zdrojowy przepływa rzeczka Tabor, z szerokimi brzegami, które latem zamieniają się  w plaże
    dzieci brodzą w wodzie - zawsze ciepłej - bo sięgającej zaledwie do dziecięcych kolan, przez to też bezpiecznej
    Z Rymanowa blisko w Bieszczady, na Słowację (25 km do granicy) a nawet na Węgry (150km).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.